شنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ ,18 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳
در ادامه آتش سوزی های دنباله دار نخیلات ایرانشهر؛
80 نخل روستای تاروان ایرانشهر در آتش سوخت/عدم همکاری مسئولین و کمبود تجهیزات؛ حضور مأموران را به تأخیر انداخت
 
رئیس اداره آتش نشانی ایرانشهر از خاکستر شدن بیش از 80 نخل از نخیلات روستای تاروان این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پهره؛ شب گذشته در ادامه حادثه های پرماجرا آتش سوزی در روستاهای منطقه دامن ایرانشهر؛ تجهیزات آتش نشانی این شهرستان هم دچار حادثه شد.
رئیس اداره آتش نشانی ایرانشهر در این خصوص به خبرنگار ما گفت: ساعت 19 شب گذشته خبر وقوع آتش سوزی در روستای تاروان به پایگاه آتش نشانی اطلاع رسانی شد که با توجه به نبود تجهیزات از فرماندار برای همکاری ارگان های مربوطه درخواست کمک شد که متأسفانه با عدم همکاری ارگان ها؛ عملیات استقرار مأموران آتش نشانی با 50 دقیقه تأخیر انجام پذیرفت.
ابراهیم دکالی با اشاره به در دست بررسی بودن علت این آتش سوزی افزود: سرانجام عملیات مهار آتش تنها با یک خودروی اطفای حریق در ساعت 23 به پایان رسید اما با توجه به ترکیدگی لاستیک خودروی اطفای حریق و خارج بودن از شهر این عملیات تا ساعت 3 بامداد به طول انجامید.
 

وی با ابراز گلایه از عدم همکاری مسئولین؛ علی رغم مکاتبات صورت گرفته است افزود: حوزه مسئولیتی آتش نشانی ایرانشهر مربوط به شهرستان است اما به دستور فرماندار؛ بیش از 50 دهستان و روستای این شهرستان هم با هرگونه مشقت پوشش داده می شود که متأسفانه این مسیرهای صعب العبور روستایی در هر بار به یکی از خودروهای اطفای حریق آسیب رسانده است و در حال حاضر به علت نبود تجهیزات اطفای حریق این شهرستان در خطر جدی قرار دارد.
 

 
دکالی افزود: از مجموع چهار خودروی مهار آتش؛ هر چهار خودرو با توجه به نقص فنی برای تعمیر اقدام شده اند که باتوجه به مبالغ ده ها میلیونی این تعمیرات از مسئولین همکاری خواسته شده که متأسفانه تا به الان این درخواست ها بی نتیجه بوده است.
گفتنی است در ماههای اخیر چندین بار نخیلات ایرانشهر دچار آتش سوزی شده اند که با توجه به شنیده شدن زنگ خطر نبود تجهیزات در آتش نشانی شهرستان؛ می طلبد مسئولین اقدام عاجلی را در این زمینه انجام دهند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۸۷۴
مرجع : پهره


ارسال