پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
وزیر اطلاعات با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر به تشریح مهمترین اقدامات وزارتخانه متبوع خود در طول فعالیت دولت یازدهم پرداخت.
به گزارش عصرهامون، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام والمسلمین "سیدمحمود علوی" وزیر اطلاعات کشورمان در برنامه نگاه یک درباره دستاوردهای دولت اظهار داشت: دولت در عرصه های سلامت و امنیت خدمات برجسته ای را انجام داده است. 
 
وزیر اطلاعات ادامه داد: در بحث سلامت برای کاهش هزینه های مردم دولت برنامه و بیمه سلامت را تنظیم کرده تا علاوه بر فراهم کردن امکانات درمانی بهتر دغدغه بیماری را از بین ببرد و بنده در سفرهایی که به سایر نقاط کشور داشتم اقدامات خوب دولت در این زمینه را دیدم و همگان اذعان دارند که در بحث سلامت دولت به جایگاه ارزنده ای رسیده است.
 
تبلیغات دشمنان برای ایجاد اختلاف میان دستگاه های متولی امر امنیت
 
وی درباره بحث امنیت در کشور نیز تصریح کرد: دولت یازدهم با توجه به قانون تاسیس وزارت اطلاعات میان دستگاه هایی که متولی امر امنیت هستند هم افزایی و همکاری خوبی را به وجود آورده و میان نیروهای نظامی و انتظامی کشور با مسئولین مدیریت سیاسی و حتی مسولان بالا دست مانند وزارت دفاع و شورای عالی امنیت ملی پیوند بسیار موثری را ایجاد کرده است.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی درباره تبلیغات دشمنان برای ایجاد اختلاف میان دستگاه های متولی امر امنیت بیان داشت: طبیعی است که دشمنان نظام ما بخواهند از هر مسئله ای برای ایجاد تفرقه میان دستگاه ها و نیروهای نظام استفاده کنند که جلوگیری از این مسئله نیازمند هوشیاری ماست تا ما در زمین دشمن بازی نکنیم که البته چون همه مسئولان خود را سرباز نظام می دانند و تحت فرامین مقام معظم رهبری عمل می کنند و پیوندی که میان دستگاه ها وجود دارد که باعث خشنودی فرماندهی کل قوا شده دشمن هرگز به این مقصود خود دست نمی یابد.
 
وزیر اطلاعات ادامه داد: حاصل این انسجام به تعبیر مقام معظم رهبری امنیت بی بدیلی است که در این دنیای پر از آشوب در کشور برقرار شده است.
 
وزیر اطلاعات تصریح کرد: امروزه دشمن تمام تجهیزات و سرویس های خود را علیه نظام ما بسیج کرده که خوشبختانه هر دفعه با شکست مواجه شده است. ما تمامی تروریست ها را زیر چتر اطلاعاتی داریم و هر دفعه که وارد عمل می شوند به آنها ضربه مهلکی وارد می کنیم که تا کنون عده‌ای از آنها به هلاکت رسیده و مابقی دستگیر و یا متواری شده اند.
 
از هر 10 عملیات علیه تروریست‌ها تنها تعداد اندکی را اطلاع‌رسانی می‌کنیم
 
وی افزود: از هر 10 عملیات علیه تروریست‌ها تنها تعداد اندکی را اطلاع‌رسانی می‌کنیم چرا که آسایش مردم برای ما از همه چیز مهمتر است و نمی خواهیم با این اخبار ذهن مردم را درگیر کنیم. ما بارها به تروریست ها در برنامه های مختلف پیام داده ایم که فکر انجام اقدامات خرابکارانه علیه ایران را از سر بیرون کنند چرا که ایران مانند کشورهای دیگری در آنجا جنایت می کنند نیست. خوشبختانه ما امروز جامعه اطلاعاتی 80 میلیونی داریم و مردم در هر کجا که لازم باشد به ما در وزارتخانه‌ با راه های ارتباطی اطلاعات می دهند که تاکنون این اطلاعات بسیار موثر بوده و ما توانستیم بسیاری از این اقدامات تروریستی را خنثی کنیم.
 
وزیر اطلاعات درباره فعالیت های دولت در سال های اخیر گفت : مگر می شود دولت به فکر معیشت مردم نباشد و بر اساس برنامه های دولت تورم از 46 به زیر 10 درصد رسیده است. 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی با بیان سیر روند قیمت ها از سال 85 تاکنون اظهارداشت : کاهش تورم به معنای کاهش قیمت کالاها نیست؛ بلکه گرانی سرسام اور و افزایش قیمت روز به روز کاهش می یابد. 
 
وی افزود: قیمت گوشت از 5 هزار تومان در یک روند به سی هزار تومان رسید اما دولت یازدهم جلوی افزایش قیمت گوشت را گرفت و قیمت آن تفاوت چشمگیری نداشته است. 
 
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه شبکه های اجتماعی یکی از مسیرهای ارتباط دولت با مردم است ادامه داد: دولت کاهش نرخ تورم داشت. شکر هم یکی از کالاهایی بود که در مدت اخیر نوساناتی داشته که در جلسه هیات دولت دستور به مدیریت قیمت ان داده شد. 
 
