يکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸ ,19 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سرپرست هیئت محبان الزهرا سلام الله علیه شهرستان سرباز گفت: در جهت زنده نگاه داشتن نهضت عاشورا و بیان فلسفه قیام حضرت امام حسین(ع) مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان از امشب در شهرستان آغاز شده و تا 13 شب ادامه خواهد داشت.
به گزارش عصرهامون؛ محمد رحیمی در گفت و گو با خبرنگار پاپایا، با اشاره به جایگاه فرهنگ عاشورا در جهان، اظهار داشت: قیام عاشورای حسینی (ع) و نهضت کربلا تأثیری عمیق بر جهان اسلام و حتی بشریت در طول 14 قرن گذشته داشته است.
وی افزود: هر انسانی که دارای وجدان بیدار و ذهنی آگاه باشد، با اندکی فکر و مطالعه واقعه کربلا و مصائبی که اهل بیت (ع)  تحمل کردند، تحت تأثیر روح بزرگ سید و سالار شهیدان و یاران باوفای ایشان قرار می‌گیرد و میفهمد که این عمل شجاعانه حضرت اباعبدالله الحسین(ع) تنها برای زنده نگاه داشتن اسلام ناب محمدی و انسانیت بوده است.
سرپرست هیئت محبان الزهرا سلام الله علیه شهرستان سرباز، با اشاره به جایگاه نهضت عاشورا در انقلاب اسلامی ایران، تاکید کرد: نهضت عاشورای حسینی در طول تاریخ موجب حرکت های بزرگی در جهان اسلام شده، و اثرات مثبت این نهضت را می‌توان در انقلاب اسلامی ایران نیز به وضوح مشاهده کرد به گونه ای  که امام خمینی (ره) تأکید می‌فرمایند که این محرم و صفر بود که اسلام را زنده نگاه داشته است.
 
دشمنان نمی‌خواهند پیام عاشورا به جهانیان برسد
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت نهضت عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) دشمنان اسلام در طول تاریخ توطئه‌های بسیاری برای عدم انتقال پیام عاشورا و نهضت کربلا به بشریت داشته اند و تلاش کردند که این قیام و روح عاشورایی  آن در میان نسل جوان به ویژه شیعیان زنده نباشد.
رحیمی با اشاره به برنامه های دهه اول محرم در شهرستان سرباز، اظهار داشت: امسال نیز همچون سالهای گذشته هیئت محبان الزهرا سلام الله علیه شهرستان با شور خاصی از چند روز قبل از محرم به استقبال محرم رفته و با سیاهپوش کردن سردر منازل، ادارات و مغازه ها، شهر را آماده برگزارش پرشور مراسمات عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کرده است.
وی افزود: در جهت زنده نگاه داشتن نهضت عاشورا و بیان فلسفه قیام حضرت امام حسین(ع) مراسمات عزاداری سرور و سالار شهیدان از امشب در شهرستان آغاز شده و تا 13 شب ادامه خواهد داشت.
سرپرست هیئت محبان الزهرا(س) شهرستان سرباز با اشاره به اینکه مراسم عزاداری دهه اول محرم در مسجد فاطمه الزهرا(س) راسک هر شب بعد از نماز مغرب و عشا برگذار خواهد شد، تصریح کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته در نظر داریم تا برنامه های مختلفی چون سخنرانی امام جمعه موقت شهرستان، مداحی، سینه زنی و قرائت زیارت عاشورا را با حضور پرشور دوست داران اهل بیت عصمت و طهارت برگزار کنیم.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۸۴۶
مرجع : پاپایا


ارسال