دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۰
گزارشی از مراسم 16 آذر در علوم پزشکی بوشهر؛
عاشقان سران فتنه فضای مراسم را برهم زدند/ حضور دانشجویان با ماسک در سخنرانی ابتکار/ فروش هوای پاک به قیمت ۳ دلار در مراسم+تصاویر
 
مراسم رور دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ظهر امروز در حالی با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست برگزار شد که دانشجویان حامی دولت در این مراسم با شعارهایی، نظم مراسم را برهم زدند.
به گزارش سرویس عصرهامون به نقل از «گام نیوز» مراسم رور دانشجو در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ظهر امروز در حالی با حضور معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست برگزار شد که دانشجویان حامی دولت در این مراسم با شعارهایی، نظم مراسم را برهم زدند.
این مراسم با تاخیری 30 دقیقه ای در سالن اجتماعات شهید بهشتی علوم پزشکی برگزار و همچون پیش بینی ها، خیلی زود صندلی های این سالن با حضور دانشجویان پر شد. ازدحام دانشجویان در سالن به حدی بود که بسیاری از آنها مجبور شدند کل مراسم را سرپا بیاستند.
در ورودی سالن به برخی از دانشجویان گلدان های کوچک اهدا شد. در داخل سالن نیز پیش از شروع برنامه آهنگ «یار دبستانی من» برای دانشجویان در حال پخش بود. عده ای از دانشجویان هم در اعتراض به عملکرد دولت دست نوشته های را در دست داشتند که با برخورد مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مواجه و همه این دست نوشته جمع آوری شد!
حدود ساعت 15:35 دقیقه بود که معصوم ابتکار با همراهی استاندار بوشهر وارد مراسم شد. در ابتدای این مراسم مجری با ابراز اراده و سلام به خاتمی یکی از سران فتنه سال 88 جمعیت حاضر در سالن را به وجد آورد تا شروع کف زنی ها از ابتدای برنامه را شاهد باشیم.

پس از آن، مجری برنامه از مسئول انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به جهت ایراد سخنرانی دعوت کرد. حامد زارع در صحبت های خود معصومه ابتکار را «انقلابی!» خطاب کرد و خواستار توجه بیشتر دولت به شعارهای انتخاباتی خود در خرداد 92 شد.
مسئول انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: ما همان کسانی هستیم که سال 92 به روحانی رای دادیم و اعلام می کنیم که بر هدف خود ثابت قدم هستیم. این حرف تشویق مجدد دانشجویان حامی دولت را در پی داشت.
مجری برنامه در ادامه قیصری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر را به پشت تریبون دعوت کرد و وی نیز در همان شروع سخنان خود دانشجویان را به کف زدن برای دولت تدبیر و امید دعوت کرد که با استقبال دانشجویان همراه شد.
قیصری 16 آذر را روز عدالت خواهی و شناخت استکبار و یادآدور بیداری و قیام علیه ظلم دانست و گفت: 16 آذر دانشجو بودن را به ما یاد آوری می کند چراکه دانشجو سنبل پیشرفت یک کشور است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر شاخصه های دانشجو را پاکی، صداقت، آزاد اندیشی و شفاف بودن عنوان کرد و اظهار داشت: قله های رفیع ترقی با بازوان توانمند دانشجویان فتح خواهد شد.
پس از سخنرانی قیصری، حدود ساعت 15:45 دقیقه مجری برنامه ابتکار را به بالای سن جهت سخنرانی دعوت کرد. رفتن بالای سن ابتکار حرکت جالب برخی از دانشجویان را به همراه داشت. دانشجویان حاضر در این مراسم به نشانه اعتراض به عملکرد سازمان محیط زیست دهان و بینی خود را با ماسک پوشاندند تا به نوعی به این مقام مسئول عنوان کنند که مردم استان بوشهر در شرایط سخت زیست محیطی زندگی می کنند و جسمشان در معرض خطر جدی قرار دارد.

در گوشه دیگری از سالن برخی از دانشجویان به نشانه اعتراض پلاستیک های باد شده ای را با خود آورده بودند که بروی آن «هوای پاک 3 دلار» نوشته شده بود، این حرکت معنادار دانشجویان چندین چند بار در مقابل چشمان معصومه ابتکار تکرار شد.

