جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۵
استاندار سیستان و بلوچستان در جمع دانشجویان:
از مهمانداران خانم برای انتشار تصاویرشان در فیس بوکم اجازه گرفتم/ اگر آمارسازی در استان ثابت شود عذرخواهی می کنم
 
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر در طول مدت سه سال حضورم در سیستان و بلوچستان آمارسازی ثابت شود عذرخواهی می کنم.
به گزارش عصرهامون، علی اوسط هاشمی در نشست با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان که با اجرای موسیقی زنده همراه بود، با بیان اینکه امروز به دنبال بهانه از من هستند گفت: یک روحانی را به عنوان مدیر کل ارشاد اسلامی به قم اعزام کردیم همین موسیقی زیر پای او را خالی کرد و هم او و هم وزیر ارشاد را زمین زدند، خدا به داد ما برسد عاقبت ما چگونه خواهد شد!
وی با انتقاد از ارائه گزارش رئیس دانشگاه که بیشتر به آن وقت داده شده اظهار کرد: دوست داشتم فضای سالن دانشجویی باشد و فرصت ها در اختیار شما باشد و ماهم مستمع باشیم.
استاندار سیستان و بلوچستان 16 آذر را روزی بزرگ و ماندگار در تاریخ دانست و گفت: اگر از شهیدان شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا سخن به میان می آید و در تاریخ ماندگار شده اند حاصل آن شعور است.
هاشمی با بیان اینکه هیچ اراده ای نمی تواند چراغ دانشگاه را خاموش کند گفت: با جرات می توان گفت خشکسالی در دانشگاه محال است و مزرعه فکر انسان را نمی توان به آسانی در اختیار گرفت.
وی با تاکید براینکه هر محصولی در جامعه حاصل اراده ملت است، بیان داشت: اگر بر قدرت نشسته ایم نباید خود را جدای از مردم و ملت بدانیم.
این مسئول ادامه داد: باید خود را وامدار شهدایی بدانیم که رفتند و امرو را به شما دانشجویان واگذار کردند تا شما ادامه دهنده راه آنها باشید.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه لبه تیز امر به معروف و نهی از منکر متوجه بنده است گفت: نباید مغرور به موقعیت خویش شوم تا انحرافی در من ایجاد نشود که منتیج به دوری از عدالت شد.
استاندار سیستان و بلوچستان در ادامه گفت: نباید انتقاد من را خشمگین کند.
هاشمی با بیان اینکه من با انباشتی از بی برنامگی ها استان را تحویل گرفتم گفت: در شرایطی که تحریم کاملا کشور را در تنگا و سختی قرار داه بود مدیریت استان را به عهده گرفتم.
وی با بیان اینکه تولید قدرت در گرو مردم پذیری است، افزود: یک کنسرت و یک سخنرانی چرا باید کشور خسات باشد و نایب رئیس مجلس نتواند از یک تریبون با مردم سخن بگوید، اگر در این وضعیت باقی بمانیم نمی توانیم به آینده امیدوار باشیم.
هاشمی گفت: امروز دهه 60 نیست، امروز عصر اطلاعات است، انسداد و بستن جواب نمی دهد واقعا هر فرد به عنوان یک رسانه در جامعه نهادینه شده یا نه؟
این مسئول ادامه داد: باید نگاه خود را منطبق بر زمان کنیم تا با قشر فعال و جریان ساز جامعه بتوانیم به راحتی زندگی کنیم و ظرفیت ومدارا را بالا ببریم.
وی به نقد یکی از اساتید نقدی بر آمارسازی در استان واکنش نشان داد و گفت: ما از شما دوستان انتظار داریم وقتی تریبون به دست می گیرید اطلاعات خود را نسبت به رویدادهای استان بالا ببرید.
هاشمی ادامه داد: یک مورد اگر آمارسازی در طول سه سال که بنده در استان حضور دارم از سوی هر کسی که بوده باشد اثبات شود، خودم رسما باشد عذرخواهی می کنم.
نماینده عالی دولت در استان گفت: به آن اندازه از تربیت رسیده ام که در مسیر آرمان هایم زندگی می کنم نه در مسیر وابستگی هایم.
وی با بیان اینکه چسبندگی به میز نداریم گفت: آموخته ام قرار گرفتن در این میزها فرصتی برای خدمت گذاری به مردم است.
وی با انتقاد از پرداخت یارانه گفت: اینگونه است که 40 هزار تومان به مردم بدهند، مردم مگر کمیته امدادی هستند! این بازی با کرامت انسانی و ارزش های انسان است.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دو دغدغه پرداخت حقوق و یارانه دارم، همه با این بی تدبیرها یار شدیم، سکوت دیروز از چیست؟ باید پاسخ دهیم.
وی ادامه داد: دکتر شهریاری نماینده زاهدان در حضور رئیس مجلس از قول من گفت که در اوایل  سال 96 گاز به زاهدان می رسد، خود نماینده مجلس باور نمی کرد و به نقل از من گفت که اگر خدای نکرده است گاز به شهر زاهدان نرسد در لیست دروغگویان قرار نگیرد و بنده دروغگو باشم!
وی به اشتغالزایی طرح انتقال آب به مزراع دشت سیستان اشاره کرد و گفت: شما اگر امروز در منطقه سیستان مهندس عمران بیکار و رستوران بیکار پیدا کردید به من معرفی کنید!
هاشمی بیان کرد: امروز پوشش و لباس زیبا استان بر تن مهمانداران هواپیما خانم و آقا است، از این مهمانداران سوال کردم نظر مردم نسبت به پوشش شما چیست گفتند یک مشکل وجود دارد و وآن اینکه همه تقاضای عکس می کنند، البته من برای انتشار تصاویر آنها در فیس بوکم اجازه گرفتم.
گفتنی است در پایان این مراسم نیز از دانشجویان برتر دانشگاه آزاد واحد زاهدان تجلیل شد.


انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۳۲۶


ارسال