شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ,30 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۷
گفتگویی با جوان کارآفرین جلگه چاه هاشم دلگان؛
تعبیر اقتصاد مقاومتی با پرورش بوقلمون توسط جوان بلوچ/ با توکل به خدا و روحیه انقلابی می توان به جنگ مشکلات رفت
 
جوان کارآفرین دلگانی با دریافت تسهیلات اشتغالزایی توانسته برای 3 نفر در جلگه چاه هاشم اشتغالزایی کند.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، وام های اقتصاد مقاومتی باعث اشتغال جوانان زیادی به خصوص در مناطق محروم شده است، مردم در این مناطق نیازمند حامی و پشتیبانی هستند که بتوانند راه سخت و پر پیچ و خم تولید ملی را رونق بدهند. مهدی بامری جوان جلگه ای با دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی از ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان و با ایجاد مرکز پرورش بوقلمون در منطقه خود هم برای خود و هم برای چند نفر دیگر اشتغالزایی کند.

خبرنگار این پایگاه خبری گفتگویی را با این جوان کارآفرین انجام داده است که در ادامه گزارش آن را می خوانید:
وی با بیان اینکه بعد از پایان خدمت سربازی نیاز به شغل و درآمدی داشته است و از یک طرف دغدغه رونق تولید ملی باعث شده است که به سمت دریافت تسهیلات اقتصاد مقاومتی بیاید اظهار کرد: به همین خاطر سال گذشته به ناحیه سپاه شهرستان دلگان جهت دریافت وام اشتغالزایی مراجعه کردم.
مهدی بامری با بیان اینکه از قبل سرمایه و هزینه ای از خودم برای راه اندازی پرورش بوقلمون نداشتم افزود: اگر حمایت های ناحیه سپاه دلگان نبود شاید هرگز نمی توانستم این مرکز پرورش بوقلمون را به بهره برداری برسانم.
این جوان کارآفرین جلگه ای با اشاره به اینکه توانسته است با راه اندازی این مرکز از وارد کردن گوشت بوقلمون به بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان جلوگیری کند بیان کرد: برای 3 نفر از جوانان این بخش کارآفرینی ایجاد کند.

وی با بیان اینکه سخت ترین قسمت کار در بین نگهداری دام و طیور، همین پرورش بوقلمون است تصریح کرد: در بعضی از مواقع تعداد زیادی از این بوقلمون ها بر اثر نوسانات جوی در این منطقه تلف می شوند.
مهدی بامری با بیان اینکه با روحیه انقلابی و توکل به خدا توانسته است این مرکز پرورش بوقلمون را در بخش جلگه چاه هاشم گسترش دهد گفت: این کار را با پرورش 20 تا جوجه آغاز کرده ام و اکنون در هر دوره چندین بوقلمون را به فروش می رسانم.
این جوان کارآفرین جلگه ای با بیان اینکه جهت گسترش و ادامه کارش نیازمند حمایت است خاطر نشان کرد: مسئولان دولتی باید از کارآفرینان و به خصوص از کارآفرینان بومی در این منطقه حمایت کنند.

 
گزارشی از مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۲۰۷
مرجع : دلگان پرس


ارسال