سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۲
در کارگاه پیشگیری از اعتیاد مطرح شد،
خطرات ناشی از اعتیاد برای جوانان بازگو شود/ بی توجهی خانواده از دلایل گرایش جوانان به اعتیاد است
 
رئیس کمیته امداد نیمروز گفت: برای پیشگیری از اعتیاد کارگاه آموزشی با هدف ترویج الگو و مهارت های زندگی خانوادگی در بین زوج های جوان برگزار شد.
به گزارش سرویس عصرهامون به نقل از خبرنیمروز، علیرضا شهرکی در کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد اظهار داشت: متاسفانه کاهش سقف سنی اعتیاد در کشور رو به افزایش است و اصلی‌ترین عامل تهدید جامعه در حال حاضر استفاده از مواد مخدر به شمار می‌رود که این امر عاملی نگران‌کننده در جامعه است.
وی افزود: با توجه به در معرض خطر اعتیاد بودن مردم مناطق مرزی باید به بحث آموزش به جوانان بیشتر توجه شود چرا که اعتیاد خسارت های همه جانبه ای در جامعه به دنبال دارد.
بی توجهی خانواده از دلایل گرایش جوانان به اعتیاد است
مرضیه رودباری تصریح کرد: بحران هویت، خلاء عاطفی، نبود روابط دوستانه بین والدین و فرزندان و طلاق عاطفی والدین از عوامل اعتیاد دانش آموزان است.
کارشناس مشاوره کمیته امداد با اشاره به اینکه بی توجهی خانواده ها نسبت به فرزندان یکی از عوامل مهم در گرایش به مواد مخدر است خاطر نشان کرد: خانواده ها باید با تشریح کامل اعتیاد و عوارض مصرف مواد مخدر به فرزندانشان، مشکلات روانی و افسردگی هایی که پس از اعتیاد رخ می دهد به آن ها متذکر شوند و از این طریق مانع گرایش و کنجکاوی افراد خانواده به سمت اعتیاد گردند.
رودباری از مردم خواست از طبابت خانگی با مواد افیونی خود داری کنند و سعی کنند فرزندانشان را اجتماعی پرورش دهند به نحوی که فرد با روحیه و شخصیت برون گرا و فعال تربیت شوند.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۳۶۱


ارسال