سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷
واکنش علمای اهل سنت به آزادسازی حلب از دست تروریست ها:
حلب در سایه وحدت آزاد شد/ پیروزی در حلب مقدمه ای برای پیروزی نهایی ملت سوریه/ مبارزه باید تا نابودی کامل داعش تداوم یابد
 
علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه حلب در سایه وحدت شیعه و سنی آزاد شد، گفتند: مبارزه برای نابودی داعش باید تداوم داشته باشد.
به گزارش عصرهامون، علمای اهل سنت سیستان و بلوچستان با بیان اینکه آزادسازی حلب از دست گروه‌های تروریستی گام مهمی در جهت کمک به امنیت منطقه است بیان کردند: وحدت بین مسلمان ها در سوریه باعث شکست مفتضحانه تروریست ها و حامیان آن شد و باید این مبارزه تا نابودی کامل تکفیری ها در منطقه تداوم داشته باشد.

پیروزی ارتش سوریه در حلب نمادی از وحدت شیعه و سنی است
مولوي نذير احمد سلامي در گفتگو با خبرنیمروز اظهار داشت: نیروهای ارتش سوریه در یک موفقیت بزرگ توانستند حلب را از دست نیروهای تروریستی تکفیری در بیاورند.
وی با بیان اینکه نبرد حلب نمادی از وحدت شیعه و سنی است ابراز داشت: این اتفاق بزرگ می تواند سرمنشا پیروزی های بعدی دنیای اسلام بر دنیای تکفیر و کفر باشد.
وی نماينده مجلس خبرگان رهبري افزود: بخاطر پیروزی ارتش سوریه و عراق معادلات بین کشورهای غربی بهم خورد و آنها به هیچ یک از اهداف نظامی خود نرسیده‌اند.
مولوی سلامی با بیان اینکه مردم بر خلاف ادعای غرب با دولت سوریه هستند تصریح کرد: در عراق و یمن این مردم بودند که از ملت و تمامیت ارضی خودشان دفاع کردند.
وی خاطر نشان کرد: کمک های ایران در مبارزه با گروه های تروریستی همواره به عنوان بازویی در کنار مردم و دولت سوریه بوده و باعث شده است تا تروریست های تکفیری و حامیان آنها به اهداف خود نرسند.

 مولوی جان داد نارویی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به آزادسازی حلب از دست تروریست ها اظهار داشت: این پیروزی باعث شکست و ناکامی کشورهای غربی و تروریست در سوریه شد.
 
پیروزی حلب باعث ناکامی کشورهای غربی و تروریست ها شد
وی این پیروزی را نماد وحدت جبهه مردمی، شیعه و سنی دانست و گفت: جبهه مردمی و مقاومت با شکست متجاوزان و تروریست ها نقشه دشمنان را نقش بر آب کردند که این مهم باعث ناراحتی و نگرانی کشورهای غربی شده است.
امام جمعه اهل سنت نصرت آباد هدف دشمنان را تفرقه افکنی بین امت اسلامی عنوان کرد و افزود: آنها می خواهند امت اسلامی را به جان یکدیگر بیاندازند تا به اهداف شوم خود برسند و بر دنیا حکمرانی کنند اما پیروزی حلب باعث ناکام ماندن آنان شد.
وی با اشاره به اینکه دفاع از مرزهای کشور شیعه و سنی نمی شناسد، ادامه داد: در هر نقطه ای از دنیا که برعلیه اسلام ناب اقدامی انجام شود شیعه و سنی در کنار هم به مقابله با دشمنان پرداخته و جان خود را فدای نظام و اسلام می کنند.
 
پیروزی حلب چشم کشورهای غربی را خیره کرد
مولوی نارویی با اشاره به بیانات امام راحل مبنی بر اینکه" ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد"، بیان کرد: شیعه و سنی با هم وحدت کلمه دارند بگونه ای که امروز جمهوری اسلامی ایران الگوی امت های اسلامی است لذا روحیه انقلابی مردم اعم از شیعه و سنی و جبهه مردمی عامل موثری در پیروزی و آزاد سازی حلب به شمار می رود.
اما جمعه اهل سنت نصرت آباد در پایان با بیان اینکه پیروزی حلب منجر به افزایش جاذبه انقلاب اسلامی شد، گفت: این پیروزی چشم های کشورهای غربی و هم پیمانانش را خیره کرده است.
 
