يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
دیدار اعضای ستادی هفته بسیج با نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان:
بسیج، انقلابی و خدمت گذار است/ استکبار ستیزی بزرگترین دستاورد ملی انقلاب
 
فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان استکبار ستیزی را بزرگترین دستاورد ملی انقلاب عنوان کرد و گفت: تفکر بسیجی تفکر مصونیت، پیشرفت و پیش برندگی است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سردار حسین معروفی صبح امروز در دیدار اعضای ستادی هفته بسیج، فرماندهان لشکر، تیپ، گردان و گروهان های بسیج با نماینده ولی فقیه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار داشت: روزی که به تدبیر امام راحل بسیج تشکیل شد کسی به عمق این قضیه و اثر بخشی آن پی نبرد اما امروز اثر این تفکر و جریان را در خارج از مرزها و جغرافیای ایران اسلامی و خط مقاومت رشد بسیج مستضعفین در لبنان، سوریه، یمن و عراق شاهد هستیم بگونه ای که این تفکر و جریان مصونیت کشورهای مسلمان شد.
وی تفکر بسیجی را تفکر مصونیت، پیشرفت و پیش برندگی عنوان کرد و گفت: بسیج یک تفکر، آرمان و جریان است که استمرار آن از تفکر امام علی (ع) و نهضت عاشورا گرفته شده است از اینرو تفکر بسیج حلال مشکلات است.

بسیج بن بست شکن است
وی افزود: از آنجایی که بسیج دست پرورده ولایت و عاشقان دین، قرآن و مردم است با روحیه انقلابی و جهادی که دارد هر کجا ورود پیدا کند بن بست شکن است و گره های کور را باز خواهد کرد.
فرمانده سپاه سلمان استان داشتن تفکر بسیجی را رمز مدیریت جهادی، انقلابی، اقتصاد مقاومتی، عزت، افتخار و باز دارندگی ملت و کشور، رمز خدمات رسانی بی منت به مردم، پیشرفت علمی، اتحاد و وحدت به معنای کلمه واقعی بیان کرد.
وی استکبار ستیزی را بزرگترین دستاورد ملی انقلاب عنوان کرد و افزود: امروز در سی و هفتمین سالگرد تاسیس شکل گیری این نیروی عظیم به دست امام راحل هستیم بگونه ای که هفته بسیج امسال همزمان با روز اربعین و با شعار " بسیج، انقلابی و خدمت گذار است" می باشد.
سردار معروفی به بیان برخی از اقدامات سپاه از پنجم آذر ماه سال گذشته تاکنون اشاره کرد و افزود: از سال گذشته تاکنون 97 هزار و 697 نفر جذب بسیج شده که از این تعداد 56هزار و 352 نفر برادر و 41 هزار و 345 نفر خواهر بسیجی می باشند.
وی به بیان پاره ای از اقدامات سپاه در حوزه اصلاح سازمان بسیج پرد اخت و ادامه داد: سال گذشته با 117 گردان بسیج در سازمان رزم بسیج، رزمایش برگزار شد که امسال نیز به سمت اصلاح واقعی کردن آن رفته و سازمان اولیه رزم بسیج را به 126 گردان سازمان دهی شده برای اجرای ماموریت رسانده که در این زمینه نیز 267گردان عاشورا و الزهرا در حال آماده سازی بوده بگونه ای که گردان امام علی(ع)، امام حسین(ع)، کوثر، عاشورا و الزهرا به جمعیت 96 هزار و 812 نفر در قالب سازمان رزم بسیج هستند.

کمک به ایجاد صنایع اشتغالزا توسط سپاه سلمان
وی ادامه داد:  برگزاری دوره های آموزش مورد نیاز متخصصین 21 کارگاه و نشست در طی یکسال، راه اندازی 5 پایگاه علمی، بازدید علمی و پژوهشی در 500 نقطه بسیج، پایش و عارضه یابی 100 مورد از صنایع استان، کمک به ایجاد 5 خوشه صنعتی، برگزاری 7 جشنواره علمی، حمایت از 20 طرح مبتکران و مخترعان، راه اندازی یک مرکز رشد خلاقیت استان در دانشگاه پیام نور، فعال شدن یک کلینیک صنعت در استان و راه اندازی یک مرکز خانه نخبگان در استان از دیگر اقدامات بسیج در حوزه علمی است.

بهره برداری از سوله های ورزشی صالحین و 9 دی در هفته بسیج
فرمانده سپاه سلمان استان در ادامه تجهیز 397 پایگاه در سال گذشته، تجهیز 30 حوزه مقاومت و 11 کانون متخصصین و اقشار، تجهیز خودرویی پایگاه ها و حوزه های بسیج به میزان یک میلیارد و 500 میلیون تومان را از اقدامات حوزه فنی عنوان کرد.
وی ساخت 46 پایگاه ، 4 حوزه، بهره برداری از 6سوله صالحین و 9 دی از از اقدامات حوزه عمرانی عنوان کرد و گفت: 48 سوله ورزشی صالحین که به دستور رهبر معظم انقلاب توسط سازمان بسیج و ابلاغ آن در سپاه استان ساخته شده در اختیار مردم قرار می گیرد.
وی در تکمیل این مطلب از آماده سازی و اصلاح 47 سوله ورزشی، ایجاد6 استخر روباز در جنوب استان و 2 استخر سرپوشیده در مرکز و شمال استان نیز خبر داد.

