پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
منکرترین منکر دوست جلوه دادن دشمن است/ دشمن شناسی بدون شناخت امام امکان پذیر نیست
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: دشمن شناسی بدون شناخت امام امکان پذیر نیست.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سردار حسین معروفی در جلسه هم اندیشی نخبگان بسیج دانش آموزی شهرستان زاهدان از شهید حسین فهمیده به عنوان یک نماد یاد کرد و افزود: الگوگیری از این شهید والا مقام باعث می شود راه را گم نکنیم.
وی گفت: این شهید همان جوان 13 ساله ای است که با شجاعت جلو پیش روی تانک دشمن را گرفت بگونه ای که امام راحل در وصفش فرمودند" رهبر کوچک ما"؛ از همین رو دنیا از این رهبر کوچک وحشت دارد به گونه ای که اسرائیل و صهیونیستی ها مانور دادند مفهوم این رهبر کوچک همان عملیات های انتحاری است که باید جلو آن را گرفت و از کتاب ها حذف شود.
فرمانده سپاه سلمان استان بیان کرد: اسرار ماندگاری این شخصیت کوچک بعنوان رهبر در جامعه اینست تا غفلت نکنیم و تاریخ تکرار نشود.

منکرترین منکر دوست جلوه دادن دشمن است
وی منکرترین منکر را دوست جلوه دادن دشمن عنوان کرد و ادامه داد: منکری از این بالاتر نیست؛ بگونه ای که امروز ورود دشمن به حوزه سیاسی جامعه بزرگترین خطای استراتژی به شمار می آید.

دشمن شناسی بدون شناخت امام امکان پذیر نیست
سردار معروفی راه مقابله با دشمن را امام شناسی، دشمن شناسی، تقویت هویت ملی، توسعه دانایی و ابزار دانایی عنوان کرد و گفت: دشمن شناسی بدون شناخت امام امکان پذیر نیست.
وی در تکمیل مطلب فوق بیان کرد: دشمن در وصف امام راحل می گوید هیچ کس به اندازه امام شما راهبرد و روش ما را نمی شناخت، به موقع تبیین و تشریح می کرد و ملتش از او اطاعت می کردند؛ از اینرو باید هر دو را شناخت تا بتوان در معرکه سهمگین و سنگین جنگ نرم بادشمن مقابله کرد.
وی با بیان اینکه امروز دشمن به دنبال تصرف ذهن، مغز، قلب، اراده و شجاعت ملت است، تصریح کرد: ملتی در دنیا شجاع تر از ایران نیست.
سردار معروفی با بیان اینکه امروز دشمن به واسطه جنگ نرم در خانه ما ورود پیدا کرده و به دنبال تسخیر قلب ها است، افزود: اگر شجاعت از ملتی گرفته شود آن ملت قدرتی ندارد.

رمز ماندگاری جبهه ها ایمان و توکل به خدا است
وی راه مقابله با دشمن در حوزه جنگ نرم را تمسک به قرآن و اهل بیت علیه السلام عنوان کرد و گفت: این مهم همان چیزی است که ما را در انقلاب و دفاع مقدس پیروز و سربلند کرد و اکنون نیز پایه های اعتقادی ما، وجه تمایز با همه دنیا و ملت ها به شمار می آید.
فرمانده سپاه سلمان استان رمز ماندگاری جبهه ها را ایمان و توکل به خدا عنوان کرد و ادامه داد: ایمان واقعی به خدا و دلها را به او سپردن، دست یکدیگر را گرفتن و درد هم را احساس کردن راه های مقابله با دشمن است.
وی با تاکید بر اینکه حوزه پرورش مهم است، افزود: آن چیزی که امروز جامعه را تربیت می کند بزرگان و اساتید هستند از اینرو اگر سه ویژگی اخلاص در تربیت، صمیمیت و نگرانی در یک معلم نهادینه شده باشد باید دست او را بوسید چون آن معلم همچون یک پدر عمل کرده است
وی با بیان اینکه یکی از مباحث موجود در حوزه آموزش و پرورش، خانواده ها هستند، گفت: عدم حضور خانواده ها در حوزه تربیتی، آموزشی و علمی نقص کار است که خود باعث کاستی در امر آموزش و پرورش به شمار می آید.

دانش آموز انقلاب، مدرسه انقلابی
سردار معروفی در ادامه با اشاره به موضوع دانش آموز انقلاب، مدرسه انقلابی گفت: انسان ها خلق کننده حقیقت های واقعی یک زمان و مکان تاریخ هستند؛ کربلا و نینوا به خودی خود یک زمین است که وجود ساحت نازنین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، عشق بازی در کربلا و اخلاص در تمام وجود این امام و یارانش کربلا را کربلا کرد و باعث ماندگاری آن شد تا قطعه ای از بهشت و محل آرامش دل های خداجو باشد.

با الگوگیری از ولایت می توان دشمن را شناخت
وی در ادامه با بیان اینکه در هشت ماهه فتنه سال 88 انقلاب بیش از هشت سال جنگ تحمیلی عقب ماند، گفت: در دوران دفاع مقدس ملت ایران رشد کرد و صاحب قدرت در دنیا شد.
وی با بیان اینکه 36 هزار دانش آموز شهید در کشور وجود دارد، گفت: از سیستان و بلوچستان 12 هزار نفر به تکرار به جبهه اعزام شدند.
فرمانده سپاه سلمان استان در ادامه از ولایت بعنوان یک خورشید، راهنمای حقیقی و الگو یاد کرد و افزود: با الگوگیری از این ولایت می توان دشمن را شناخت و با آن مبارزه کرد.
وی تصریح کرد: امروز باید فضای مجازی را مدیریت و از آن بهره گیری کرد.

به روز بودن و توسعه دانایی لازمه ما برای مقابله با دشمن است
وی خاطر نشان کرد: باید از ابزار دانایی به شیوه صحیح بهره برداری کرد بگونه ای که به نحو علم، تربیت، رشد، آگاهی، روشنفکری و بصیرت افزایی باشد زیرا مصونیت به ما می دهد از اینرو به روز بودن و توسعه دانایی لازمه ما برای مقابله با دشمن است.
سردار معروفی با بیان اینکه جوانان و نوجوانان باید شخصیت خود را در این سن بارور کنند، افزود: شما دانش آموزان بسیجی باید حوزه پیرامون خود را کامل شناخته و در تمامی حوزه ها اعتقادی، علمی، تربیتی، پوشش و ظاهر و غیره فعال باشید تا همه به آن افتخار کنند.
انتهای پیام/
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۴۵۸
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال