جمعه ۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ,23 April 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:اتحاد امروز مردم شیعه و سنی عراق در جنگ علیه داعش در عملیات آزاد سازی موصل ستودنی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون،مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، ضمن تقدیر از اتحاد ستودنی شیعه و سنی در عراق علیه داعش، اظهار کرد: اتحاد امروز مردم شیعه و سنی  عراق در جنگ علیه داعش در عملیات آزاد سازی موصل ستودنی است چراکه پس از فتوای آیت الله سیستانی مبنی بر وحدت مردم عراق بر علیه داعش، شیعه و سنی دست در دست هم به جنگ علیه داعش شتافتند.

وی افزود: فتوای مراجع شیعه و سنی بر لزوم اتحاد علیه داعش، تاثیر بسزایی در وحدت و یکپارچگی مردم عراق در عملیات آزاد سازی موصل داشت و این اتحاد مشت محکمی بر پیکره داعش و حامیان امریکایی و غربی اش بود.

وی خاطرنشان کرد: وحدت علما و مردم شیعه و سنی عراق به طور حتم سبب شکست داعش خواهد شدچرا که داعش از ابتدا به دنبال تفرقه افکنی بین شیعه و سنی برای رسیدن به اهدافش بود و اتحاد تنها عامل نابودی و شکست داعش در سوریه و عراق است.

وی ضمن نکوهش دخالت ترکیه در امور داخلی عراق، تاکید کرد: ترکیه حق دخالت در امور داخلی عراق را ندارد، ترکیه از حامیان داعش و به دنبال گسترش اختلاف، نفوذ و دخالت در امور عراق است، دولت عراق نیازی به ترکیه ندارد چراکه ملت عراق می توانند با اتحاد داعش را نابود کنند.

انتهای پیام/4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۲۵۳


ارسال