وحدت مسلمین در جنگ حلب باعث پیروزی شد
مولوی عبدالرحمن عارفی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، اظهار کرد: در جنگ حلب تنها نعمت بزرگ وحدت بین مسلمین مانند سلاحی تاثیر گذار و محکم باعث پیروزی شد.
وی افزود: هر جا که اتحاد و انسجام بین تشیع و تسنن وجود داشته هیچ دشمنی نتوانسته شکاف بیندازد و هرجا که دشمن در ایجاد اختلاف موفق شده، خون های زیادی از مسلمین ریخته شده و ویرانی های زیادی به بار آمده بنابراین مسلمانان متحد پیروز شده در حلب به راحتی می توانند در برابر تجاوزات دشمن به راحتی پیروز شوند.
مولوی اهل سنت تأکید کرد: اسرائیل، انگلیس و آمریکا از طریق دست نشانده خود که همان داعش است قصد گرفتن حلب را بعنوان پایتخت خود در مقابله با اسلام واقعی داشتند که به پشتیبانی وحدت بین شیعه و سنی ناکام ماندند.
 وی اذعان کرد: دشمنان اروپایی میخواهند با جنگ های بوجود آمده در عراق فلسطین را به فراموشی مسلمین بسپارند که به فرموده حضرت امام ره بالاخره قدس آزاد خواهد شد و دشمن شکست می خورد.
مولوی عارفی خاطرنشان کرد: با اتفاقات روی داده در کشورهای عراق، یمن و سوریه برای مسلمین جهان تجربه ای بوجود آمد و آن استفاده از نعمت اتحاد و جلوگیری از تفرقه است و نشانگر عمل به بیانات معزز مقام معظم رهبری می باشد که همیشه کلمه اتحاد و وحدت بین مسلمین را عرض کرده و این میتواند سرلوحه همه کشورهای مسلمان دنیا برای رسیدن به پیروزی باشد که همان سخنان خدا، پیامبر و قرآن است که همه باید به آن عمل کنند.
 
مبارزه باید تا نابودی کامل داعش تداوم یابد
امام جمعه اهل سنت میرجاوه گفت:وحدت شیعه و سنی در جنگ حلب باعث پیروزی آنان در مقابل تروریست های خونخوار داعش شد و این وحدت الهام گرفته از وحدت موجود در جمهوری اسلامی است.
 
 مولوی عبدالرحیم ریگیان پور در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: وحدت شیعه و سنی در جنگ حلب باعث پیروزی آنان در مقابل تروریست های خونخوار داعش شد و این وحدت الهام گرفته از وحدت موجود در جمهوری اسلامی است،  اتحاد شکل گرفته در سوریه، اخوت و برادری را بین مسلمین افزایش داد و باعث نصرت آنان شد.
وی با اشاره به نقش رهبر انقلاب در افزایش وحدت جهان اسلام، افزود: بیانات رهبر معظم انقلاب زمینه ساز وحدت مسلمین در جهان است و همانطور که امام خمینی(ع) همه امت اسلامی را مخاطب قرار می دادند، رهبر انقلاب نیز تمام دنیای اسلام را به وحدت و یکپارچگی دعوت می کنند تا درمقابل استکبار جهانی و داعش قدرتمند شوند.
وی خاطرنشان کرد: تروریست های داعش جنایتکار و کافرند و نبرد تا نابودی کامل خونخواران داعش نباید متوقف شود چراکه انان به دنبال لکه دار کردن و از بین بردن اسلام هستند و گفت و گو با چنین افرادی راه به جایی نمی برد.
وی بیان کرد: وحشت غرب و آمریکا از ازادی حلب به دلیل به خطر افتادن منافعشان در سوریه است،آمریکا، اسراییل و کشورهای اروپایی حامیان داعش بوده و تروریست ها را تغذیه می کنند و شکست داعش در حلب، پدرخوانده های انها را در رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشت و اکنون از طرق مختلف به دنبال حفظ موقعیت داعش در سوریه هستند.
 
حامیان گروه های تروریستی سعی در کم رنگ کردن آزاد سازی حلب را دارند
مولوی بلال مقدسیان امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان در گفتگو با دلگان پرس با تبریک آزاد سازی این شهر راهبردی در کشور سوریه، اظهار کرد: این پیروزی بزرگ که مصادف با هفته وحدت و سالروز میلاد پیامبر گرامی اسلام بود، نمادی از وحدت بین شیعه و اهل سنت است.
وی با اشاره به جنایت های تروریستی و تکفیری در کشور سوریه و به خصوص حلب، افزود: برخی از کشورهای منطقه و غربی که نقش اساسی در شکل گیری این جریانات تکفیری داشته اند، حالا نگران آزاد سازی شهر حلب شده اند.
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان با بیان اینکه کشورهای غربی و حامیان گروه های تکفیری با جریان رسانه ای خود سعی در کم رنگ کردن این پیروزی بزرگ در کشور سوریه را دارند تصریح کرد: همگان جنایات داعش و سایر گروه های تکفیری را دیده اند.
مولوی بلال مقدسیان با تاکید بر اینکه هر کجا که اسلام ناب محمدی در خطر باشد، شیعه و سنی در کنار هم به دفاع بر می خیزند بیان کرد: سال گذشته اهل سنت سیستان و بلوچستان در کنار برادران شیعه جهت دفاع از اسلام ناب محمدی به کشور سوریه رفتند که تعدادی از آنها به شهادت رسیدند.
وی اضافه کرد: گروه های تکفیری و صهیونیستی هیچ جایی در نزد مسلمانان ندارند و محکوم به شکست هستند.
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان خاطر نشان کرد: جریان مقاومت تاکنون به خوبی توانسته است با این گروه های تروریستی مقابله کند و آنها را شکست دهد.
 
