دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ ,17 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۱۰
مدیر کل ورزش و‌ جوانان سیستان و بلوچستان بیان کرد؛
برگزاری جشنواره شتر در شهرستان دلگان
 
حسین ثوری در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان دلگان گفت: جشنواره شتر در نیمه دوم اسفند ماه در این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش عصرهامون به نقل ازدلگان پرس، نشست ستاد ساماندهی امور جوانان دلگان با حضور مدیر کل ورزش و‌ جوانان استان سیستان و بلوچستان و مسئولان این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
حسین ثوری مدیر کل ورزش و‌ جوانان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه شهرستان دلگان قابلیت و ظرفیت بالایی برای پرورش و نگهداری شتر در منطقه جنوبشرق کشور دارد اظهار کرد: برگزاری جشنواره شتر فرصتی مناسب برای نمایش و شکوفایی ظرفیت های و قابلیت های این منطقه در بحث شتر است.
وی با اشاره به اینکه اینکه شهرستان دلگان می تواند به یکی از بزرگترین قطب های اصلی پرورش در کشور تبدیل بشود، افزود: آمار بالای 14 هزار شتر در این منطقه گویای این امر است که قابلیت بالایی در نگهداری شتر دارد.
 مدیر کل ورزش و‌ جوانان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه دلگان، یکی از بهترین مکانها برای برگزاری مسابقات کشوری شتر سواری است تصریح کرد: این منطقه با داشتن دشت جازموریان، کویری بکر، ریگزارهای فراوان و فضای کافی برای اجرای مسابقات شتر سواری می تواند کمک خوبی به بحث مسابقات شترسواری در استان و حتی کشور نماید.

هوشنگ بامری فرماندار دلگان با اشاره به برگزاری اولین جشنواره شتر در این شهرستان، اظهار کرد: شهرستان دلگان با داشتن ظرفیت ها و پتانسیل های زیاد می تواند به عنوان یکی از هدف های گردشگری در استان سیستان و بلوچستان تبدیل شود.
وی با تاکید بر اینکه با توجه به وجود بیش از ۱۴ هزار نفر شتر در شهرستان دلگان، تصریح کرد: برگزاری اولین جشنواره شتر ظرفیت ها و قابلیت های اصلی این شهرستان را در زمینه های مختلف گردشگری از جمله شترسواری به همگان نشان دهد.

 
خبرنگار مجید بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۱۴۵
مرجع : دلگان پرس


ارسال