شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: بسیج با یک گستره بیش از 800 گروه اطلاعاتی ، مهم ترین عامل ثبات و پایداری امنیت در استان است.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان ، سرهنگ محمد ناظری جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان پیش از خطبه های نماز جمعه امروز 5 آذر 1395 همزمان با سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام (ره )به ایراد سخنرانی پرداخت.
وی با اشاره به خدمات بسیج و بسیجیان و نیز توانایی های آنها افزود: سپاه و بسیج در حوزه اشراف اطلاعاتی و نیز با اطلاعات مردمی  توانسته در بخش هایی چون آزادی گروگان و گروگان گیری، دستگیری سارقین مسلح و فراری که امنیت استان را خدشه دار کرده بودند ایفای نقش کند.
 وی از  دیگر اقدامات صورت گرفته در حوزه اشراف اطلاعاتی توسط سپاه استان و بسیجیان به  کشف و تحویل سلاح های غیرمجاز، کشف مقادیر بسیار زیادی مواد مخدر توسط پایگاه های بسیج و حوزه های مقاومت اشاره کرد و گفت:  همکاری و وصل بودن مردم به بسیج و سپاه سبب شده تا کیس های ارتشاء و اختلاس و هرگونه اقداماتی دیگر که در جهت ضربه زدن به اقتصاد نظام باشد در تیررس ما قرار بگیرد.
وی همچنین به کیس اخیر ارتشاء و اختلاس در زاهدان اشاره کرد که در یکی از ادارات رخ داده و در اشراف اطلاعاتی بسیج توسط عوامل اطلاعاتی سپاه استان شناسایی و اقدام شد.
ناظری اشاره کرد: دشمن بیکار ننشسته است و با توجه به تهاجم فرهنگی و وضعیت قومی و مذهبی استان در صدد ایجاد تفرقه است.
جانشین سپاه سلمان سیستان و بلوچستان به فعالیت شبکه فساد در زاهدان اشاره کرد و اعلام داشت: این شبکه که با جذب دختران و پسران جوان در جهت تخریب بنیان خانواده تلاش میکرد توسط اطلاعات سپاه سلمان کشف شد که در این رابطه تعداد زیادی از افراد آن ارشاد و عوامل اصلی به دستگاه قضایی معرفی شدند.
وی افزود: بسیج با یک گستره بیش از 800 گروه اطلاعاتی ، مهم ترین عامل ثبات و پایداری امنیت در استان است.
وی گفت: احداث بیمارستان های صحرایی و اعزام تیم های بهداشتی و تخصصی در جهت خدمات رسانی به مردم از اقدامات بسیج و سپاه در حوزه محرومیت زدایی می باشد.
سرهنگ ناظری به افتتاح اولین سازه بیمارستان های صحرایی در استان به عنوان اولین بیمارستان در کشور به این صورت و سه بیمارستانی که در منطقه فنوج و قصرقند و هامون شهر برپا شده بود اشاره کرد و گفت: امسال نیز در هفته بسیج از روز پنجشنبه یک بیمارستان صحرایی در شمال استان در منطقه سفید آبه احداث و مشغول خدمت رسانی می باشد.
وی از دیگر اقدامات سپاه و بسیج در جهت محرومیت زدایی به اعزام تیم های درمانی تخصصی و فوق تخصصی به نقاط محروم، تحت پوشش خدمات رایگان درمانی قرار دادن 115817 نفر در قالب بیمارستان های صحرایی در استان، ساخت و مرمت 50 مسجد در سطح استان،3 خانه عالم، 2 غسالخانه، احداث مسکن معلولین ، احداث سرویس های بهداشتی برای افراد مستضعف دانست.
جانشین سپاه سلمان افزود: در بحث اشتغال زایی 45 میلیارد ریال تسهیلات داده شده و نیز در حوزه گروه های جهادی 98 گروه جهادی در این مدت در داخل استان با اعتبار 268 میلیون تومان مشغول به فعالیت بوده اند.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۰۳۱
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی سپاه سلمان


ارسال