پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ,19 April 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷
در ادامه تناقض گویی مسئولین شهرداری؛
مظلومیت شهدا در خیابان های کلانشهر جنوب شرق/ وقتی شهردار منطقه 1 زاهدان در قبال خانواده شهدا پاسخگو نیست
 
راشکی شهردار منطقه یک زاهدان در پاسخ به گمنامی خیابان های منطقه یک زاهدان گفت: ما اینقدر وقتمان آزاد است که بگوییم فقط یک تابلو شهید مانده است.
به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون، مردم ایران اسلامی بیش از 200 هزار شهید گلگون کفن را در جنگ تحمیلی 8 ساله تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که نزدیک به دو هزار شهید از استان سیستان و بلوچستان می باشند.
شهدایی که جان خود را فدای امنیت و آرامش امروز ما کردند تا ما حداقل با نصب تابلویی یادی از رشادت این دلاور مردان نماییم.
بیش از یک سال پیش بود که شهرداری منطقه یک زاهدان تابلو های خیابان های این منطقه را حذف کرد تا در عرض دو هفته تابلوهای جدید را نصب نماید حال بیش از یک سال است که از وعده دو هفته ای مسئولین شهرداری منطقه یک می گذرد و همچنان خیابان های این منطقه در گمنامی به سر می برد.
در پیگیری های ابتدایی که از سوی این پایگاه خبری صورت گرفت، موسی زنجانی رئیس اداره فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان با بیان اینکه حذف تابلو مزین به نام شهدا بدون هماهنگی بنیاد شهید صورت گرفته است، گفت: استارت و نصب تابلوهای مزین به نام شهدا سال 90 خورد که در مساعدت هایی که با تهران داشتیم 300 تابلو تقبل و در سطح شهر نصب شد.
وی ادامه داد: در هماهنگی هایی که در زمان حسین زهی شهردار آن زمان انجام شد 300 تابلو توسط شهرداری در سطح شهر نصب شد.
 
حذف تابلو مزین به نام شهدا بدون هماهنگی بنیاد شهید صورت گرفته است
زنجانی با بیان اینکه نصب تابلوهای سطح شهر از وظایف شهرداری است، تصریح کرد: اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت از وظایف کلیه ادارات استان است.
رئیس اداره فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید استان گفت: پس از یک سال از نصب تابلوها شهرداری به دلیل نصب تابلوهای جدید در سطح شهر بدون هماهنگی با بنیاد شهید اقدام به حذف تابلوهای شهدا کرد .
وی ادامه داد: بهتر بود شهرداری زاهدان پیش از اقدام به حذف تابلو های شهدا تابلوهای جدید را حاضر سپس تابلوهای قدیمی را از سطح شهر جمع آوری می کرد تا سبب دلخوری خانواده شهدا نشود.
زنجانی در ادامه افزود: کلیه اطلاعات و تصاویر آماده است در تماس هایی هم که با کمالی رابط شهرداری منطقه یک جهت دریافت این اطلاعات داشتیم وی تا کنون مراجعه نکرده است.
 
تا پایان شهریور ماه تابلوهای جدید نصب می شوند
کمالی رابط شهرداری منطقه یک شهرداری زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص عدم مراجعه به بنیاد شهید گفت: به دلیل مراجعه 2 خانواده شهید که درخواست نصب تابلو داشتند آن ها را به بنیاد ارجاع دادیم تا مدارکشان را تحویل دهند لذا مراجعه نکردم.
وی ادامه داد: چهارشنبه برای تحویل مدارک به بنیاد مراجعه می کنم و سپس اطلاعات را تحویل سازمان ترافیک جهت آماده سازی می دهم چرا که مدیر اجرای طرح این سازمان است.
کمالی افزود:  از آنجایی که این اطلاعات به تهران ارسال می شود احتمال اینکه پایان ماه تابلوهای مزین به شهدا در سطح شهر نصب شوند، است.
رابط شهرداری منطقه یک شهرداری زاهدان دلیل حذف تابلو های قدیمی را کیفیت پایین و آفتاب سوختگی خواند و بیان کرد:  این تابلوها نمای شهر را زشت کرده بود.
وی تصریح کرد: کمتر از 20 تابلو در سطح شهرداری منطقه یک زاهدان است که ان شالله تا پایان ماه نصب می شود.
 