معصومه ابتکار در این مراسم با گرامیداشت این روز و با بیان اینکه روز دانشجو برای قشر دانشگاهیان بسیار مهم و مؤثر است اظهار داشت: دوران دانشگاه ظرفیت خوبی برای رشد و تعالی انسان در عرصه‌های مختلف است و این روز در زندگی اجتماعی ایرانیان بسیار جایگاه مهمی دارد.
معاون رئیس جمهور با بیان اینکه در دوران مبارزات رژیم ستم‌شاهی مشارکت دانشجویان بسیار مهم و مؤثر بود، گفت: در این دوران شهید آیت‌الله مرتضی مطهری و دکتر شریعتی مبنای فکری دانشجویان بود که از این دو شخصیت فرهنگی و سیاسی در ساقط شدن رژیم ستم‌شاهی استفاده می‌شد.
رئیس سازمان محیط زیست در ادامه سخنان خود همچون حسن روحانی، دولت نهم و دهم را به صورت مستقیم و غیر مستقیم مورد خطاب قرار می داد و با بیان اینکه دوران سختی را بعد از خاتمی پشت سر گذاشته ایم گفت: شرایط کشور بسیار سخت بود و خسارت های اقتصادی و آسیب های روحی زیادی به جوانان تحمیل شد.

وی با طعنه به دولت قبل گفت: تحمل دوران بی خردی سخت است؛ این دولت تلاش دارد با خرد و نگاه عالمانه کشور را پیش ببرد که بتواند فضا را از حالت امنیتی به فضای آزاد تبدیل کند و آزادی بیان یکی از موضوعاتی بوده که دولت بر آن تلاش داشته و مذاکرات عزتمندانه را با رهنمود های رهبر معظم انقلاب پیش برد.
ابتکار با اشاره به مساله برجام اظهار داشت: تحریم های ظالمانه همچون زنجیر در پای یک دونده قدرتمند به نام ایران بود، چرا کشور نباید در میادین شرکت کند و از حضور در آنها محروم باشد؛ برجام فرصتی است که ایران در عرصه های مختلف اجتماعی به آن چیزی که شایسته آن را داشت دست پیدا کرد.
رئیس سازمان محیط زیست در ادامه سخنان خود به طور غیر مستقیم دولت سابق را به بی خردی و بی تدبیری مورد هجمه قرار داد و گفت: انتخابات درست در یک جامعه مردم سالار تعیین کننده است و فضا سازی های غلط متاسفانه بخشی از سرمایه ها همچون معنوی و انسانی صرف تولید دروغ، تهمت و برای ایجاد فضایی یاس و ناامیدی در کشور به کار گرفته می شود. اینجاست که جریان دانشجو بر اساس آزادگی و قدرت تشخیص خود باید به صحنه بیاد و اجازه ندهد در فضای خاکستری انتخاب های نادرست شکل بگیرد و دورانی از بی خردی و بی تدبیری ایجاد شود؛ و امروز رسالت جریان ها و جنبش های دانشجویی همین روشنگری است.
بخش اول سخنرانی ابتکار درحالی به پایان رسید که برخی از دانشجویان مشغول جمع آوری سئولات و یا نام نویسی برای پرسش شفاهی از وی بودند. قطع میکروفن ها در این مراسم آنچنان مشهود بود که مجری مجبور شد بدون استفاده از بلندگو برنامه را برای لحظاتی ادامه دهد.

یکی از دانشجویان درباره وضع بد هوای جنوب استان از ابتکار گلایه کرد و عنوان داشت که امروز وضع هوا فقط در شهر عسلویه به هشدار نرسیده بلکه خطر تمامی شهرهای جنوب استان بوشهر را تهدید می کند که ابتکار با تایید این سخنان گفت: متاسفانه برخی از طرح ها محیط زیست در دوره های مختلف رها شده بود و پس از ازسرگیری مجدداً به حالت قبل یعنی همان بلاتکلیفی و رها شده برمی گشت اما در این دولت هیچ طرح ارزیابی شده نداریم و حضور مردم در این منطقه بسیار برای دولت مهم است.(پاسخی که هرچند دانشجو سوال کننده را قانع نکرد).
دانشجوی دیگری در سخنانی چهره سیاسی معصومه ابتکار را برچهره علم و محیط زیستی بودن وی پررنگ تر عنوان کرد و گفت: در سخنان خود به مساله انتخابات درست اشاره کردید و به گفته مقام معظم رهبری فضای کشور نباید انتخاباتی شود، حال منظور شما از انتخابات درست یا نادرست چیست؟(این سوال تشویق حضار را در پی داشت)

