شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ,4 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مردم حمید آباد شهرستان دلگان از وضعیت بهداشتی آب شرب این روستا گلایه کرده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از  دلگان پرس، مردم روستای حمید آباد در غرب شهرستان دلگان در تماس های مکرر با این پایگاه خبری نسبت به وضعیت آب آشامیدنی این منطقه که از طریق غیر بهداشتی در لوله ها و منبع آب این روستا جاری و ذخیره است گلایه داشته اند.
بامری یکی از اهالی این روستا در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه لوله های آبی که از موتور پمپ آب را به مخزن آب این روستا انتقال می دهند نشتی دارند، اظهار کرد: و همین آب به لوله کشی آب منازل این روستا ورود پیدا می کند.
وی با اشاره به اینکه آبی که نشتی کرده است بسیار آلوده است افزود: بیش از دو ماه از نشتی آب لوله ها می گذرد اما هنوز اداره آب و فاضلاب روستایی هیچ اقدامی در جهت رفع این معضل نکرده است.
بامری تصریح کرد: در صورتی که این معضل در روستای حمید آباد شهرستان دلگان برطرف نشود ممکن است مردم دچار بیماری شوند.
شهدوست بامری عضو شورای روستای حمیدآباد در گفتگو با خبرنگار دلگان پرس با اشاره به اینکه این روستای با 400 خانوار و بیش از هزار و 500 نفر جمعیت در 25 کیلومتری مرکز شهر دلگان قرار دارد گفت: مخزن آبی که در روستا قرار دارد قدیمی و فرسوده است.
وی با بیان اینکه آب آشامیدنی از لحاظ بهداشتی مشکلی ندارد تصریح کرد: مشکل منبع ذخیره آب حمید آباد شهرستان دلگان را اطلاع رسانی کرده ایم ولی هنوز اقدامی برای رفع آن از طرف مسئولان امر انجام نشده است.

بامری رئیس اداره آب و فاضلاب روستای شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه منبع آب روستای حمید آباد فرسوده و قدیمی است اظهار کرد: درخواست تعویض این منبع به اداره آب و فاضلاب روستایی استان سیستان و بلوچستان ارسال شده است ولی هنوز اعلام اعتبار نشده است.
وی با اشاره به اینکه هزینه تعویض یک مخزن آب 250 میلیون تومان است بیان کرد: با اعلام اعتبار از استان، این معضل مردم روستای حمید آباد شهرستان دلگان برطرف می شود.
 رئیس اداره آب و فاضلاب روستای شهرستان دلگان با تاکید بر اینکه برای همه خانه های روستای حمیدآباد تا قبل از سال 1390 کنتور آب نصب شده است خاطر نشان کرد: اما اکنون اکثر کنتورهای آب در این روستا بدون استفاده هستند و آب مصرفی خود را از پشت کنتور خانگی برداشت می کنند.

یاور شریف زاده رئیس مرکز بهداشت شهرستان دلگان در گفتگو با دلگان پرس با اشاره به اینکه کمتر از 10 روز قبل از مخزن آب روستای حمیدآباد بازدید شده است گفت: بنا به گفته کارشناسان اداره آب و فاضلاب روستایی دلگان، مردم از آب این منبع استفاده نمی کنند.
شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
گزارشی از مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۶۶۹
مرجع : دلگان پرس


ارسال