جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
دبیر هیات نظارت و معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه نمی تواند جزییات رد سخنرانی دکتر عباسی را بیان کنم گفت: مصالح نظام و انقلاب اجازه نمی دهد هیات نظارت جزییات دانشگاه سیستان و بلوچستان را بیان کند.
سید رضا بلاغت در گفت وگو با عصرهامون، بیان داشت: لغو سخنرانی به معنی تایید و سپس ممانعت از اجراست در صورتی که درخواست سخنرانی دکتر عباسی در ابتدای امر در هیات نظارت دانشگاه تایید نشده است.
وی با بیان اینکه هیئت نظارت یک شرایط نظارتی دارد و گاهی وارد جزییات نمی شود، افزود: هیئت نظارت هر دانشگاه با توجه به شرایط دانشگاه و شرایط منطقه تصمیم می گیرد یک سخنرانی در یک زمان خاص انجام شود یا نشود.
وی با بیان اینکه این سخنرانی دکتر عباسی به هیچ عنوان لغو نشده است و از ابتدای امر در هیئت نظارت دانشگاه تایید نشده بود بیان داشت: هیات نظارت با توجه به شرایط خاص و ویژه منطقه تصمیم می گیرند و هیات نظارت چون حالت نظارتی دارد به خاطر صلاح نظام و انقلاب نکات جزیی را بیان نمی کند.
وی در خصوص رد سخنرانی دکتر عباسی به دلیل شرایط خاص و ویژه در سیستان و بلوچستان گفت: همان گونه که سخنرانی های متعددی از هر دو طیف سیاسی تاکنون تایید و برگزار شده است، برخی از سخنرانی های دو طیف نیز رد شده است و این امر طبیعی است.
وی در خصوص سخنان نماینده ولی فقیه که چندی پیش در مصاحبه ای گفته بود: "من شرایط خاصی در استان نمی‌بینم که سبب لغو مراسم بزرگداشت یوم‌الله شود و اگر لغو مراسم با طرح بحث "شرایط خاص" انجام شده نادرست بوده است."  گفت صحبت های آیت الله سلیمانی یاری رسان است و از منویات نماینده ولی فقیه استفاده خواهیم کرد.
بلاغت در پاسخ به این سئوال که رد یک سخنرانی به خاطر شرایط خاص و ویژه سخنان گفت وقتی شرایط خاصی که هیات نظارت برای یک سخنرانی در نظر می گیرد ممکن است شرایط سیاسی، اداری و اجتماعی باشد.
دبیر هیات نظارت دانشگاه سیستان و بلوچستان در پاسخ به این سئوال که چگونه تریبون دانشگاه سیستان و بلوچستان به علی شکوری راد از فعالین فتنه سپرده می شود  و آن زمان این سخنرانی به دلیل شرایط خاص و ویژه استان رد نمی شود گفت: بنده در آن زمان دبیر هیات نظارت نبوده ام.
وی در خصوص سخنان دکتر بندانی رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان  که چندی پیش گفته بود برگزاری هر گونه مناظره و سخنرانی سیاسی با حفظ ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و در چارچوب قانون در این دانشگاه‌ بلامانع است: هیچ پاسخی نداد!
معاون فرهنگی دانشگاه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه، به خاطر مصالح نظام و انقلاب هیات نظارت دانشگاه تصمیم می گیرد چه برنامه ای اجرا بشود و یا نشود یادآور شد: بنده نمی گوییم شرایط خاصی در استان وجود دارد و این رد سخنرانی هم به دلیل نظر هیات نظارت بوده است.
 
 
 انتهای پیام//
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۸۸۷


ارسال