دولت یازدهم با کمک به قدرت خرید مردم، جلوی تورم را گرفت
 
حجت‌الاسلام والمسلمین علوی با اشاره به سیر صعودی قیمت ها در نان،پنیر و برخی کالاهای دیگر عنوان داشت: دولت تلاش کرد تا از سال 92 تاکنون از سیر صعودی قیمت ها جلوگیری کند.
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه کمک به زندگی مردم در راستای جلوگیری از گران تر شدن اجناس است گفت: دولت یازدهم با کمک به قدرت خرید مردم جلوی تورم را گرفت.
 
آیا وقتی که رئیس‌جمهور را عمروعاص، ساده لوح و خائن خطاب کنند این انتقاد است!؟
 
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه برخی ها به انواع دروغ ها، تهمت ها، ناسزاها و توهین ها متوسل می شوند تا دولت را زمین گیر و ذهن مردم را نسبت به دولت خراب کنند و اسم آن را هم انتقاد می گذارند، گفت: آیا وقتی رئیس‌جمهور که شخص دوم مملکت است را عمروعاص، ساده لوح و خائن خطاب کنند انتقاد است!؟
 
وی یادآور شد: گفته بودند در ایام نوروز دکتر روحانی، آقای هاشمی رفسنجانی و بنده جلساتی در جزیره کیش برگزار کردیم و عده ای از کشورهای عربی هم به آنجا آمده بودند در حالی که بنده در ایام نوروز حتی یک لحظه هم در این جزیره نبودم و نزدیک به یک سال و نیم است که به کیش نرفته ام.
 
وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه خبر برگزاری این جلسات در جزیره کیش صحت ندارد و دروغ محض است ، خاطر نشان ساخت: متاسفانه برخی افراد این دروغ ها را مطرح می کنند و وقتی این شایعات دست برخی افرادی که تریبون دارند می رسد آنها هم این مسائل را مطرح می کنند که ممکن است مردم از دروغ بودن آن اطلاعی نداشته باشند و تحت تاثیر قرار گیرند.
 
دولت پول بیت المال را خرج دفاع از خود نمی کند
 
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه دولت از نظر رسانه ای در برابر تخریب ها پول خرج نمی کند، اظهار داشت: این ضعف از سر ناتوانی نیست بلکه از سر امانت داری است که دولت پول بیت المال را خرج دفاع از خود نمی کند.
 
وی تصریح کرد: وقتی دولت و رئیس جمهور نجابت به خرج می دهند و امکانات کشور را که متعلق به ملت است صرف دفاع از خود نمی کنند مظلومیتی برای دولت به وجود می آید اما مردم آن را درک می کنند و وجدان هایی وارد صحنه می شوند و از دولت دفاع می کنند.
 
وزیر اطلاعات در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان اینکه بی مهری هایی نسبت به این دولت می شود که قبلا سابقه نداشته، گفت: در بسیاری از راهپیمایی هایی که شرکت کردم خیلی از افراد از بنده سوال می کردند که سال های گذشته وقتی عکس رئیس جمهور وقت را می آوردند کسی مانع آنها نمی شد اما در این دو سه سال، زمانی که عکس رئیس جمهور را در راهپیمایی ها می آوردند مانع آنها می شدند که بنده هم نمی دانستم باید چه جوابی به آنها بدهم.
 
حجت الاسلام علوی اضافه کرد: حتی وقتی در یکی از سفرهای استانی به یکی از استانهای کشور رفته بودیم نمی گذاشتند که مردم در اجتماع خود عکس رئیس‌جمهور را در دست داشته باشند.
 
دولت از انتقاد استقبال می کند
 
وی در بخش دیگری از این برنامه با تاکید بر اینکه دولت از انتقاد استقبال می کند گفت: ادبیات انتقاد با ادبیات تخریب متفاوت است و الان هم خیلی ها با مشت گره کرده از دولت انتقاد می کنند که نام آن تخریب است.
 
وزیر اطلاعات با بیان اینکه طراح انتقاد باید با حفظ حرمت ها باشد خاطر نشان ساخت: در برابر انتقادها نباید بر افروخته شد بلکه باید با شکیبایی از کنار آن گذشت.
 
حجت الاسلام علوی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره موضوع احساس امنیت نیز بیان داشت: مقام معظم رهبری در دیدارهای خود با دستگاه هایی که نقش امنیتی دارند بارها تاکید کردند که امنیت باید برای مردم ملموس باشد و تنها وجود امنیت آرامش نمی آورد.
 
وی با تاکید بر اینکه خیر و برکت در کشوری نخواهد بود مگر در پرتو امنیت، تصریح کرد: ما باید به گونه ای امنیت را برقرار کنیم که مردم آن را احساس کنند و در نتیجه آن آرامش پیدا کنند .
 
وزیر اطلاعات با اشاره به نا امنی های منطقه و حتی برخی کشورهای اروپایی نیز بیان داشت: اینکه در ایران خبری نیست به دلیل این نیست که دشمن نمی خواهد کاری کند بلکه آن ها لحظه به لحظه به کشور ، تیم می فرستد اما نتوانسته کاری از پیش ببرد و مردم نیز این موضوع را درک می کنند.
 
