دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,23 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۰
پس از 6 ساعت تلاش هلال احمر؛
نجات جان 2 کوهنورد در ارتفاعات تفتان/ کوهنوردان برای صعود به تفتان یک نفر بعنوان راهنما به همراه داشته باشند
 
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش گفت: امداد گران هلال احمر دو کوهنورد شهرستان سرباز را که بدلیل ناآشنایی با منطقه راه را گم کرده بودند پس از 6 ساعت عملیات، در ارتفاعات تفتان نجات دادند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، محمد امین حسین زهی در گفت و گو با تفتان ما اظهار کرد: دو کوهنورد 19 و 20 ساله با هویت های محمد و میثم از شهرستان سرباز به علت عدم رعایت نکات ایمنی و آشنا نبودن به مسیر راه، در ارتفاعات تفتان مفقود شده بود.
وی با بیان اینکه در تماسی با مرکز کنترل عملیات (EOC) شهرستان خاش اعلام شد که این حادثه اتفاق افتاده است، تصریح کرد: فوراً دو تیم هشت نفره امداد کوهستان، جاده و پشتیبانی جمعیت هلال احمر شهرستان خاش به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل مورد نظر عزیمت و عملیات جستجو و امداد را آغاز کردند که با تلاش ها و جستجوهای 6 ساعته امدادگران کوهستان هلال احمر خاش این کوهنورد حوالی نرکوه تفتان نجات یافت و نسبت به حمل سایر همراهان وی اقدام شد.
حسین زهی از کلیه کوهنوردانی که قصد کوهنوردی به ارتفاعات حاشیه شهرستان خاش را دارند خواست که نخست تجهیزات ایمنی کوهنوردی را به همراه داشته باشند و سپس با خود شخصی را بعنوان راهنمای کوهنوردی که به منطقه آشنایی دارد به همراه داشته باشند.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان خاش با بیان اینکه در ایام تابستان زمینه برای صعود به تفتان و نیز بهره گیری از جاذبه های دیدنی بام شرق ایران فراهم است، ادامه داد: ارتفاعات تفتان در شهرستان خاش به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری شرق کشور در تمامی فصول سال پذیرای گردشگران و کوهنوردان بسیاری است.
وی اظهار کرد: جهت انجام برنامه های صعود به تفتان در اختیار داشتن راهنما، امکانات و تجهیزات امدادی و کوهنوردی، لباس و پوشاک مناسب ضروری بوده و بایستی جوانب احتیاط برای انجام برنامه ای سالم و موفقیت آمیز در نظر گرفته شود و شماره های ضروری پلیس، جمعیت هلال احمر و اورژانس را همواره همراه خود داشته باشند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۳۲۲


ارسال