پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۶
گزارش پهره از استعداد جوان ترین شهر کشور در پرورش شترمرغ؛
رضایت کارآفرین بومی از بازدهی یک فرصت نو/ هر شترمرغ 400 هزار تومان سودآور است
 
کارآفرین شهرستان ایرانشهر از فراهم بودن آب و هوای این منطقه برای پرورش شترمرغ می گوید.
به گزارش عصرهامون  به نقل از پهره؛ روزی حلال و  سودآوری اولین انگیزه ما برای ایجاد اشتغال است از این رو با پرس و جو و کسب تجربه از اطرافیان سعی در انتخاب حرفه ایی بر می آییم که به قول امروزی ها امتحان خود را پس داده باشد.
 پرورش شترمرغ یکی از مشغله های جدید و نوظهور شهرستان ایرانشهر است که خوشبختانه با استقبال شهروندان؛ شترمرغ به یکی از دام های مطلوب و سودآور بدل شده است.
اکبر براهویی با 43 سال سن؛ یکی از کارآفرینان موفق ایرانشهر در عرصه دام و کشاورزی می باشد؛ او در خصوص چگونگی روی آوردنش به دامداری به خبرنگار پهره می گوید: با توجه به علاقه زیادی که به حرفه دامداری دارم تقریبا از همان کودکی در این شغل مشغول فعالیت می باشم.
 

 
 او که حالا در میان دام های خود تقریبا تمامی دام هایی اهلی را دارد درباره روی آوردن به پرورش شترمرغ می گوید: با توجه به مقاومت این دام؛ تصمیم گرفتم 20 جوجه یک ماهه را در آب و هوای ایرانشهر پرورش دهم که خوشبختانه ظرف یک سال توانستم به سودآوری حاصل از فروش گوشت این دام دست یابم.
این کارآفرین پرتلاش در خصوص میزان سودآوری این دام می گوید: جوجه یک ماهه شترمرغ بالغ بر 250 هزار تومان است که ظرف یک سال با 50 کیلو گوشت به ارزش یک میلون و 200 هزار تومان برآورد می شود که روی هم رفته هر شترمرغ 400 هزار تومان برای دامدار سودآوری دارد.
 

براهویی با اشاره به ناشناخته بودن این دام در بین دامداران ایرانشهر می گوید: آب و هوای این شهرستان برای پرورش شترمرغ عالی است و پیشنهاد می کنم از این فرصت استفاده نمایند.
او می گوید: تمامی مشتریانی که یک بار از گوشت این دام استفاده کرده اند؛ دوباره در نوبت خرید می باشند.
کارآفرین بومی شهرستان ایرانشهر در توصیه به کارآفرینان جوانی که به دنبال راه اندازی محلی برای پرورش شتر مرغ هستند می گوید: این دام مقاوم؛ تا 50 درجه گرما و 20 درجه سرما را تحمل می کند و برای خوراک شترمرغ هم متناسب با سن دام؛ دامدار می تواند انواع ویتامین ها و مواد غذایی را آسیاب و تهیه نماید.
براهویی که این اقدام خود را در راستایی فرمایش مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی می داند به خبرنگار ما می گوید: گوشه ای از تولید ملی با تلاش و پشتکار افراد بومی در نقاط مختلف کشور محقق می شود که خوشبختانه این حرکت من هم نمادی از اقتصاد مقاومتی مورد انتظار رهبری است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۰۸۳
مرجع : پهره


ارسال