رابط شهرداری:مشکل کمبود اعتبار داریم
در تماسی که شهریور ماه خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون با رابط شهرداری منطقه یک زاهدان داشت، وی با بیان اینکه 20 تابلویی که سفارش داده ایم آماده شده است، گفت: در حال حاضر مشکل اعتباری داریم که به محض رفع این مشکل تابلوها نصب می شوند.
در تماسی که خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون برای پیگیری بیشتر این موضوع با راشکی شهردار منطقه یک زاهدان داشت، وی با بیان اینکه اصلا چنین چیزی نیست و ما کمبود اعتبار نداریم، گفت: بنیاد شهید برای تحویل اسامی که به شهرداری داد زمان زیادی را صرف کرده هر چند بنیاد شهید هم مقصر نیست و برای تکمیل برخی اطلاعات از خانواده ها پیگیری کرده است.
 
شهردار: رابط شهرداری اجازه نداشته چنین صحبتی نماید
وی از خبرنگار عصرهامون خواست تا مجددا تماس بگیرید تا با رابط شهرداری صحبت نماید و ببیند چه چیزی عنوان کرده اند.
در ادامه پیگیری در تماسی که خبرنگار عصرهامون با راشکی داشت، وی با بیان اینکه رابط شهرداری اجازه نداشته است که چنین صحبتی نماید، افزود: قرار است امروز نشستی با سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری داشته باشم تا یک زمان برای نصب تابلوها از مدیرعامل ترافیک بگیریم.
وی با بیان اینکه تابلوها سفارش داده شده اند، تصریح کرد:  کمبود بودجه عامل اصلی دیرکرد نصب تابلوها نبوده بلکه پیمانکار بلافاصله بعد از کار پولش را درخواست کرده و ما نه اینکه اعتبار نداشته باشیم بلکه باید اولویت بندی در زمان انجام دهیم .
شهردار منطقه یک زاهدان اضافه کرد: کار نصب بسیاری از خیابان های منطقه یک پایان یافته است ونصب تابلویه تعدادکمی از خانواده های شهداء مانده است.
وی در پاسخ به خبرنگار عصرهامون که« کدام خیابان ها کار نصب شان پایان یافته» گفت: بنده نمی توانم فی البداهه بگویم کدام خیابان ها ، به همکاران گفتم لیست را برای بنده بیاورند و شما ساعت 12 از من خبر بگیرید.

54 تابلو شهید نصب شده است
مجتبی خانجانی فرماندار زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون گفت: 77تابلو از طرف بنیاد شهید اعلام که تعداد 54عدد در خیابان های دانشگاه، معلم، جمهوری، دانش ، فرهنگ، دانشجو، جانبازان و پرستار نصب شده است.
وی ادامه داد: بخشی از تابلو ها آماده است که برخی تغییر کرده و مجددا دستور ساخت دادند که دستور تسریع در روند آماده سازی و نصب تابلوها را داده ام.

وقتی شهردار منطقه 1 زاهدان در قبال خانواده شهدا پاسخگو نیست
در تماسی که صبح امروز برخی از خانواده شهدا با این پایگاه خبری داشتند، خبرنگار ایثار و شهادت عصرهامون برای پیگیری این موضوع با راشکی شهردار منطقه یک تماس گرفت، که وی با بیان اینکه کار نصب تابلوها تمام شده است، گفت: بعد از تماسی که شما با ما داشتید 20 تا 30 تابلوی دیگر هم نصب شد.
وی در پاسخ به خبرنگار عصرهامون مبنی بر اینکه یکی از خانواده شهدا با تماس گرفته و از عدم نصب تابلو گلایه مند بوده افزود: حتما یکی از تابلوها آماده نبوده است ما که نباید به خاطر یک تابلو که مانده است این قدر وقتمان آزاد است که بگوییم فقط یک تابلو شهید مانده است.
راشکی در ادامه پاسخ به خبرنگار عصرهامون که وظیفه شماست که پاسخ همه خانواده شهدا را بدهید و درست نیست بگویید مگر وقت ما آزاد است، گوشی تلفن خود را قطع کرد.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۹۲۰


ارسال