تنها سازه بیمارستان های صحرایی متعلق به سپاه سلمان سیستان وبلوچستان
این مسئول به برخی از اقدامات سپاه در حوزه محرومیت زدایی طی دوره یکساله سازمان بسیج سازندگی استان اشاره کرد و افزود: اجرای 334 پروژه رفع محرومیت زدایی در استان، ساخت و مرمت 50 مسجد، ساخت 3 خانه عالم و 2 غسال خانه، مرمت و بازسازی156 مدرسه، کمک به عشایر و ساخت8 آبشخور، احداث40 باب مسکن محرومین، لایروبی 5 رشته قنوات، احداث 70 چشمه سرویس بهداشتی را از دیگر اقدامات محرومیت زدایی در استان عنوان کرد.
سردار معروفی از اعزام تیم های بهداشتی، درمانی و آموزشی به مناطق محروم در حوزه سلامت خبر داد و گفت: 583 تیم به استعداد نیرویی 2 هزار و 117 نفر پزشک و پیراپزشک و ارائه خدمات سرپایی به 44 هزار و 573نفر از دیگر اقدامات محرومیت زدایی بوده است.
وی با اشاره به افتتاح سازه بیمارستان صحرای به صورت بومی در استان گفت: تنها سپاهی که در 33 سپاه کشور بیمارستان صحرایی دارد فقط سپاه استان سیستان و بلوچستان است و مابقی بیمارستان های صحرایی در استان متعلق به نیروی زمینی سپاه است.
فرمانده سپاه سلمان استان در تکمیل این مطلب بیان کرد: تاکنون سه بیمارستان صحرایی توسط سپاه در استان ساخته شده که سال گذشته درهفته بسیج اولین سازه بیمارستان صحرایی استان به صورت بومی با همت دانشگاه علوم پزشکی، سپاه و بسیج در روستای سدکی سیستان، دومین بیمارستان در هفته وحدت شهرستان فنوج و سومین بیمارستان نیز در اوج گرما شهرستان قصرقند بوده است.
وی ادامه داد: در طی یکسال گذشته در این سه بیمارستان سپاه استان 115 هزار و 818 نفر خدمات رایگان،2 هزارو 217 عمل جراحی و 4 زایمان انجام شده است.

کارآفرینی و اشتغالزایی توسط سپاه پاسداران
وی از اختصاص 14 میلیارد تومان وام 4 درصد به کارآفرینان استان  در حوزه اقتصاد مقاومتی خبر داد و افزود: 409 گروه جهادی در سطح استان شناسنامه دار هستند اما در طول یکسال 98 گروه جهادی فعال بوده که 84 گروه از داخل استان و 14 گروه خارج از استان بوده است.


از کمک رسانی به زائران پاکستانی تا برگزاری جشنواره های محلی
وی تصریح کرد: تولید کلیپ و نماهنگ در سطح بسیج برای شهرستان ها، تهیه و محتوای چاپ ویژه نامه استانی در روزنامه جوان 36 نوبت، آموزش و تقویت 192 گروه سرود و تئاتر محلی، چاپ ماهنامه کودک و نوجوان مسلمان بلوچ، برگزاری جشنواره فرهنگی هنری در 19 شهرستان استان، گرامیداشت مراسمات ملی و مذهبی در سطح استان، گرامیداشت روز قشر و تجلیل از نخبگان از دیگر اقدامات سپاه در حوزه فرهنگ برای جامعه می باشد.
سردار معروفی کمک به زائرین اربعین حسینی را از دیگر اقدامات ارزشمند سپاه عنوان کرد و گفت: امسال سپاه پاسداران با ابلاغ فرمانده کل قوا قرارگاهی مشابه قرارگاه امام حسن عسگری(ع) در راهیان نور برای اعزام زوار خارجی با کمک جبهه مردمی بسیج ایجاد کرد بگونه ای که بیشترین زوار اربعین و پاکستانی از استان سیستان وبلوچستان است.
وی در ادامه از برگزاری یادواره شهدای شهرستانی- حوزوی و پایگاه شهدای محله خبر داد و گفت: اعزام 500 نفر از نخبگان، معتمدین، خانواده شهدا و سایر اقشار به دیدار مقام معظم رهبری، برگزاری اردوهای زیارتی سیاحتی خانواده شهدا و ایثار گران بالای 70 درصد خبر داد.
فرمانده سپاه سلمان با بیان اینکه سیستان و بلوچستان یکی از استان هایی است که حسینیه عاشقان ثارالله ندارد، گفت: یکی از کارهای سپاه ساخت این حسینیه در خیابان مطهری زاهدان است که مرکز ثقل فرهنگی برای نیروهای انقلابی می باشد.

حضور 800 گروه بسیجی فعال در حوزه اشراف اطلاعاتی
سردار معروفی دستگیری شبکه مستهجن زیر زمینی مد را یکی از اقدامات حوزه اشرافی اطلاعات عنوان کرد و گفت: اشراف اطلاعاتی زمینه ساز انهدام این شبکه شد، امروز 800 گروه بسیجی در زمینه اشراف اطلاعاتی فعال هستند.
فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: 16 هزار مولوی در استان تاکنون به سربازی نرفته‌ که در این راستا امسال 300 نفر از آنها را بدون اقدامات و برنامه‌های نظامی، در راستای تقریب مذاهب فعال کرده‌ تا این فعالیت آنها به عنوان خدمت وظیفه محسوب شود.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۸۷۲
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال