سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
برای اولین بار در جنوب شرق کشور؛
اجرای طرح آبیاری نوین توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)/ از اجرای طرح امنیت غذایی تا اشتغالزایی برای 14 هزار نفر در جنوب شرق
 
معاون کشاورزی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) گفت: برای نخستین بار طرح آبیاری نوین توسط قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و قرارگاه منطقه ای قدس در جنوب شرق اجرا می شود.
به گزارش سرویس اقتصاد مقاومتی عصرهامون، سرهنگ پاسدار مسعود پرستاری در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه از جمله اقدامات قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)را طرح های بزرگ، فراملی و کارهای عام المنفعه عنوان کرد و اظهار داشت: طرح احیاء و توسعه که یکی از طرح های ارزشمند در راستای فرامین سفر مقام معظم رهبری به سیستان وبلوچستان است که به طور جد در حال پیگیری می باشد.
وی ایجاد تولید پایدار و امنیت غذایی را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و گفت: امنیت غذایی یکی از چالش های بزرگی است که متاسفانه تمام صهیونیست ها و ابر قدرت ها در این زمینه ورود پیدا کرده و با تزریق مواد اولیه مورد نظر به مواد غذایی مردم نقش بیوتروریسم را ایفا می کنند.
این مسئول هدف از طرح امنیت غذایی را تولید محصولات ارگانیک یا به نوعی بازچرخانی مجدد آب به زمین های کشاورزی عنوان کرد و افزود: امروز صهیونیست ها با دگرگون کردن تمام سیستم عصبی، مغزی و گوارشی باعث تغییر در رشد و نمو بدن انسان می شوند که نمونه بارز تزریق مواد را می توان در فست فودها یا زیتون هایی مشاهده کرد که تلخی آن را گرفته که این امر خود عاملی برای بروز سرطان و بیماری های گوارشی در مصرف کنندگان است.
وی با بیان اینکه برای اولین بار در جنوب شرق کشور طرح آبیاری نوین در دست اجرا است، ادامه داد: این آبیاری برای اولین بار با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و قرارگاه منطقه ای قدس در کشور در شهرستان رودبار و برای دومین بار در سیستان وبلوچستان در حال اجرا است؛ بگونه ای که در این طرح تخریب آب تقریبا به یک درصد رسیده و مبنای عملکرد بر اساس متر مربع سنجیده می شود.
معاون کشاورزی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) از اشتغال بعنوان یکی از معضلات اساسی جامعه یاد کرد و گفت: با اجرای طرح آبیاری نوین که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال اجرا است معضل بیکاری نیز مرتفع خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طرح امنیت پایدار و مهار آب های مرزی در استان در راستای دستورات رهبر معظم انقلاب شروع شده است، افزود: متولی و مجری این طرح قرارگاه منطقه ای قدس نیروی زمینی سپاه به نمایندگی از قرارگاه خاتم الانبیا می باشد.
پرستاری در ادامه جزئیات این طرح تصریح کرد: در حال حاضر 60 هزار هکتار اراضی شناسایی و مستعد کار هستند که از این مقدار 33 هزار هکتار تحویل موقت شده و از این میزان نیز 6 هزار و 150 هکتار هم به اعضا به صورت کامل واگذار شده است.
وی گفت: با همت قرارگاه عملیات قدس استان و کمکی که از وزارت جهاد و نیرو و یا سایر دستگاه ها می شود اگر 5 هزار و 300 هکتار دیگری که در این طرح وجود دارد به مرحله بهره برداری برسد حداقل زمینه اشتغال برای 2 هزار نفر به صورت مستقیم و 12 هزار بهره بردار جدید یا شغل غیرمستقیم ایجاد خواهد شد.
این مسئول بیان کرد: در برنامه مطالعاتی نیز 18 هزار و 760 هکتار مطالعه شده که اگر دولت کمک کند و پای کار باشد در برنامه سه ساله در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی و توانمندسازی اقتصاد محلی با چشم انداز مقام معظم رهبری به مرحله اجرا می رسد.
وی تصریح کرد: اهم اقداماتی که در نوارهای مرزی و مناطق حساس از نظر بعد سیاسی از جمله در سیستان وبلوچستان، هرمزگان، ایلام و غیره انجام می شود علاوه بر اینکه هزینه های انتظامی و نظامی را کاهش می دهد باعث وحدت رویه بین مردم با خود و نظام نیز می شود بگونه ای که صلح و دوستی بین دولت، مردم و سپاه منجر به همگرایی و امنیت پایدار بیشتری خواهد شد.
معاون کشاورزی قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در پایان با اشاره به اینکه در جنوب شرق کشور اقدامات انجام شده برای شیعه و سنی بصورت یکسان بوده و هیچ فرقی با یکدیگر ندارد، گفت: بیشتر طرح ها برای اهل تسنن است بگونه ای که از طرح های موجود 27 هزار هکتار در بلوچستان و 3 هزار هکتار در زابل انجام می شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۱۵۳


ارسال