چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ ,8 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
مدیر امور عشایری خبر داد:
همزمان با هفته دولت ۱۲ روستای عشایری مهرستان از آب شرب بهداشتی بهره مند می شوند
 
مدیر امور عشایری مهرستان گفت: همزمان با هفته دولت با اجرای خط انتقال آبرسانی به طول ۳۴ کیلومتر، ۱۲ روستای عشایری این شهرستان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.
به گزارش عصر هامون محمد صدیق مزارزهی با بیان این مطلب به خبرنگار با مهرستان گفت: با توجه به کمبود آب شرب در این شهرستان اجرای طرح ها و پروژه های آبرسانی به مناطق عشایری در دستور کار این اداره قرار گرفت.
وی افزود: در هفته دولت پروژه انتقال آبرسانی به ۱۲ روستای عشایری با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی به بهره برداری می رسد.
وی خاطرنشان کرد: با اجرای این خط انتقال ۱۵۰ خانوار و جمعیتی حدود ۷۰۰ نفر از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردار می شوند.
مدیر امور عشایری مهرستان تصریح کرد: از روستاهای مهم و پرجمعیت تحت پوشش این پروژه می توان به گورکابل، سرخ تکی، کله رین، کمال آباد کپلان، حانیان، کله گان دور توم، سگارتل، می سیاه و داربست اشاره کرد.
مزارزهی به آبرسانی سیار به ۲۰۰ خانوار عشایر بخش مرکزی و آشار مهرستان اشاره و افزود: به وسیله یک تانکر  به ظرفیت ۱۲ هزار لیتر به ۲۰۰ خانوار روستاهای  عشایری ملک آباد، سوخته گز و بگین نیز آب رسانی سیار انجام می گیرد.
وی یادآور شد: به طور میانگین روزانه ۲۰۰ لیتر آب آشامیدنی بین هر خانوار عشایری توزیع می شود.
مدیر امور عشایری مهرستان خاطرنشان کرد: در راستای توزیع آب شرب و بهداشتی به خانوارهای عشایری ۵۰ تانکر ذخیره آب با ظرفیت هزار لیتر بین خانوارهای عشایری در روستاهای مختلف شهرستان توزیع شده است که ارزش هر تانکر ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است و به رایگان در اختیار این قشر زحمتکش و مولد قرار گرفته است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۴۹۲


ارسال