يکشنبه ۲ آبان ۱۴۰۰ ,24 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۱۶
در همایش نقش مردم بلوچستان در استکبار ستیزی و دفاع مقدس مطرح شد
شهدای مدافع اسلام اهل سنت نمونه استکبارستیزی اقوام ایرانی
 
جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: مردم این منطقه برای حفظ حریم اهل بیت (ع) شهدایی را در سوریه تقدیم اسلام کرده‌اند که این خود نمونه‌ای از استکبارستیزی این مردم با اصالت و غیرتمند است.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سرهنگ پاسدار محمد ناظری در همایش نقش مردم بلوچستان در استکبار ستیزی و دفاع مقدس اظهار داشت: در طول تاریخ همیشه شاهد طمع و نفوذ استعمارگران به ویژه استعمار پیر انگلیس به ایران اسلامی بوده ایم که در این راه هدف دشمن نیز در هم شکستن اقتدار، یکپارچگی و وحدت ایران زمین بوده است.
وی در ادامه با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال 1381 در جمع روحانیون شیعه و سنی مبنی بر اینکه " مراقب دشمن باشید بنده طبق مطالعاتی که در مسائل تاریخی کردم در بین دولت هایی که در مناطق اسلام سلطه گری و استعمارگری داشته آن دولتی که متخصص ایجاد اختلاف بوده را پیدا کردم، دولت انگلیس متخصص ایجاد اختلاف است"، گفت: سرزمین بلوچستان از دیرباز مورد توجه دولت های مختلف جهت تسلط پیدا کردن بر استان بوده است.
جانشین فرمانده سپاه سلمان استان افزود: مردم سلحشور بلوچ که قومی سرافراز با پیشینه و تمدن آریایی هستند در کنار مرزهای آبی و خشکی ایران زمین سالها سکونت داشته و با عدم اعتماد به بیگانگان، حس وطن دوستی و میهن پرستی نشان دادند اسیر زو و زور و استکبار و عوامل خود فروخته نمی شوند.
سرهنگ ناظری در پایان خاطر نشان کرد: در سیستان وبلوچستان بسیجیان، ریش سفیدان و معتمدان کمر همت بسته تا از این سرزمین در مرزها دفاع کنند که این مهم خود نمونه کوچکی از استکبار ستیزی مردم بلوچ در استان است.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۴۵۴
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال