دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ,28 May 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
در حالی قرار بود سخنرانی با محوریت گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شود که این مراسم لغو شد.
به گزارش عصرهامون، درحالی قرار بود سخنرانی با موضوع 9 دی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد که خبرها حکایت از لغو این مراسم را دارد.
بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در واکنش به لغو مراسم گرامیداشت 9 دی با انتشار بیانیه ای به این تصمیم مسئولین دانشگاه واکنش نشان داده است.

در متن این بیانیه آمده است: چند صباحی است که در اکثر دانشگاه‌های کشور سخنرانی‌هایی با موضوعیت‌های مختلف با محوریت تشکل‌های انقلابی با همت دولت تدبیر و امید لغو می‌شود.

این بیانیه می‌افزاید: حال در دانشگاه سیستان و بلوچستان سخنرانی با محوریت حماسه تاریخی و غرور آفرین 9 دی از سوی مسؤولان دانشگاه لغو شده است. دانشگاه محل تاخت و تاز جناح‌های سیاسی نیست که عده‌ای بخواهند در لغو مراسم حماسه 9 دی دست داشته باشند.

البته رسوخ تفکرات فتنه به بدنه این دانشگاه از مدت ها پیش به عنوان یک هشدار مطرح شده است، موضوعی که امروز با لغو بزرگداشت 9 دی در این دانشگاه از نفوذ عناصر نزدیک به فتنه در دانشگاه سیستان و بلوچستان حکایت دارد.

در حالی این اولین بار نیست که در دانشگاه سیستان و بلوچستان ردپای برخی از فعالین فتنه و لابی های سیاسی خارج از دانشگاه مشاهده می شود که هیچ عزمی برای برخورد با این عناصر مشاهده نمی شود.

علی ای حال نفوذ جریانی سازماندهی شده به بدنه تصمیم ساز این دانشگاه باعث شده است، عده ای فرصت عرض اندام پیدا کنند و دانشگاه را از ماموریت اصلی آن به دور کنند.

آنچه مشهود اینکه لیدرهای جریان افراطی دانشگاه سیستان و بلوچستان با برنامه ریزی حساب شده و با دعوت از سران فتنه، توهین به ارکان نظام و برپایی رقص های دست جمعی در دانشگاه سیستان و بلوچستان به دنبال عادی سازی این اتفاقات در دانشگاه و  نهایتا زدودن روحیه انقلابی از دانشجویان هستند.

در هر حال و با رسوخ جریان های سازمان یافته به دانشگاه و خط دهی فکری خارج از دانشگاه، قابل پیش بینی بود که افراد منتسب به جریان های افراطی اجازه برگزاری مراسماتی از جنس 9 دی در این دانشگاه را نمی دهند.

فی الواقع گستاخی های امروز طیف افراطی دانشگاه سیستان و بلوچستان که حمایت های برخی از ساسیون استان را هم پشت خود دارند نتیجه مماشت افرادی است که با کرنش های مقطعی زمینه ساز رفتار قلدرمابانه امروز این طیف شده اند.

مطمئناً تا زمانی که نوع برخورد مدیران دانشگاه سیاسی باشد باید منتظر تکرار گستاخی ها در دانشگاه سیستان و بلوچستان باشیم و البته ادامه حاشیه امن برای عوامل اصلی!
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۷۴۶


ارسال