آزادی حلب خوشحالی را در دل تمام آزادیخواهان جهان ایجاد کرد
مولوی عبدالله حسن زهی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت:حلب دومین شهر مهم سوریه محسوب می شود که آزادی آن از دست تروریست ها خوشحالی بسیار بالایی در دل تمام مسلمانان آزاده ی دنیا و همچنین دوستداران حرکت های دینی انداخت.
وی با بیان اینکه، الحمدالله شهر حلب اکنون در دست نیروهای مسلح و قانونی سوریه است و این یک پیروزی بسیار بزرگ برای همه به شمار می رود افزود: آزادی حلب از دست تروریست ها خبر بسیار خوشی برای همه ی ملت ایران و سوریه است چرا که بعد از چهار سال موفق به بیرون راندن تروریست ها از آن شهر شدند.
امام جمعه ی اهل سنت هامون با بیان اینکه، آزادی حلب نقش شیعه و سنی را نشان می دهد تاکید کرد: اتحاد و ائتلاف شیعه و سنی سبب بازگشت حلب به دامن سوریه شد.
وی ابراز داشت: خیلی از کشورها به ویژه کشورهای تروریست پرور از آزادی حلب نگران شده و عزا و ماتم گرفتند چرا که اکنون دیگر نمی توانند ترددهای کورکورانه و تروریستی به این شهر داشته و به نیروهای وامانده آنجا کمک برسانند و با کوتاه شدن دستشان از این شهر ترس و نگرانی تمام وجود آنان را دربرگرفته است.
مولوی حسن زهی ابراز داشت: وقتی کشورهای حامی تروریست نابودی فوج فوج تروریست ها و همچنین نقش بر آب شدن نقشه ها و خوابهای خود علیه مقاومت سوریه و بر فنا رفتن زحمات و سرمایه گذاری های خود را می بینند ناراحتی و نگرانی آنان طبیعی است.
امام جمعه ی اهل سنت شهرستان هامون ایستادگی و روحیه انقلابی را عامل پیروزی سوریه در آزادسازی حلب برشمرد و ادامه داد: مذاکرات هیچ گونه نقشی در آزاد سازی حلب نداشته چرا که همان مقاومتی که ما در قبال اسرائیل و آمریکای جنایتکار و مستکبرین داریم در اینجا نیز سبب پیروزی در جبهه حلب شد.
 
حلب در سایه وحدت به پیروزی رسید
مولوی عبد الصمد کریمزایی در گفت و گو با خبرنگار پهره اظهار کرد: انسجام مسلمانان در برابر متجاوزین موجب آزادی حلب شد.
وی گفت: تفرقه و گسست در بین امت ها عامل نفوذ بدخواهان در کشورهای مسلمان شده است که این اوضاع در سایر کشورهای اسلامی اسفناک است.
مولوی اهل سنت ایرانشهر تصریح کرد: یهود و نصارا به استناد آیات قرآن با یکدیگر اختلاف اساسی دارند اما برای دست یابی به اهداف مشترک مثل تجاوز به حقوق مسلمین با یکدیگر متحد هستند که می طلبد جوامع اسلامی نیز با توجه به اهمیت این موضوع دست از تفرقه بردارند و متحد شوند.
 امام جمعه اهل سنت بزمان نیز در گفت و گو با خبرنگار پهره ضمن تبریک هفته وحدت و پیروزی حلب سوریه در این ایام مبارک تصریح کرد: آزادی حلب یکی از زیباترین جلوه های پیروزی در سایه وحت مسلمانان به ویژه ایران و سوریه برای مقابله بر تکفیر می باشد.
محمدعلی جهانگیری افزود: کشورهای جیره خواری مثل عربستان و اربابانشان از جمله آمریکا و اسرائیل ضربه محکمی از مقاومت خوردند که باید گفت؛ تازه این پیروزی در اول راه است و پیروزی های بعدی نیز در راه می باشد.
مولوی اهل سنت بزمان حضور مقتدرانه ایران اسلامی برای آزاد سازی اصلی ترین پایگاه داعش در سوریه را ستودنی خواند و بیان داشت: یکی از مخالفان اصلی آزادی حلب سوریه از دست خونخواران تکفیری داعش؛ آل سعود بود که با این پیروزی به جرأت می توان گفت رسوا شد.
 
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۶۱۷


ارسال