پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ,16 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۷
پارالمپیک ریو 2016؛
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد+تصاویر
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران به عنوان نایب قهرمانی پانزدهمین دوره بازی های پارالمپیک دست یافت.
به گزارش عصرهامون، تیم فوتبال هفت نفره ایران امروز جمعه در ورزشگاه «دئودورو» شهر ریودوژانیرو با نتیجه ۲ بر یک مقابل اوکراین شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی رسید. 
 
نایب قهرمانی ایران در این دوره از مسابقات در حالی حاصل شده که فوتبال هفت نفره از دوره بعد این بازی های پارالمپیک حذف می شود.
 
امین اله مانی تیم ایران را با ترکیب اولیه بابک صفری، هاشم رستگاری، لطف اله جنگجو، فرزاد مهری، حسین تیزبر، مهدی جمالی و جاسم بخشی به میدان فرستاد. 
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد
 
تیم ایران تا دقیقه ۱۰ زیر فشار حریف قرار داشت اما از این دقیقه به بعد، بازیکنان از لاک دفاعی خارج شده و بر روی دروازه حریف خطرساز شدند. در دقیقه ۲۴ بابک صفری ضربه از داخل محوطه جریمه بازیکن اوکراین را به خوبی دفع کرد. در دقیقه ۲۶ در حالیکه بازی ضرباهنگ متعادلی داشت «ولادیمیر آنتونیوک» دروازه ایران را با یک شوت از راه دور باز کرد. 
 
ایران نیمه دوم را بسیار هجومی آغاز کرد و در چند مرحله بر روی دروازه اوکراین خطر ایجاد کرد اما حاصلی در پی نداشت. 
 
 در دقیقه ۳۴ مدافع ایران در پی حمله بازیکنان اوکراین توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید. سه دقیقه بعد ضربه سر بازیکن اوکراین به شکل خطرناکی از کنار دروازه ایران به خارج رفت. فرزاد مهری یک دقیقه بعد این خطر را با شوتی محکم و از راه دور پاسخ داد. 
 
در دقیقه ۴۴ شوت دقیق فرازد مهری با سرپنجه دروازه بان اوکراین به کرنر رفت اما در دقیقه ۴۷ اوکراینی ها توپ را به تیر عمودی دروازه ایران کوبیدند.
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد
 
ایران در ادامه بازی خوب خود موفق شد به گل تساوی دست پیدا کند. مهدی جمالی در دقیقه ۵۰ با یک پاس توی عمق موفق شد دروازه اوکراین را از زاویه بسته باز کند. 
 
پس از آن بازی به صورت پایاپای دنبال شد اما در واپسین لحظات بازی تیم اوکراین دو خطر بسیار جدی بر روی دروازه ایران خلق کرد که یکی از ضربات حریف به تیر افقی برخورد کرد. 
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد+تصاویر
 
بازی در پایان ۶۰ دقیقه دقیقه به وقت اضافه رفت. «آرتم کراسلینکوف» در دقیقه ۶۵ موفق شد تیم اوکراین را با یک ضربه بغل پا پیش بیندازد.  دو دقیقه بعد مهدی جمالی یک موقعیت تک به یک را از دست داد. 
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد+تصاویر
 
در وقت اضافه دوم تیم ایران یکپارچه حمله بود و بازی را در زمین اوکراین دنبال کرد اما بازی در نهایت با همین نتیجه ۲ بر یک به پایان رسید تا ایران به نقره بسنده کند. 
 
برزیل پیش از این دیدار موفق شد ۳ بر یک هلند را شکست دهد و به مدال برنز برسد. 
 
کاروان پارالمپیک کشورمان تاکنون ۷ طلا، ۸ نقره و ۶ برنز کسب کرده است.
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد
 
مدال‌های ایران تا روز نهم به شرح زیر است:
 
طلا: ساره جوانمردی (۲ طلا در تیراندازی)، مجید فرزین (وزنه‌برداری)، محمد خالوندی (پرتاب نیزه) و غلامرضا رحیمی (تیراندازی با کمان)، سیامند رحمان (وزنه برداری) و زهرا نعمتی (تیراندازی با کمان)
 
نقره: سامان پاکباز (پرتاب وزنه)، علیرضا قلعه‌ناصری (پرتاب دیسک)، نعمتی و رنجبر (میکس ریکرو تیمی)، سجاد محمدیان (پرتاب وزنه) و عبداله حیدری (پرتاب نیزه)، سجاد نیک پرست (پرتاب نیزه) و حامد امیری (پرتاب وزنه)، فوتبال هفت نفره 
 
برنز: پیمان نصیری (دوی ۱۵۰۰ متر)، ابراهیم رنجبر (تیراندازی با کمان)، علی صادق زاده (وزنه برداری)، اسداله عظیمی (پرتاب وزنه)، جواد حردانی (پرتاب نیزه) و محسن کائیدی (پرتاب نیزه)
 
پانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو از ۱۸ شهریور ماه با حضور چهار هزار و ۳۵۰ ورزشکار از ۱۵۹ کشور جهان به‌ میزبانی شهر ریودوژانیروی برزیل آغاز شده است و تا ۲۸ شهریورماه ادامه خواهد داشت.
 
کاروان ورزشی کشورمان با عنوان «منا» متشکل از ۱۱۱ ورزشکار در ۱۲ رشته ورزشی در این دوره از بازی‌ها حضور دارد.
 
تیم فوتبال هفت نفره ایران نایب قهرمان پارالمپیک شد+تصاویر
 
 
انتهای پیام/1833
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۳۸۴


ارسال