چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۵
​اظهارات محیرالعقول قهرمان تالاب:
هرچه مردم می گویند را نباید باور کرد/ تالاب هامون خشک نشده است!
 
در حالی تصاویر مخابره شده از تالاب هامون حکایت از خشک شدن این تالاب و فاجعه ای زیست محیطی در منطقه دارد که رئیس محیط زیست زابل می گوید تالاب هامون خشک نشده است.
به گزارش عصرهامون، رییس محیط زیست زابل که از قضا لقب قهرمان تالاب هامون را هم یدک می کشد در اظهاراتی شاذ گفته است که تالاب هامون خشک نشده است، این سخنان در حالی مطرح می شود که تصاویر مخابره شده از منطقه سیستان اظهارات آبتین را رد می کند.

آبتین در این خصوص به ایسنا گفته است هرچه که مردم میگویند را نباید باور کرد. معضلی در زابل به وجود آمده که خبرنگاران در پی درست کردن این کار هستند و متاسفانه گاهی اتفاقات بدی رخ می‌دهد.

وی ادامه داد: در مورد تالاب هامون حساسیت ایجاد کردن باعث می‌شود برنامه اصلی کسانی که در رابطه با تالاب برای حق آبه کار می‌کنند به دلیل این مسائل کوچک از بین برود.

رئیس محیط زیست زابل که ابتدا منکر خشکی تالاب هامون شده بود در پاسخ به این‌که کشاورزی در تالاب باعث برهم خوردن طبیعت از لحاظ اکولوژیکی نمی‌شود؟ توپ را به زمین رسانه ها انداخت و ضمن تایید ضمنی خشکی تالاب هامون می گوید: با خشکی تالاب هامون خبرگزاری‌ها و نشریات با انتشار عکس از این منطقه علاوه بر این‌که کاری نکردند حساسیت‌هایی هم برای کشور افغانستان به وجود آورده‌اند.

مع الاسف وقتی ابتکار محیط زیست مرگ میلیون ها ماهی را در تالاب هامون نمی بیند، باید هم زیرمجموعه او در سیستان و بلوچستان خشکی تالاب هامون را تکذیب کند.

علی ای حال گویا عده ای به جای اینکه مشکل مردم حل کنند تلاش می کنند با کتمان واقعیت توپ را به زمین سایرین بیاندازند.
گفتنی است در چند روزه گذشته و با خشک شدن تالاب هامون میلیون ها ماهی در بستر آن تلف شدند و دست صیادان کوتاه ماند، تراژدی مرگ میلیون ها ماهی در تالاب هامون سریالی است که پایانی ندارد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۶۲۰


ارسال