پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ ,2 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
گزارشی از علل کمبود گاز در کلانشهر جنوب شرق؛
دلالان گاز عامل ایجاد صف های طولانی در سطح شهر/ از سیستم توزیع نامناسب گاز تا فروش سیلندرها در بازار آزاد
 
فرماندار زاهدان گفت: سیستم توزیع نامناسب گاز سبب شده تا سهمیه مازاد گاز به دست دلالان برسد و آنها نیز سیلندرهای گاز را با هزینه 2برابر در سطح شهر از طریق دکه ها به فروش برسانند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از زاهدانه، این روزها در حالی مردم از کمبود یا گاها نبود گاز در رنج و عذاب به سر برده و در صف های طولانی چشم به راه ماشین های حمل گاز نشسته اند که توزیع نامناسب گاز باعث شده دلالان در بازار آزاد هر کپسول را به قیمت 9 هزارو 500 تومان معامله کنند.
در این میان برای برخی دستیابی به کپسول های گاز رویایی شده و آنهایی هم که توان و قدرت خرید مالی در بازار آزاد را نداشته اجبارا کپسول های گاز را ترک موتور یا دوچرخه خود گذاشته و کوچه به کوچه دنبال ماشین حمل گاز می گردند بگونه ای که گاها برای دستیابی به سیلندرهای طلایی رقابتی سنگین همچون ماراتن را در خیابان های شهر به نمایش می گذارند.
 
علی ای حال هر چه بازار داغ دلالان سیلندرهای گاز داغ تر می شود دل مردم داغدار تر شده، زیرا هزینه های سرسام آور و کمر شکن برای خرید یک عدد کپسول داغی بر دل هایشان می گذارد که با آن می توان شعله مشعل خاموش گاز در استان را روشن کرد.
 
در این راستا فرماندار زاهدان در جمع اصحاب رسانه در خصوص نارضایتی های برخی از مردم مبنی بر وجود صف های طولانی توزیع سیلندر گاز مایع و وجود دلالان گاز دراین شهرستان اظهار کرد: به طور متوسط روزانه 70 تن گاز مازاد وارد زاهدان می شود اما به دلیل سیستم توزیع نامناسب میدانی در اختیار دلالان سیلندر گاز قرار می گیرد.
 
 
مجتبی خانجانی سهمیه ماهیانه گاز این شهرستان را 3هزار و 300 تن بیان کرد و گفت: با رایزنی های انجام شده در حال حاضر بیش از 6 هزار تن گاز وارد زاهدان می شود.
وی دلال های گاز را عامل صف های طولانی تهیه گاز در سطح شهر دانست و افزود: شهروندان همکاری های لازم را در خصوص تغییر سیستم توزیع میدانی به درب منازل با شرکت های پرسی ایران گاز و الیاس گاز انجام دهند تا دلالان از سیلندرهای گاز سوء استفاده نکنند و مشکل کمبود گاز در شهر رخ ندهد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۳۸۸
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال