دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۸
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)
روحانی تفکر "ما نمی توانیم"را دنبال می کند/ تفکرات استاندار سیستان و بلوچستان در بین مردم خریداری ندارد
 
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: امروز آقای روحانی تفکر ما نمی توانیم را دنبال می کند.
حجت الاسلام قاسم روانبخش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی عصرهامون با بیان اینکه داشتن تفکر استکباری باعث ذلیل شدن جامعه و افراد آن می شود، افزود: خدا را شاکریم که در دانشگاه ای ما افراد، گروه ها و جریاناتی هستند که با داشتن روحیه استکبار ستیزی در جنبش دانشجویی فعالیت دارند.
وی با اشاره به وقایع 16آذر ادامه داد: این روز نشانه آن است که رگه های مقابله با استکبار در دانشگاه وجود دارد، پس از واقعه نیلسون در همان دانشگاه که حادثه رخ داده بود وارد شده و روی خون های ریخته شده پا گذاشت، فکر می کرد کار تمام شده،  اما این طور نبود.
این استاد دانشگاه با اشاره به این مطلب که سالهای 32تا 42 ده سال جهنمی بود، خاطر نشان کرد: در این ایام امام راحل(ره) بذری را پاشاند که گسترش پیدا کرد و سال 57باعث پیروزی ملت ایران شد.
حجت الاسلام روانبخش بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب دانشجویان بسیار خوب توانستند لانه جاسوسی را تسخیر کنند و خود را خوب نشان دادند اگر سفارت آمریکا و انگلیس در کشور باقی می ماند، تاکنون انقلاب را مصادره می کردند و عین ماجرای نهضت ملی پیش می آمد.
وی اظهار کرد: تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان چشم آن کشور را کور کرد و عناصر آنها که با ظاهری انقلابی در جامعه ظاهر می شدند شناسایی شده و بر این اساس آنها کسی را در داخل نداشتند و تا نیروی جدید شناسایی و تربیت می کردند مدت زمانی طول می کشید، شاید یکی از علت های آغاز جنگ8ساله بر علیه کشور هم همین موضوع بوده است.
 این روزنامه‌نگار و فعال سیاسی با اشاره به این موضوع که دشمنان نمی خواستند نظام جمهوری اسلامی ایران تثبیت شده و قانون اساسی داشته باشد، گفت: جنگ 8ساله برای تزلزل نظام شروع شد اما همان جنگ به ضرر آنها تمام و باعث اقتدار ایران اسلامی شد، ما در ایام جنگ به دنبال یادگیری توان موشکی و هوایی رفتیم و درحال حاضر از نهضت های آزادی بخش حمایت می کنیم.
این استاد دانشگاه تاکید کرد:امروزه نیز روحیه و جنبش دانشجویی در دانشگاه ها وجود دارد ولی برخی تلاش می کنند که روحیه استکبار ستیزی را با بزک کردن چهره دشمن به استکبار پذیری تبدیل کنند.
حجت الاسلام روانبحش در خصوص واکنش برخی مسئولان کشور از جمله استاندار سیستان و بلوچستان به آتش زدن پرچم آمریکا، تصریح کرد: از زمان پایه ریزی آمریکا پایه این کشور با خونریزی و قتل و غارت بنا شده است و درحال حاضر یکی از علت هایی که آمریکا قدرتمند است این می باشد که 80درصد منابع دنیا به آمریکا می رود.
وی با تاکید براین که آمریکا کشور مستکبری است، ادامه داد: براساس آیات قرآن می توانیم بگوییم مرگ بر آمریکا و لعنت بفرستیم، ما پرچم آمریکا را به عنوان نماد استکیار، دزدی، غارت و ظلم به آتش می کشیم و این پرچم را نیز مختص ما نیست و بلکه طی روزهای گذشته خود مردم آمریکا نیز پرچم کشورشان را پایین کشیدند که در این زمینه رئیس جمهور جدید آمریکا اعلام کرده جریمه ای برای توهین کنندگان به پرچم از این به بعد در نظر گرفته خواهد شد، با این وجود برخی به مثل استاندار سیستان و بلوچستان و صادق زیبا کلام با پاره کردن و با پاگذاشتن بر روی نماد استکبار مشکل دارند، این گونه افراد یا حقیقت استکبار را نفهمیده اند یا اینکه شیفته تفکرات استکباری هستند که نقدی براین موضوع تیز برخی در داخل کشور دارند.
وی در زمینه وضعیت سیاسی سیستان و بلوچستان نیز گفت: استاندار استان با توجه به تفکراتی که دارد سعی می کند که آنها را به مردم القا کند اما به نظر من این نوع تفکرات در بین مردم خریداری ندارد چرا که جوانان ما مقلد نیستند که اگر کسی حرفی زد آن را تقلید کنند بلکه روی آن حرف فکر می کنند.
وی با اشاره به موضوع انتخابات نیز افزود: در انتخابات شاید با توجه به گفته بزرگان آراء به سمت یک جریان سیاسی خاصی کشیده شود آن هم به خاطر وعده و وعید هایی است که از سوی کاندیدها به آنان داده می شود.
روان بخش با بیان اینکه در سیستان وبلوچستان برخی با سو استفاده از مردم از آنها به عنوان یک ماشین رای استفاده می شود، ادامه داد: دولتی که سر کار می آید معمولا به افرادی که به آنها وعده داده منفعت می دهد اما مردم از این دولت انتظار توسعه، رشد، اشتغالزایی، اجرای کار فرهنگی، راه اندازی کارخانه و فقر زدایی دارند.
