يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۸ ,15 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۷
دبیر جشنواره فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی؛
فعالیت 6 متخصص زنان و زایمان و یک سونوگرافیست زن در شهرستان ایرانشهر
 
دبیر جشنواره فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی از فعالیت شش متخصص زنان و زایمان در شهرستان ایرانشهر خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ مهرناز بامری در حاشیه افتتاح جشنواره فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: هدف اصلی برگزاری این جشنواره؛ فرهنگ سازی و لزوم آگاهی مادران به زایمان طبیعی و تمامی مسائل پیرامون سلامت مادر و نوزاد می باشد.
وی گفت: در این جشنواره که از امروز تا 29 مهرماه ادامه خواهد داشت؛ 14 غرفه با همکاری معاونت بهداشت و درمان؛  کلیه مسائل مربوط به سلامت مادر و نوزاد از جمله پیشگیری، تغذیه، مشاوره های ژنتیک، معاینات دهان و دندان و مکان های مراجعه جهت نظارت بیشتر بر روند سلامت مادر را انجام می دهند.
دبیر اجرایی جشنواره فرهنگ سازی و ترویج زایمان طبیعی به کاهش مرگ و میر مادران در سال های اخیر اشاره ای داشت و تصریح کرد: خوشبختانه رشد جمعیت در شش ماهه امسال با آموزش ها و مراقبت های صورت گرفته نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
وی گفت: یکی دیگر از اهداف برپایی این جشنواره آشنایی بیشتر مادران با زایمان بی درد می باشد که متخصصان بیهوشی نیز از بی عارضه بودن این زایمان به مادران مشاوره می دهند.
بامری به تعداد متخصصان زنان و زایمان در سطح دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر نیز اشاره ای کرد و بیان داشت: در حال حاضر تعداد شش متخصص زن در ایرانشهر، دو متخصص در نیکشهر و یک متخصص در شهرستان سرباز مادران منطقه را ویزیت می کنند.
وی در پاسخ به تعداد سونوگرافیست های زن در سطح حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر گفت: تنها یک سونوگرافیست زن در شهر ایرانشهر مستقر است که مسئولین دانشکده نیز به لزوم بیشتر این مورد احساس نیاز کرده از این رو به دنبال حل این مسئله می باشند.
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۱۴۶
مرجع : پهره


ارسال