جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
نوبخت در جمع خبرنگاران:
فرصت استخدامی 19 هزارنفری برای زنان و مردان برابر خواهد بود
 
سخنگوی دولت گفت: بررسی دستور رئیس جمهور برای رفع مشکل نابرابری فرصت استخدام زنان در آزمون 19 هزارنفری دولت انجام شده و فرصت حضور زنان و مردان در این استخدام برابر خواهد بود.
به گزارش عصرهامون، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر نوبخت" سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران در بجنورد اظهار داشت: در قانون بودجه امسال بیش از 19 هزار استخدام جدید درادارت دولتی برنامه ریزی شده است و این میزان به غیر از اشتغال هایی است که در طرح های مختلف با فرصت های شغلی در بخش غیردولتی به وجود خواهد آمد.
 
وی در پاسخ به سرنوشت بررسی سهم زنان در استخدام 19 هزار نفری دولت و سرنوشت برگزاری این آزمون استخدامی گفت: با توجه به این که زنان و مردان باید از فرصت یکسانی در همه زمینه هایی که برای اشتغال فراهم می شود برخوردار باشند و با توجه به گزارشی که به رئیس جمهوری داده شد و اعلام نگرانی برای سهم کم زنان، این بررسی انجام شد و در آینده بسیار نزدیک آزمون استخدامی 19 هزار نفری دولت برگزار می شود.
 
نوبخت افزود: با توجه به حساسیتی که شخص رئیس جمهوری و دولت به عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی دارد این موضوع که در این استخدام زنان و مردان از شانس یکسان برخوردار نیستند و زنان فرصت کمتری دارند مورد بررسی قرار گرفت و در این استخدام 19 هزار نفری فرصت رقابت برای زنان و مردان یکسان خواهد بود.
 
انتهای پیام/1833
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۷۷۰


ارسال