سه شنبه ۳۰ شهريور ۱۴۰۰ ,21 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۸
عظیم‌ترین گردهمایی بشری در قالب کاروان پیاده روی اربعین؛
سخنان آیت الله خامنه ای محور وحدت شیعه و سنی در پاکستان/ تقویت روحیه همدلی مرهون خدمات فرهنگی سپاه به زوار حسینی است
 
یک مبلغ پاکستانی گفت: سخنان آیت الله خامنه ای در کشور پاکستان تاثیر بسزایی در وحدت بین مردم پاکستان اعم از شیعه و سنی دارد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از زاهدانه، اربعین در راه است؛ صدای "لبیک یاحسین" با اشک و سینه زنی زائرانی به گوش می رسد که سالهاست آرزوی زیارت به دل دارند تا در اربعین حسینی همراه با کاروان اهل بیت علیه السلام به زیارت نائل شوند.
در این مسیر با وجود تبلیغات و توطئه های شوم دشمنان در جهت ایجاد شکاف و اختلاف بین مسلمانان، جامعه اهل سنت و شیعه در ایران اسلامی همواره با احترام متقابل به عقاید همدیگر و با حضور در صحنه، نقشه های دشمنان را خنثی کرده بگونه ای که همه ساله تعداد زیادی از زائران پاکستانی از طریق مرز میرجاوه وارد استان سیستان و بلوچستان شده و با اسکان در زائر سرای امام رضا(ع) مورد استقبال نهادهای مردمی، بسیجی، سپاه و سایر ارگان ها قرار می گیرند تا با استراحت در تنها ترین موکب جنوب شرق سختی راهی که پیموده را از تن رها کرده و خود را مهیای سفر به کربلای معلی کنند.
 
برپایی ایستگاه صلواتی در موکب های امام خمینی(ره) و امام خامنه ای، پذیرایی و اسکان زائران حسینی در زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان برای کاروان های پیاده ای که عازم کربلای معلی هستند یکی از برنامه های مهم برداران و خواهران تشیع و تسنن در سیستان وبلوچستان است که در قالب نیروهای بسیجی در حال خدمت رسانی به زائران کوی حسین(ع) هستند.

انقلاب اسلامی، پیام رسان فکر امام حسین(ع) است
یکی از مبلغین پاکستانی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با بیان اینکه انقلاب اسلامی، پیام رسان فکر امام حسین (ع) در جهان اسلام است، گفت: گستراندن این فکر بر عهده رهبر انقلاب، سربازان و نهادهایی از جمله سپاه و بسیج بود که با تلاش های بی وقفه خود به دفاع از اسلام ناب محمدی پرداخته بگونه ای که امروز جوانان مسلمان در اقصی نقاط جهان به الگوپذیری از این کشور به دفاع از حرم اهل بیت علیه السلام پرداخته اند.
وی خود را یکی از خادمین اهل بیت معرفی کرد و با بیان اینکه عشق به امام حسین(ع) در قلوب همه مسلمانان وجود دارد، افزود: شعله این عشق هیچگاه از بین نمی رود و خاموش نخواهد شد.
وی ادامه داد: علی رغم اینکه مردم پاکستان برای گرفتن ویزا با مشکلات متعددی مواجه هستند اما سختی راه را به جان خریده و با طی طریق 625 کیلومتر راه پر خطر و استرس خود را برای اربعین حسینی با پای پیاده به کربلا می رسانند.
وی در ادامه مهمترین تاثیر انقلاب اسلامی در پاکستان را احساس مستقل داشتن، عنوان کردن و بیان داشت: تقویت روحیه همدردی با مسلمانان از دیگر اثرات انقلاب اسلامی است که امروز مشاهده می کنیم جوانان زیادی از کشور پاکستان نیز همچون جوانان بسیجی ایران به دفاع از حرم اهل بیت علیهم السلام می پردازند.

