يکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ ,28 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۳
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان:
محرم فرصتی برای تقویت فرهنگ دینی و بصیرت افزایی جوانان است
 
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان، گفت: ماه محرم فرصت مناسبی برای تقویت فرهنگ دینی و بصیرت افزایی جوانان است.
به گزارش عصر هامون، حجت الاسلام علم سپاهی در گفت و گو با خبرنگار با مهرستان با اشاره به به فرا رسیدن ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار کرد: حقیقت قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود.
وی افزود: قیام امام حسین (ع) سرشار از درس آزادگی، ایثار و شهادت طلبی برای تمام مسلمانان است.
وی با بیان اینکه حقیقت قیام امام حسین (ع) احیای امر به معروف و نهی از منکر بود، افزود: مهمترین پیام عاشورای حسینی برای تمامی مسلمانان استکبار ستیزی و کوتاه نیامدن در مقابل ظلم و ستم است.
وی با بیان این که اهداف و آرمان های نهضت عاشورا در مجالس عزاداری حسینی باید تبیین شود، تصریح کرد: مبلغان و مداحان وظیفه دارند تا پیام نهضت عاشورا را به بهترین نحو ممکن به همگان بخصوص نسل جوان و نوجوان بازگو کنند.
امام جماعت مسجد امام حسین (ع) مهرستان، آگاهی‌بخشی به جوانان درباره ابعاد مختلف حماسه حسینی، را امری لازم دانست و تاکید کرد: ماه محرم فرصت مناسبی برای تقویت فرهنگ دینی و بصیرت افزایی جوانان است.
حجت الاسلام سپاهی، بر نهادینه کردن فرهنگ عاشورا و استفاده از معنویت و ارزش های ماه محرم تاکید و افزود: باید با برگزاری مراسمات مذهبی و عزاداری ها گرایش جوانان به سمت این برنامه ها را بیشتر کرد.
وی در پایان با بیان اینکه در شیوه های رفتاری و گفتاری خود امام حسین(ع) را الگو قرار دهیم، تصریح کرد: امام حسین(ع) بهترین سرمشق و الگو در عرصه های مختلف زندگی اعم از سیاسی، اجتماعی، اخلاقی و... برای همگان می باشد.
انتهای پیام/7261
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۸۸۰


ارسال