پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۲
گزارشی ازانتظاری ۵ ساله برای افتتاح تنها بیمارستان میرجاوه :
بیمارستان میرجاوه چشم انتظار روبان قرمز/حل مشکلات درمانی مردم در گرو افتتاح بیمارستان
 
نبود بیمارستان در شهرستان مرزی میرجاوه یکی از بزرگترین مشکلات نظام درمانی در این شهرستان است که به طور قطع، دود آن به چشم بیماران می رود.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری لادیز؛ نبود بیمارستان در شهرستان مرزی میرجاوه  یکی از بزرگترین مشکلات نظام درمانی در این شهرستان است که به طور قطع، دود آن به چشم بیماران می رود، بیمارانی که ناچارند برای مراجعه به پزشک متخصص و انجام کارهای درمانی خود به زاهدان سفر کنند چراکه تنها مرکز بهداشتی و درمانی این شهرستان نمی تواند پاسخگوی نیاز بیماران باشد و در موارد متعدد بیماران را به مرکز استان ارجاع می دهد.

دوری راه از یک‌سو و هزینه‌های سفر به مرکز استان و هزینه‌های سنگین درمانی برای مردمی که درآمد سرانه آنها در سطح پایین‌ی قرار دارد، رنج مضاعفی را به آنها تحمیل می‌کند؛ رنجی که گاه قیمت آن را به ازای از دست دادن سلامتی خود می دهند.

کلنگ احداث بیمارستان 32 تختخوابی میرجاوه در سال 91 زده شد اما در سال 93 پیمانکار قرار داد را فسخ کرد، بهمن ماه سال 93 این پروژه با پیمانکار دیگری بسته شد و اما بعد از گذشت 5 سال همچنان این پروزه افتتاح نشده است، با افتتاح این بیمارستان جمعیت 55 هزار نفری میرجاوه از خدمات بهداشتی و درمانی بهره‌مند می شوند و مراجعات درمانی مردم شهر میرجاوه و 200 روستای اطراف آن تسهیل خواهد شد.

فرماندار میرجاوه نیز پیش از این در گفت و گو با خبرنگار لادیز؛ خبر از افتتاح بیمارستان میرجاوه در هفته دولت داد و بیان کرده بود: بیمارستان 32 تختخوابی میرجاوه در هفته دولت سال‌جاری با اعتباری بالغ بر 18 میلیارد تومان  وبا زیربنای 3 هزار مترمربع به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی این بیمارستان را از نیازهای اساسی و مهم مردم این منطقه عنوان کرده و اذعان داشت: این پروژه به مساحت ۳ هزار متر مربع می باشد و با بهره‎برداری از آن 550 هزار نفر از مردم مرزی شهرستان میرجاوه و توابع آن از خدمات بهداشتی درمانی بهره‎مند خواهند شد و دیگر نیاز نیست شهروندان برای درمان به زاهدان مراجعه کنند.

 

 

بیمارستان میرجاوه تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری می رسد

معاون توسعه مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در بازدید از روند احداث این بیمارستان بیان کرد: بیمارستان ۳۲ تختخوابی میرجاوه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری می رسد.

 جمشید اردونی افزود: در آینده ای نزدیک با راه اندازی بیمارستان ۳۲ تختخوابی میرجاوه گام مهمی در زمینه خدمت رسانی به بیماران در منطقه میرجاوه بر داشته خواهد شد و شاهد کاهش بار بیماران اعزامی از منطقه میرجاوه به بیمارستانهای زاهدان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: عملیات ساخت بیمارستان ۳۲ تختخوابی میرجاوه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال از سال ۹۱ آغاز شده و تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

 انتهای پیام/4941

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۱۷۷


ارسال