پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
مدیر حوزه علمیه الهادی (ع) شهرستان دلگان:
امام حسین (ع) با هدف حفظ دین، اهداف فرهنگی و اجتماعی قیام کرد
 
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری گفت: امام حسین (ع) با هدف حفظ دین، اهداف فرهنگی و اجتماعی بر علیه یزید دست به قیام زد.
به گزارش عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری مدیر حوزه علمیه الهادی (ع) دلگان در جمع عزاداران اربعین حسینی در این شهرستان با بیان اینکه واقعه عاشورا در ساعاتی محدود و در نبردی نابرابر بین 2 جبهه حق و باطل بود اظهار کرد: پیروز واقعی حادثه عاشورا، امام حسین (ع) و اصحابش بودند.
وی با اشاره به اینکه اهداف و انگیزه های الهی امام حسین (ع) از قیام، واقعه عاشورا را ماندگار کرده است افزود: آن امام با هدف احیا دین اسلام و پاسداری از ارزش های اسلامی به قیام علیه یزید پرداخت.
مدیر حوزه علمیه الهادی (ع) دلگان با بیان اینکه اگر در جامعه ای که همه دیندار هستند، خطایی رخ بدهد بهتر است از آن جامعه ای که در آن دین نیست و به ظاهر ادعای دینداری می کنند تصریح کرد: یزید اینچنین بود و به دین اهمیت نمی داد.
حجت الاسلام هادی بامری بیان کرد: در حالی که امام حسین (ع) بر علیه یزید دست به قیام زد که سنت های پیامبر گرامی اسلام در حال از بین رفتن بود و از ظاهر دین فقط نماز خواندن و احکام ظاهری باقی مانده بود.
وی با تاکید بر اینکه حاکم اسلامی باید شخصی عادل و عالم باشد اضافه کرد: در آن دوران شخصی بر مسلمانان به زور حکومت می کرد که نه تنها اعمال و رفتارش به دور از عدالت بود، بلکه شخصی شرابخوار و میمون باز بود.
مدیر حوزه علمیه الهادی (ع) دلگان با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف امام حسین (ع) از قیام خویش، حفظ دین بوده است گفت: در تمام دوران باید از دین مححافظت کرد و امروزه هم همینطور است که باید در مقابله با ترفندهای دشمن اسلام،از دین محافظت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری با تاکید بر اینکه یکی دیگر از انگیزه های امام حسین (ع) انگیزه اجتماعی مسلمانان بوده است اظهار کرد: گاهی جامعه دچار انحراف و از مسیر اصلی منحرف می شود، امام باید این انحجراف و کجی ها را از بین ببرد.
وی با اشاره به اینکه جامعه آن دوران توسط یزید خراب شده بود و نیاز به اصلاح داشت افزود: و در نتیجه نیاز به شخصی بود که این فسادها را ریشه کن کند.
مدیر حوزه علمیه الهادی (ع) دلگان با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف امام حسین (ع) از قیام در مقابل یزید، انگیزه فرهنگی بوده است خاطرنشان کرد: گاهی جامعه دچار سردرگمی، جل و نادانی می شود و این جامعه را باید یک شخص بیدار کند و مردم را از سردرگمی نجات بدهد.
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۹۰۷
مرجع : دلگان پرس


ارسال