 وی ادامه داد: در دولت قبل پروژه های بسیاری در کشور و استان سیستان وبلوچستان آغاز شد ولی برخی آقایان در دولت فعلی نمی خواهند این پروژه ها تکمیل شود به گونه ای که پروژه ای به مثل پتروشیمی در صورت تکمیل شدن در این استان علاوه بر اشتغالزایی، تحولی عظیم نیز ایجاد می کند.
این مسئول در خصوص تمدید تحریم داماتو در چند روز اخیر گفت: این تحریم در بخش صنعت نفت، گاز و انرژی است که نیاز به واکاوی از سوی رسانه ها دارد چرا که پایه ریزی آن در سال 1375 در دولت هاشمی رفسنجانی که منادی صلح است برای ایران و لیبی تصویب شده و در دولت روحانی به مدت 10 سال تمدید می شود حال باید از آنان پرسید که" شما که اهل صلح بودید، آقای هاشمی شما چه کردید که در زمان دولت شما تحریم علیه کشور تصویب شد؟ شما که سیاسی مدار بوده و مثل دولت قبل نبودید که بگویید آنها سیاست بلد نبودند حرف تند می زدند و آمریکا ما را تحریم می کرد، شما که سیاست مدار بودید چه کردید که سال 75 این تحریم بر علیه کشور ما تصویب شد؟".
وی ادامه داد: از آقای روحانی باید پرسید که "شما که سیاست مدار هستید و در سال های اخیر بالاتر از گل به آمریکا نگفتید و از آن کشور تعریف و تمجید زیادی کردید، چکار کردید که در دولت شما این تحریم تمدید می شود؟"، آقایان مسئول باید از این افراد توضیح بخواهند که چرا در دولت آنها تحریم ها تصویب و تمدید می شود.
روان بخش با بیان اینکه اخیر روحانی انقلابی شده است، افزود: در روز دانشجوی امسال گفته است تمدید تحریم نقض برجام است اما رسانه های خودشان که وابسته به اصلاحات و دولت هستند حاضر نشدند حرف رئیس جمهور را پوشش دهند، در این رسانه ها هر کس به نفع آمریکا حرف بزند تیتر اول و برجسته دارد.
وی با بیان این که این رسانه ها در داخل پادوهای آمریکا هستند، اظهار کرد: تفکر این افراد این است که فکر می کنند آمریکا کدخدا و ارباب است و ارباب باید در دنیا حاکم بوده و همه ذلیل او باشند.
وی در خصوص اینکه از سوی مسئولان دولتی حمایت و اطلاع کامل مقام معظم رهبری در برجام وجود دارد، مطرح می شود، گفت: آقای رفسنجانی چندی پیش گفته بودند مقام معظم رهبری گفته اند برجام را بپذیرید اما دفتر مقام معظم رهبری این گفته را رد کرد و سندش نیز موجود است.
این فعال سیاسی در خصوص برجام نیز بیان کرد: در مورد برجام مباحث و نظرات مقام معظم رهبری روشن است، از همان اول گفتند که به مذاکرات خوش بین نیستند اما آقای روحانی گفتند در سیاست خارجی خوش بینی و بدبینی معنا ندارد.
این مسئول با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب طی نامه ای خطاب به رئیس جمهور خط قرمز و توصیه هایی نسبت به برجام داشتند که یکی از آنها گرفتن امضا از رئیس جمهور آمریکا و رئیس اتحادیه اروپا بود که انجام نشد، ادامه داد: ما یک طرفه برجام را اجرا کردیم و خسارت های زیادی به کشور وارد شد در این زمینه باید با مسئولان مربوطه برخورد شده و در دادگاهی به پرونده آنها رسیدگی شود.
این روزنامه نگار اذعان کرد: تفکرات آقای روحانی به مثل دکتر سریع القلم است و در این زمینه مقدمه کتاب ایران و جهانی شدن دکتر سریع القلم را وی نوشته است، آقای سریع القلم جهانی شدن را در ارتباط با آمریکا و غرب گرایی می داند.
حجت الاسلام روانبخش با بیان اینکه آقای روحانی تفکر "ما نمی توانیم" را دنبال می کند، تاکید کرد:  رئیس جمهور به فکر تعامل با آمریکا است، همانطور که در چند سال گذشته رشد علمی ایران یازده برابر رشد پیدا کرد پس به راحتی می توانیم به پیشرفت و رشد دست پیدا کنیم.
وی در خصوص تحقق وعده ها در دولت یازدهم نیز تصریح کرد: هیچ دولتی به مثل این دولت وعده نداده وخلف وعده نکرده است، تنها دو وعده دولت یازدهم نسبتا به نتیجه رسیده که یکی از آنها برجام بود که یک طرفه اجرا شد و عملا باشکست مواجه شد و طرح دوم بیمه سلامت همگانی بود که بیش از 11 میلیون نفر بیمه شدند اما دولت در حال حاضر با توجه به مشکلات مالی حذف 6 میلیون نفر را در برنامه خود قرار داده است.
وی در خصوص انتصابات دولت یازدهم نیز خاطر نشان کرد: دولت یازدهم با شعار اعتدال گرایی به صحنه آمد اما هم اکنون در انتصابات استان ها هیچ استاندار، فرماندارو مدیر کلی از اصولگرایان به چشم نمی خورد و این حرفها فقط شعار بوده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۳۳۶


ارسال