جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ,25 May 2018
1
Share/Save/Bookmark
۰
در اقدامی تعجب برانگیز استاندار و فرمانداران سیستان و بلوچستان از حضور در مراسم گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی خودداری کردند.
 به گزارش عصرهامون؛ فتنه ها را باید با روشنگری خاموش کرد، هر جا روشنگری باشد، فتنه انگیز دستش کوتاه می شود این جمله درست 17 سال پیش در سخنان گوهر بار رهبر انقلاب مطرح شد، جمله ای کلیدی که امروز برای مسیر راه چراغی روشن است و در شناخت حق از باطل راهنماست.
علی ای حال امروز مراسم نه دی در گوشه و کنار پهناورترین استان کشور با حضور پر رنگ مردم شیعه و سنی همراه بود، اما در این بین رئوس سیاسی استان ترجیح دادند خلاف مردم گام بردارند و مراسم 9 دی را دسته جمعی تحریم کردند!
در حالی رهبر انقلاب ۹ دی را یک حماسه ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی می دانند که نمایندگان دولت در سیستان و بلوچستان در گرامیداشت این حماسه مردمی حاضر نشدند.
فرمان خروج یکباره استاندار، فرمانداران و بخشداران سیستان و بلوچستان از استان در سالروز گرامیداشت حماسه مردمی 9 دی آن هم در زمانی که مردم پهناورترین استان کشور در تکاپوی برپایی مراسم 9 دی بودند در حالی صادر شد که حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی حرکت ۹ دی را عامل در هم پیچیده‌شدن بساط فتنه و فتنه‌گران و حادثه ای ماندنی در تاریخ معرفی می‌کنند.
البته با وجود عقبه فکری استاندار سیستان و بلوچستان و حضور موثر وی در تیم یکی از سران فتنه، غیبت وی در مراسم مردمی 9 دی چندان تعجب برانگیز نیست.
به نظر می رسد زمامداری سیستان و بلوچستان توسط اصلاح طلب ترین استاندار دولت و رابطه نزدیک این فرد با یکی از سران فتنه و اعمال فشار و تزریق تفکرات وی به مدیران پایین دستی زمینه فراموشی حماسه 9 دی در دولتمردان سیستان و بلوچستان را فراهم کرده است.
پیشتر نیز افشای نحله پنهان فکری استاندار سیستان و بلوچستان در مطالب و کامنت های فیس بوکی در هجمه به شورای نگهبان و جسارت به ولایت فقیه، پشت پرده تفکرات اوسط هاشمی را برملا کرده بود اما این افشاگری هم باعث نشد هاشمی در مواضع خود تغییری ایجاد نکرد.
 اما علی رغم این انتقادات هاشمی همچنان بر خط سیاسی تند خود پافشاری می کند.
هر چند به نظر می رسد این حرکت سازماندهی شده مبنی بر فراموشی نه دی و عادی سازی فتنه وجود دارد، اما ملت عظیم ایران اسلامی همچنان که در 9 دی 88 ثابت کردند جلوتر از خواص تشخیص حق از باطل را دارند و راه سعادت و بزرگی و عزت خود را در تبعیت از امام خویش دیدند.
امروز هم نبود این افراد با تفکر خاص در مراسم 9 دی 95 در کنار مردم انقلابی، عزیر و نجیب سیستان و بلوچستان ذره ای در اراده، تصمیم، عقلانیت مردم تاثیر ندارد، بلکه جدی تر و هوشیارتر و بصیرتر مراسمات 9 دی امسال را برگزار کردند.
 
انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۰۹۹۹


ارسال