شنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ ,21 April 2018
1
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
کارنامه ضعیف دولت در مسکن
​انتقام دولتی ها از مسکن مهر/ تعطیلی خانه های مهر زیر سایه بی مهری دولت تدبیر
 
در حالی دولت یازدهم از همان شروع کار خود شمشیر را برای مسکن مهر از رو بست که حالا هم اعلام شده با تصویب مجلس، پرونده مسکن مهر برای همیشه بسته شده است.
به گزارش عصرهامون، یکی از شاهراه های انباشت سرمایه در ایران، عرضه محدود مسکن در جامعه و بالا بردن  تقاضا و چند برابر شدن راحت و بی‌دردسر سرمایه‌های حاصل از سوداگری در حوزه مسکن است که بهارستانی ها رای به توقف خانه های مهر دادند.

آنچه عیان اینکه زمانی که عرضه مسکن انبوه زیاد شود، خود به خود خانه‌های خالی و زمین‌های بی‌مصرف سرمایه داران که حکم بانکی با حداکثر سوددهی را برای آنها دارند، بی مصرف خواهند شد و سرمایه انباشته همان بخش یک درصدی ها، با افت محسوسی مواجه می‌شود با این تفاسیر مسکن مهر فاجعه آمیز و مزخرف ترین طرح تاریخ جمهوری اسلامی بود که با لبخند دولتی ها نسخه آن پیچیده شد.

در حالی سه سال از عمر دولت یازدهم می‌گذرد که با وجود وعده‌های فراوان، پروژه های مسکن مهر شهرهای جدید در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند و دولت تدبیر و امید تا اینجای کار کارنامه ضعیفی در این بخش از خود به جای گذاشته است.

هرچند مسکن مهر هم‌پوشانی زیادی با خواسته‌ها و رویکرد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران بر تامین مسکن مردم داشته است، اما تمام انتقاداتی که به برنامه اجرایی مسکن مهر مطرح می‌شود در کم‌توجهی مسئولین دولت نهم و دهم به برخی نکات مطرح شده از جانب بنیانگذار انقلاب اسلامی و بزرگان انقلاب است که دولت یازدهم می‌توانست با برطرف کردن آنها، به هدف ایجاد مسکن برای مستضعفینن براساس اصول قانون اساسی دست یابد تا مشکل مسکن در کشورمان ریشه‌کن شود.

علی ای حال بسیاری از منتظران خانه های مهر از سرعت عملکرد دولت در تحویل خانه ها ناراضی هستند و از سوی دیگر تکلیف طرح جایگزین دولت برای خانه دار کردن مردم هنوز هم مشخص نیست و مسکن اجتماعی در هاله ای از ابهام قرار دارد که به نظر می رسد پرونده دولت یازدهم در حالی بسته شود که کارنامه خوبی در حوزه مسکن از خود به جای نخواهد گذاشت و در کل نسخه آن را پیچید.

فی الواقع مسکن مهری که طبق وعده‌های روحانی و در جلسه رای اعتماد آقایان روحانی و آخوندی، طرح مناسبی بود و قرار بود با اصلاحات مدیریتی ادامه پیدا کند، با لبخند زیبای مجلس پیچیده شد.
 

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۰۹۹


ارسال