دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ,10 December 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷
دکتر کریم در جمع دانشگاهیان چابهار:
زیر ساخت های کشور را باید از طریق فروش نفت توسعه داد
 
مشاور ارشد مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ۶۵ درصد مخارج دولت از راه فروش نفت تامین می شود، گفت: دولت باید نفت را به عنوان یک منبع درآمد حذف کند و از راه فروش آن زیرساخت های کشور را توسعه دهد.
به گزارش عصرهامون،  دکتر محمدحسین کریم در جمع دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار، با اشاره به اصل ۴۴ قانون اساسی اظهار داشت: طبق این اصل دولت باید از نقش اجرایی خود فاصله بگیرد و به ایفای نقش نظارتی، هدایتی و حمایتی بپردازد و فعالیت های اقتصادی را به بخش خصوصی واگذار کند تا اقتصاد مقاومتی محقق شود.

وی رشد اقتصادی کشورها را یکی از شاخصه های مهم اقتصاد دانست و تاکید کرد: نرخ رشد اقتصادی ایران ۸ درصد است که متاسقانه این رقم درسال ۹۱ به منفی ۸ هم رسیده بود.

عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمي با بیان اینکه یکی از مشکلات اصلی اقتصاد ایران وابستگی شدید به درآمدهای نفتی است، اضافه کرد: ۶۵ درصد مخارج دولت از راه فروش نفت تامین می شود که اگر این مقدار به دلایلی همچون کاهش قیمت نفت در بودجه محقق نشود، مردم باید این مقدار را تامین کنند.

این کارشناس اقتصادی تاکید کرد: دولت باید تلاش کند نفت را به عنوان یک منبع درآمد حذف کند و از راه فروش آن زیرساخت ها و تسهیلات بخش های مختلف کشور را تامین نماید.

رئیس سابق دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار در پایان اشاره ای هم به فرمایشات مقام معظم رهبری کرد و گفت: ایشان همیشه تاکید می کنند که اقتصاد مقاومتی تنها برای وضع حاضر کشور نیست بلکه تدبیری بلندمدت برای رسیدن به اهداف اقتصادی نظام اسلامی است.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۸۹۹۲۱


ارسال