چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ,1 December 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹
با حضور مسئولین کشوری و استانی؛
زنگ مهر و مقاومت در سراوان نواخته شد
 
صبح امروز با حضور مسئولین کشوری و استانی زنگ مهر و مقاومت در دبیرستان دخترانه کار و دانش سراوان نواخته شد.
به گزارش عصر هامون، به نقل از شستون، با آغاز سال تحصیلی جدید زنگ مهر و مقاومت با حضور اولیایی نماینده وزارت آموزش و‌پرورش، نستوه مشاورمدیر کل آموزش و‌ پرورش سیستان و بلوچستان، امام جمعه اهل سنت سراوان، نماینده ولی فقیه در سپاه شهرستان، مسئولین دستگاه های اجرایی، فرهنگیان و دانش آموزان در دبیرستان دخترانه کار و دانش این شهرستان نواخته شد.
ایوب دهواری سرپرست آموزش و پرورش شهرستان سراون در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۳۶ هزار شهید دانش آموز، ۴هزار شهید فرهنگی و شهدای هشت سال دفاع مقدس، آغاز بهار تعلیم و تربیت و سال تحصیلی۹۵_۹۶ را به دانش آموزان، معلمان و اولیای آنها را تبریک گفت.
وی آرامش، تحصیل و توفیقات دانش آموزان را ثمره خون پاک هزاران شهید عنوان کرد و افزود: روزگاری پدران دانش آموزان سنگر ها می ساختند و با تفنگ جلوی دشمن را سد می کردند اما امروزه فرزندان ما با کسب علم و فرهنگ سنگر ساخته و با قلم جلوی دشمن را سد خواهند کرد.
سرپرست آموزش و پرورش شهرستان سراوان با اشاره به اینکه روزگاری مرز جبهه و جنگ برای فرزندان و مردم دشمن بود، خاطر نشان کرد: در این برهه از زمان تحقق آرمان های انقلاب اسلامی حفظ میراث غنی انقلاب اسلامی ایران که یادگار امام عزیزمان است، در سنگر تعلیم و تربیت به میراث داران و نسل بعدی دانش آموزان انتقال می یابد.
دهواری تحقق ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی را مستلزم تلاش همه جانبه در ابعاد فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی دانست و ادامه داد: عرصه تعلیم و تربیت از مهم ترین ساخت های همه جانبه کشور و ابزارهای جدید در راستای ارتقای سرمایه انسانی متوسطه کشور در عرصه های مختلف است.
وی احیای تمدن عظیم اسلامی، حضور سازنده، فعال و پیشرو در میان ملت ها و کسب آمادگی برای برقراری عدالت در جهان در گرو تربیت انسان های عالم و آزاده برشمرد.
مولوی ساداتی هم در مراسم محوری زنگ مهر و مقاومت گفت: اولین الفبای اسلام بر اساس تعلیم، تربیت و نوشتن سخن گفته شده است.
وی زیربنا، پایه و اساس رشد و پیشرفت در جامعه را در تعلیم و تربیت عنوان کرد و از مسئولین خواست تا موانع و مشکلاتی از جمله کمبود مدارس، فرسوده بودن فضاهای آموزشی که در راه تحصیل دانش آموزان وجود دارد را رفع کنند.
امام جمعه اهل سنت سراوان در ادامه  رسیدن جامعه به اهداف عالی را وابسته به آموزش و پرورش دانست.
مولوی ساداتی تعداد بیکاران این شهرستان را از افراد شاغل بیشتر عنوان کرد و باتوجه به رهنمود های مقام معظم رهبری اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی در این مناطق می تواند در معیشت و اقتصاد مردم نقش موثری داشته باشد.
انتهای پیام/1319
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۵۸۴
مرجع : شستون


ارسال