يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,22 April 2018
1
Share/Save/Bookmark
۰
اردیبشهت ماه امسال بود که با حکم دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و برخلاف میل استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی جایگزین مبارکی در مدیریت منطقه آزاد شد.
به گزارش عصرهامون، در حالی نزدیک به 120 روز از انتصاب عبدالرحیم کردی به عنوان سکاندار جدید منطقه آزاد می گذرد که هاشمی استاندار سیستان و بلوچستان از همان روز معارفه کردی ساز مخالف با این مدیر جوان بلوچ را کوک کند و با عدم حضور در این مراسم خشم خود به تصمیم ترکان را نشان داد.
استاندار سیستان و بلوچستان که از این تصمیم ناگهانی ترکان دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد جا خورده بود با انتشار مطلبی در فضای مجازی پرده از این اختلاف عمیق درون دولتی برداشت و با متهم کردن ترکان به بداخلاقی نوشت: "بر روند انتصاب آنهم در هفته دولت كه نوعي بداخلاقي، بدون هماهنگي بوده اعتراض و اين حقي است قانونى، رويكردها هميشه بر اخلاقِ قانون گرايى است هر كس خلاف اين رويه رفتار نمايد و تا زماني كه اصلاح ننمايد رفتار خود را نمي تواند در دايره نگاه مردم و مسئولين وفادار به قانون از برد برخوردار باشد." البته به تبعیت از هاشمی سایر دولتمردان هم مراسم معارفه مدیرعامل جدید منطقه آزاد چابهار را تحریم کردند.
علی اوسط هاشمی که در زمان مدیرعاملی مبارکی در منطقه آزاد سفرهای پر شماری به این منطقه تفریحی داشت این روزها برای نشان دادن مخالفت خود با روی کارآمدن یکی از مدیران جوان بلوچ، منطقه آزاد چابهار را از لیست سفرهای خود خارج کرده است.
استاندار سیستان و بلوچستان همواره تلاش کرد اختلاف خود با انتصاب عبدالرحیم کردی را رسانه ای نکند اما پاره شدن زنجیره سفرهای سکاندار سیاسی استان به منطقه آزاد چابهار خود گواه گلایه هاشمی از انتصاب عبدالرحیم کردی است.
 البته استاندار سیستان و بلوچستان در سفر معاون حقوقی رئیس جمهور به زاهدان سفره دلش را باز کرد و گلایه از جابه جایی راس منطقه آزاد چابهار را به گوش انصاری رساند تا او هم پیام هاشمی را به دست روحانی برساند اما با حضور عبدالرحیم کردی در راس منطقه آزاد به نظر می رسد رئیس جمهور درخواست هاشمی را بی پاسخ گذاشته است.
در هر حال این مشاجره دولتی ها آخرین نمود بیرونی از اختلافات عمیق مردان روحانی است، اختلافاتی که در گذشته سعی بر مخفی نگه داشتن آنها بود اما امروز دیگر خبری از لاپوشانی نیست و دولتمردان بی محابا بر هم می تازند.
علی ای حال مردم استان محروم سیستان و بلوچستان امروز شاید چندان مشتاق نباشند تا از اختلاف استاندار سیستان و بلوچستان و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد رمز گشایی کنند، آنها این روزها بیشتر نگران معیشت خود هستند، نگرانی که با وعده های پرهیاهیوی روحانی قرار بود صد روزه حل شود، اما با اینکه سال پایانی دولت هم رسیده است اما بازهم خبری از گشایش در زندگی مردم نیست!


انتهای پیام//
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۸۲۳


ارسال