جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ,3 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۴۲
برگزاری مراسم سوگواری "احلی من العسل" در شهرستان میرجاوه
 
مراسم سوگواری "احلی من العسل" با حضور دانش آموزان شهرستان میرجاوه برگزار شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ مراسم سوگواری "احلی من العسل" با حضور مسئولین و  دانش آموزان شهرستان میرجاوه در دبیرستان چهارده معصوم این شهرستان برگزار شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهرستان میرجاوه در این مراسم، اظهار کرد: امام حسین (ع) شهید راه احیای امر به معروف و نهی از منکر و نماز است شناخت سیره امام حسین(ع) راهنمای انسان ها برای حرکت به سمت معنویت و ایمان است بنابراین فرهنگ عاشورايي باید در جامعه تبیین شود.

حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی گلشاهی افزود:  امروز بزرگترین منکرها را دولتهای خودکامه آمریکا و اسراییل انجام میدهد، بزرگترین معروف حفظ وحدت و حفظ نظام جمهوری اسلامی است همان طور که مقام معظم رهبری بزرگترین معروف را حفظ نظام و عزت و آبروی ملت ایران و بزرگترین منکر را کمک به دشمنان اسلام و انقلاب و تضعیف نظام اساسی بیان می کنند.

وی خاطرنشان کرد: اقتدار امروز کشور در سایه وحدت و یکدلی تمامی اقوام و مذاهب کشور به دست آمده و همین وحدت عامل اقتدار ایران اسلامی در جهان است.

 

فرهنگ عاشورا باید دربین نسل جوان تبیین شود

"حسینعلی دهباشی"مدیر آموزش و پرورش شهرستان میرجاوه نیز در این مراسم بیان کرد: مدرسه عاشورا مکتب‌، تربیت مردم و عبرت‌گیری از حوادث تاریخ است بنابراین پیام عاشورا باید به نسل جوان متناسب با مفاهیم این واقعه منتقل و در این زمینه اولیای مدارس نقشی تاثیرگذار دارند.

 وی افزود: همه ما باید سیره و رفتار و منش امام حسین (ع) را در زندگی خود  ملاک عمل قرار داده و در برنامه‌های تربیتی و پرورشی فرهنگ عاشورا تبیین شود.انتهای پیام/4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۸۹۶۸


ارسال