جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۲
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان دلگان بیان کرد؛
آغاز کاشت دانه روغنی کلزا در مزارع کشاورزی جنوب غرب سیستان و بلوچستان
 
رئیس جهاد کشاورزی دلگان از آغاز کاشت دانه روغنی کلزا در مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، یارمحمد بامری رئیس جهاد کشاورزی دلگان در گفتگو با خبرنگار ما از عملیات آغاز کشت دانه روغنی کلزا از اوایل آبان ماه در مزارع کشاورزی این شهرستان و جنوب غرب سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: کاشت این دانه روغنی تا اواخر آبان ماه ادامه دارد و عملیات برداشت هم این گیاه استراتژیکی و روغنی از اوایل اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه گیاه کلزا از خانواده دانه های روغنی و بسیار مهم است افزود: این محصول جهت استحصال روغن خوراکی در مزارع کشاورزی شهرستان دلگان کاشت می شود.
 رئیس جهاد کشاورزی دلگان با اشاره به اینکه دانه روغنی کلزا به دو شیوه سنتی و مدرن آبیاری و کشت می شود تصریح کرد: دلگان از لحاظ کاشت و برداشت این محصول، یکی از قطب های تولید کلزا در استان سیستان و بلوچستان است.
یارمحمد بامری با بیان اینکه بیشترین سطح زیر کشت محصول گیاهی کلزا در منطقه چاهشور شهرستان دلگان است بیان کرد: برداشت سال گذشته این کشاورزی مهم از مزارع سطح شهرستان دلگان 150 تن بوده است.
وی با تاکید بر اینکه به کشاورانی که گیاه روغنی کلزا را کشت کنند، تسهیلات و سهم آورده اختصاص داده می شود اضافه کرد: در همین راستا به کشاورزان دلگانی به ازای هر هکتار ده میلیون ریال تسهیلات بدون بهره  تعلق می گیرد.
 رئیس جهاد کشاورزی دلگان خاطر نشان کرد: با توجه به کشت دانه های روغنی و اهمیت روغن کلزا، کاشت این محصول گامی بلند در جهت خودکفایی در عرصه دانه های روغنی در کشور است.
انتهای پیام/ 8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۳۸۷
مرجع : دلگان پرس


ارسال