مجتهد 80 درصد از زائران حسینی رهبر انقلاب است
 
سید نعیم الدین نقوی از دیگر مبلغین پاکستانی به خبرنگار زاهدانه در خصوص تاثیر انقلاب اسلامی در پاکستان گفت: درک هر چند نسبی ارزش های انقلاب اسلامی در خصوص مسائل دینی و یا آشنایی با ارزش هایی همچون آزادی، استقلال، ولایت یا ظلم ستیزی از جمله اثرات انقلاب اسلامی است که پاکستانی ها از مردم مسلمان و انقلابی ایران آموختند.
وی با بیان اینکه مجتهد 80 درصد از زائران پاکستانی رهبر معظم انقلاب است، ادامه داد: مردم پاکستان با الگو گرفتن از فرامین رهبر انقلاب امروز بعنوان مدافعان ولایت به دفاع از حرم اهل بیت علیه السلام می پردازند.
نقوی با اشاره به زحمات بی وقفه بسیجیان و مردم سیستان وبلوچستان در ارائه خدمت به زائران پاکستانی بیان کرد: اینکه هر سال مردم با شور و اشتیاق بیشتری خود را برای پیاده روی اربعین حسینی آماده می کنند به این دلیل است که در این راه به تزکیه و طهارت نفس دست می یابند.

سخنان آیت الله خامنه ای محور وحدت شیعه و سنی
وی با اشاره به فرامین رهبر انقلاب مبنی بر اینکه" نباید به مقدسات اهل بیت بی احترامی کرد" گفت: این فتوای رهبر انقلاب در کشور پاکستان تاثیر بسزایی در وحدت بین مردم پاکستان اعم از شیعه و سنی به وجود آورد.
وی یکی از مشکلات سد راه زائران حسینی را گرفتن ویزا عنوان کرد و ادامه داد: اگر در زمان های خاص همچون اربعین تعداد پرسنل ادارات زیاد شود قطعا مشکل گرفتن ویزا برا زائران آسان تر خواهد شد.

خدمات فرهنگی سپاه عامل تقویت روحیه همدلی
این مبلغ دینی در ادامه با اشاره به خدمات و تدارکاتی که در مرز میرجاوه یا در زائر سرای امام رضا(ع) به زائران ارائه می شود، بیان کرد: خدمات فرهنگی که توسط نیروهای سپاه و بسیجی در اسکان و اطعام زائران و غیره انجام می شود نقش زیادی در الگو پذیری و وحدت در اذهان زائران ایفا می کند.
 
سید بسطی حسنی که گویا یکی از مسن ترین زائران پاکستانی در زائر سرای امام رضا(ع) است به خبرنگار زاهدانه گفت: پس از سالها که شوق رفتن به زیارت داشتم امسال برای اولین بار در پیاده روی اربعین به عشق امام حسین و حضرت اباالفضل (ع) شرکت می کنم.
وی با بیان اینکه امام خمینی عشق و پادشاه من است، افزود: حضرت آیت الله خامنه ای سردار من است و در مقابل ایشان سر تعظیم فرو می آورم.
وی ادامه داد: مقلد من رهبر انقلاب اسلامی است و بعد از خدا مطیع امر رهبر هستم.
اسماعیل نبوی از دیگر جوانان پاکستانی با بیان اینکه همه باید از اربعین و عاشورا درس بگیرند، افزود: مدیریت رهبر انقلاب اسلامی به گونه ای در قلوب مسلمانان جهان نقش بسته است که امروز زائران به محض ورود به مرز ایران عکس رهبر را بوسیده و احساس می کنند به بهشت وارد شدند.
 
وی با بیان اینکه حرارت عشق به امام حسین(ع) میلیون ها زائر را راهی کربلای معلی می کند، ادامه داد: در پاکستان افراد به تنهایی نمی توانند به سمت ایران حرکت کنند زیرا طالبان یا سایر گروه ها در راه اقدام به حرکات تروریستی کرده از اینرو باید همه در یک محل جمع شده و یکباره با همراهی ارتش به سمت مرز حرکت کنند؛ از طرفی گرفتن ویزا برای زائران مشکلات زیادی دارد که اگر پرسنل اداری در این ایام افزایش یابد این روند سریع تر طی خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی در رشد فهم و تشخیص روحانیت شیعی پاکستان و گسترش و گرایش مردم به سوی آنان، تاثیر بسزایی داشته بگونه ای که هم اکنون مبلغان زیادی از پاکستان زیر نظر حوزه علمیه قم مشغول به هستند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۶۳۵


ارسال