حجت الاسلام علوی با بیان اینکه در فضای آرام است که فعالان اقتصادی رغبت به سرمایه گذاری پیدا می کنند گفت: تمام تلاش دولت و وزارت اطلاعات این است که آرامش بر جامعه حکم فرما باشد و امنیت برای فعالان اقتصادی داشته باشیم نه بر فعالان اقتصادی و امنیت اقتصادی داشته باشیم نه اقتصاد امنیتی.
 
حجت الاسلام علوی در ادامه با اشاره به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: باید اقتصاد را در برابر ضربه های دشمن محکم نگاه داشت ، لذا باید به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم.
 
وی با اشاره به اینکه، دولت در شرایط سختی کار را بر عهده گرفت ادامه داد: اوضاع اقتصادی کشور در زمان آغاز به کار دولت بهم ریخته بود به طوری که مثلا کشتیرانی یا اینکه صنایع با مشکلات عدیده ای دست و پنجه می زدند.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه، در آن مقطع کشتیرانی اجازه پهلو گرفتن نداشت عنوان کرد: با پرچم خودمان نمی توانستیم در بنادر پهلو بگیریم و کشور های دیگر نیز از واگذاری پرچم به ما خودداری می کردند.
 
وی با اشاره به بدهی های دولت در آغاز کارش گفت: بیش از 400 هزار میلیارد دولت بدهکار بود که از این میزان 4 هزار میلیارد تومان مربوط به بدهی قشر فرهنگیان می شود.
 
در دریافت پول نفت از برخی کشورها به مشکل برخوردیم
 
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه، دولت اما با این وجود دست به کار شد افزود: اکنون صادرات نفت بیشتر شده و به بالای2 میلیون بشکه رسیده و از سوی دیگر پول های بلوکه شده آزاد و در اختیار بانک مرکزی است.
 
حجت الاسلام علوي با اشاره به دریافت پول نفت از برخی کشورها بیان کرد: در دریافت پول نفت از برخی کشورها مثل هند مشکل داريم لذا باید دیپلماسی کشور فعال باشد.
 
وی با اشاره به حل شدن مشکلات کشتیرانی جمهوری اسلامی و ایران نفتکش گفت: شرکت های اروپایی کشتی هایمان را بیمه کرده اند و رقم آن به 580 میلیون رسیده است و اکنون با پرچم ایران به همه جا تردد می کنیم.
 
دولت قرص و محکم به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی است
 
وزیر اطلاعات با تاکید بر اینکه، دولت قرص و محکم به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی است اظهار داشت: دولت برای تحقق اقتصاد مقاومتی ستاد تشکیل داده است به طوری که در این ستاد واحدهای متعددی فعال هستند.
 
وی در پاسخ به سوال دیگر مجری برنامه پیرامون مسئله فساد گفت: در اقتصاد یکی از آسیب های جدی مسئله فساد است به طوری که مسئولیت مبارزه با مفساد کلان اقتصادی را بر عهده داریم، مثلا هزاران هکتار زمین های ملی را که توسط افراد مورد تعرض قرار گرفته بود را به بیت المال برگرداندیم.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه، مانع از فرار مالیاتی هزاران میلیارد شديم ادامه داد: مانع از سرقت اموال بانکی مردم شديم این در حالیست که سال گذشته قرار بود840 میلیارد تومان از سوی سارقان بانکی برداشت شود اما با آگاهی و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان عج مانع این موضوع شوديم.
 
 فساد از گذشته در تارو پود اقتصاد کشور ریشه دوانده است
 
حجت الاسلام علوی با اشاره به اینکه، وزارت اطلاعات با تدبیر عمل می کند تا امنیت اقتصادی آسیب نبیند افزود: در عرصه اقتصاد هم نیازمند سلامت وهم امنیت هستیم که هیچ یک نباید فدای دیگری شود.
 
وزیر اطلاعات با اشاره به موضوع فیش های نامتعارف ادامه داد : فساد در گذشته در تارو پود اقتصاد کشور ریشه دوانده است لذا مبارزه با فساد با مصلحت جور در نمی آید.
 
وی گفت: دولت در برخورد با فساد به صورت جدی عمل می کند به طوری که با معاونان برخی دستگاه ها، معاونان برخی از وزرا و مدیران عامل برخی از بانک‌ها برخورد شده و در سال 94 با این موارد مواجه شوديم و موضوع را به اطلاع رئیس جمهور رساندیم.
 
وی با بيان اینکه نحوه پردازش به این موضوع متفاوت بود گفت: برخی به دنبال اطلاع رسانی برخی دیگر به دنبال تضعیف دولت بودند که برای این عده مبارزه با فساد مطرح نیست بلکه آنها در جهت مبارزه با دولت هستند.
 
وی گفت: وقتی معلوم شد که این مسئله مربوط به این دولت نبود سر و صداها خوابید.
 
انتهای پیام/1833
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۶۴۶


ارسال