ابتکار در پاسخ گفت: با تعبیر شما که عنوان کردید سبقه سیاسی من از سبقه محیط زیستی من بیشتر است اصلا موافق نیستم. شاید 99/9 درصد فعالیت و دغدغه من محیط زیست است، اما شخص سیاسی هستم همانطور که نمی شود 22 بهمن و 13 آبان را تغییر داد، دوره اصلاحات که من با افتخار معاون خاتمی بودم را نمی توان تغییر داد(تشویق دانشجویان).
وی افزود: همه تلاشم تحقق برنامه های زیستی محیطی سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری به محیط زیست و برنامه های جناب روحانی بوده است.
ابتکار برای چندین بار پیاپی با هجمه به دولت قبل گفت: تمام تلاشم این است که وضعیت اسفناک محیط زیست در یک دوره که در بی توجهی مطلق بود خارج کنم. ما وارثی دولتی بدهکار بودیم. عسلویه از زمان قبل اینطور بود و در دوره من اینطوری نشده است.
معاون رئیس جمهور درباره انتخابات سخن گفت و دوات تدبیر و امید را دولتی نقدپذیر معرفی کرد و بیان داشت: در تحلیل انتخابات و شرایط، دانشگاه ها پیشتاز بوده اند و نقد کردن هیچ ایرادی ندارد چراکه این دولت، دولتی است که پذیرای نقد می باشد(!)
دانشجوی دیگر در سخنانی بیان داشت که امروز کوچکترین اعتراض دانشجویان برابر با محرومیت از تحصیل و حقوق اجتماعی آنها است خطای دانشجویان برابر با برخوردهای انظباطی است و چطور می شود در دانشگاهی که اجازه نداریم نام رئیس جمهور اصلاحات را بیاریم باید سیاسی باشیم؟(این سخنان باعث شد تا برخی از دانشجویان از فرصت استفاده کنند و با آوردن نام سران فتنه همچون درود بر خاتمی و درود بر موسوی در پی تطهیر آنان باشند).

ابتکار در پاسخ گفت: نظر دولت چنین فضایی نیست و فضای دانشگاه رو به بهبود بوده و فضاهای بسیار سختی و امنتی قبل در حال حاضر حاکم نیست. تلاش ما بر استیلای مردم سالاری دینی بر کشور است. این مشکلات وجود دارد و از طریق اجرای صحیح قانون و مطالبه گری صحیح می توان این مشکل را حل کرد.  
پس از صحبت های ابتکار زمانی که یکی از دانشجویان خواست از ابتکار سوالی بپرسد با برخورد دانشجویان حامی دولت مواجه شد تا با ایجاد جوی، فضای دانشجویی را متشنج کنند.
اما جو مراسم زمانی مشمئز کننده شد که یکی از دانشجویان که معلوم بود ارادت خاصی به سران فتنه دارد با پرسیدن سوالی با این مضمون که آیا آقای روحانی همچنان بر وعده انتخاباتی خود مبنی بر آزادی رفع حصر موسوی و کروبی هستند؟ این سوال با واکنش دانشجویان انقلابی مواجه شد و فریادهای «مرگ بر فتنه گر» فضای سالن را فرا گرفت. از طرفی دانشجویان طرفدار سران فتنه فریادهای درود بر خاتمی و درود بر میرحسین سردادند و این چنین بود که فضای مراسم با رفتارهای دانشجوبان حامی دولت و سران فتنه به تنش کشیده شد.
رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ عنوان کرد: رئیس جمهور موافق برخی آزادی ها همچون استفاده از شبکه های اجتماعی است و افراطی گری بیش از هرچیزی فضای کشور را تهدید می کند.
پس از این صحبت بود که استاندار بوشهر سالن جلسه را ترک کرد و معصومه ابتکار از پاسخ به ادامه سوالات فرار و به یک خداحافظی از جمع اکتفا کرد!
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۳۱۵


ارسال