چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ ,12 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
امام جمعه اهل سنت چابهار:
مدیریت حج به دست نااهلان افتاده است / در طول تاریخ ازدواجی خجسته تر ازدواج علی و زهرا نبوده و نخواهد بود
 
مولوی عبدالرحمن ترنج زرگفت: فلسفه حج درس وحدت واخوت ،برابری وتوحید، تبرک، توسل، زیارت و تعظیم آثارانبیاء و اولیاءالله به علاوه رد عقاید منحرف افراطیست.
به گزارش عصر هامون به نقل از پایگاه خبری، تحلیلی سنت نیوز؛ مولوی عبدالرحمن ترنج زر امام جمعه اهل سنت چابهار ضمن گرامیداشت فرارسیدن ماه مبارک ذی الحجه اظهار داشت: اسلام دین وحدت ورحمت وعدالت وامنیت وماندگاراست و ماه ذی الحجه یکی از فرصت های ظهور اسلام حقیقیست.
وی در ادامه با بیان ارکان اسلام افزود: شهادتین، نماز، زکوة، روزه و حج همه و همه ارکان اسلام و اسباب وحدت در بین امت اسلام می باشند.
مولوی ترنج زر به بهانه فرا رسیدن ماه ذی الحجه اشاره ای به مقوله حج داشت و گفت: فلسفه حج درس وحدت واخوت ،برابری وتوحید، تبرک، توسل، زیارت وتعظیم آثار انبیاء و اولیاءالله به علاوه ردعقاید منحرف افراطیست.
امام جمعه اهل سنت چابهار افزود: متاسفانه حج به دست کسانی مدیریت می شود که نه تنها هیچ یک از فلسفه های حج را عملیاتی نمی کنند بلکه با حاجی کشی و هتک حرمت زوار بیت الله الحرام آبروی مکه معظمه و مدینه منوره را نیز به بازی گرفته اند.
وی با تبریک سالروز ازدواج خجسته و مبارک سیده نساء العالمین و امیرالمومنین علیهما السلام به آحاد امت اسلامی ابراز داشت: در چنین روزی باب علم مصطفی و دختر رسول الله (ص) به نکاح همدیگر در آمدند و جهان را پر خیر و سرور نمودند به نحوی که درعالم امکان ثمره ای با برکت تر از ثمرات این ازدواج نبوده و نخواهد بود.

انتهای خبر //
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۷۹۲۰
مرجع : سنت نیوز


ارسال