چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
سریال تکراری کمبود کپسول گاز مایع در زاهدان
سرگردانی شهروندان زاهدانی در پی کپسول گاز/ فرماندار: کمبود گاز نداریم، شهروندان نگران نباشند
 
درحالی مردم در کوچه پس کوچه های شهر برای یافتن یک کپسول گاز سرگردان هستند که چندی پیش فرماندار زاهدان به شهروندان گفته بود "نگران نباشید کمبود گاز نداریم".
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، هنوز یکماه از صحبت های فرماندار شهرستان زاهدان مبنی بر توزیع سیستم توزیع نامناسب گاز در کلانشهر استان سیستان وبلوچستان نمی گذرد که سرما و کمبود گاز امان مردم را بریده بگونه ای که آنها را سرگردان در کوچه پس کوچه های شهر برای یافتن ماشین حمل کپسول های گاز کرده است.
چندی پیش بود که مجتبی خانجانی در خصوص برخی نارضایتی های مردمی مبنی بر وجود صف های طولانی توزیع سیلندر گاز مایع و وجود دلالان گاز اظهار کرد: طبق برآوردهای انجام شده، میزان سهمیه گاز مورد نیاز در شهرستان زاهدان، روزانه 110 تن است اما به دلیل توزیع نامناسب برای رفع نیاز شهروندان در ایام خاص مانند زمستان و پاییز این مقدار در روز به 180 تا 210 تن رسیده است.
 

وی با بیان اینکه به طور متوسط 70 تن گاز مازادی که روزانه وارد زاهدان می شود به دلیل سیستم توزیع نامناسب میدانی در اختیار دلالان سیلندر گاز قرار می گیرد، گفته بود: سیستم توزیع نامناسب سبب شده تا سهمیه مازاد گاز به دست دلالان برسد و آنها نیزسیلندرهای گاز را با هزینه ای 2 تا 2/5 برابر در سطح شهر از طریق دکه ها به فروش برسانند.
علی ای حال با این تفاسیر فرماندار زاهدان در اوایل آذر ماه امسال به شهروندان گفته بود نگران نباشید با توجه به ورود موج سرما در شهر با کمبود گاز مواجه نیستیم؛ اما این گفته های خانجانی در صورتی است که همه روزه شاهد صف های طولانی ای هستیم که مردم برای یافتن یک عدد کپسول گاز در این شهرستان به صف ایستاده و چشم انتظاری می کشند و هر بار توپ این صف ها به زمین یکی از مسئولین شهر پاسکاری می شود.
 

درادامه این پاسکاری شهروندان از روند توزیع نامناسب گاز و کوتاهی برخی مسئولین ناراضی و گله مند هستند چراکه در حالتی نبود و کمبود گاز مایع شهروندان زاهدانی را در رنج و عذاب غوطه ور کرده که این وسیله نایاب به راحتی در بازار آزاد به قیمت 9هزار و 500 تومان عرضه می شود.


 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۰۴۰
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال