چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹ ,27 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر کل سازمان های مردم نهاد سلامت وزارت بهداشت گفت: سمن های بهداشتی بهترین کمک جهت ارتقای سلامت در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر می باشد.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ مصطفی جمالی در جلسه ای که با حضور فرماندار؛ ائمه جمعه و مسئولین اجرایی شهرستان در فرمانداری ایرانشهر برگزار شد گفت: اولویت وزارت بهداشت؛ راه اندازی هر چه سریع تر سمن های بهداشتی در شهرستان ایرانشهر می باشد.
 وی گفت: در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر 122 بیمار دیالیزی، چهار هزار و 213 بیمار دیابتی و 120 بیمار هموفیلی داریم که راه اندازی سمن های مربوط به هر یک از این بیماری ها و لینک شدن آن به مرکز کشور کمک شایانی به بیماران و بیمارستان های این حوزه خواهد نمود.
 

 مدیر کل سازمان های مردم نهاد سلامت وزارت بهداشت وجود 735 بیمار تالاسمی در حوزه دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر را به عنوان یک رکورد در کل کشور عنوان کرد و تصریح کرد: باید خیرین با ورود به سمن ها در راه اندازی یک مجتمع درمانی مجهز با بخش های مختلف درمانی به صورت خیریه پیش قدم شوند چرا که با این کار حجم بسیار زیادی از مهاجرت های بیماران به استان های دیگر که متحمل هزینه های هنگفتی می شود؛ گرفته خواهد شد.
جمالی ضمن ملزم کردن دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر جهت همکاری با متقاضیان راه اندازی این سمن در سطح شهرستان گفت: هزینه تأمین داروی برخی از بیماران لاعلاج و کم بضاعتی برخی از اقشار یکی دیگر از چالش های پیش رو در سطح شهرستان می باشد که می طلبد با ایجاد هر چه زودتر این سمن های بهداشتی حجم عظیمی از این موانع برطرف گردد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۱۴۹
مرجع : پهره


ارسال