جمعه ۱ تير ۱۳۹۷ ,22 June 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۱
​کارشناس مسایل سیاسی در گفتگو با عصرهامون:
فرافکنی تدبیر تکراری دولت برای فرار از پاسخگویی/ مردم خواهان شفاف‌سازی در مورد پرونده برادر رئیس جمهور هستند
 
کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه فرافکنی، تدبیر تکراری دولت برای فرار از پاسخگویی است گفت: مردم خواهان ورود قوه قضاییه به پرونده برادر رئیس جمهور هستند.
سلطانعلی میر مدیر کل سابق سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون و با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور مبنی بر لزوم روشن شدن حساب‌های مالی و درعین‌حال مخالفت نماینده دولت با طرح شفافیت مالی مدیران در مجلس اظهار داشت: آنچه مسلم است اینکه جریانی فشار بر قوه قضاییه را آغاز کرده است و این هجمه ها تا انتخابات 96 ادامه خواهد داشت.

کارشناس مسایل سیاسی فشارها به دستگاه قضا را نوعی فرار رو به جلو دانست و گفت: در حالی آقای رئیس جمهور بر روشن شدن حساب های مالی تاکید دارد که مسایلی مبهم از جمله پرونده برادر رئیس‌جمهور، کرسنت، برجام و AFTF باید شفاف سازی شود.

وی ادامه داد: امروز مطالبه ای عمومی ایجاد شده است و همه مردم خواهان ورود قوه قضائیه به پرونده برادر رئیس جمهور هستند، بر کسی پوشیده نیست که حسین فریدون تخلفاتی دارد، الان که رئیس جمهور به دنبال شفافیت است باید قوه قضائیه این پرونده را نیز تکمیل و به آن رسیدگی کند تا مردم امیدوار باشند.

سلطانعلی میر افزود: در موضع حقوق های نجومی نیز دولتمردان سعی کردند موضع را کوچک جلوه دهند، اما مواضع قاطع رهبری مانع شد، برخی از همین دولتمردان اعلام کردند که هیچ تخلفی در موضوع حقوق های نجومی صورت نگرفته و پا را فراتر گذاشته و برخی از نجومی بگیران را ذخیره نظام معرفی کردند ولی در اقدامی سوال برانگیز با استعفای ذخائر نظام موافقت کردند!

وی به توئیت رئیس‌جمهور درباره شفاف شدن حساب‌های قوه قضائیه اشاره و افزود: موج تخریبی علیه قوه قضاییه در آستانه انتخابات که با همراهی برخی در مجلس شورای اسلامی هم دنبال می شود، بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد، به نظر می رسد این روزها فرافکنی، به تدبیر دولت برای فرار از پاسخگویی تبدیل شده است.

مدیر کل سابق سیاسی و انتخابات استانداری سیستان و بلوچستان با بیان اینکه امروز معیشت اولویت اصلی مردم است بیان کرد: امروز عده ای اولویت اصلی مردم را فراموش کرده اند و علاقمند به فرعیات شده اند که مردم را سرگرم کنند که در واقع این موضوع خیانت به مملکت است.

وی گفت: ناتوانی در حل مشکلات اقتصادی، حل معضلات اجتماعی مثل بیکاری، سیاست خارجه ناموفق، و ناتوانی از پاسخگویی به مطالبات مردم و شعار های متعدد انتخاباتی از سوی رییس جمهور داده شد و امروز جریانی در صدد است تا صورت مسئله را پاک کند و فضای سیاسی را به سمت دیگری سوق دهند و با فرافکنی مسایل دست چندم مثل حقوق شهروندی،کنسرت های موسیقی وحمله به قوه قضائیه و غیره..... را در دستور کار قرار داده اند و این فرآیند تا انتخابات ادامه خواهد داشت.

مدرس دانشگاه با بیان اینکه مردم باید منتظر سوژه ها جدید از سوی دولت باشند گفت: بعنوان یک دانشگاهی توصیه می کنم دولت در این فرصت باقیمانده سعی کند حداکثر بهره را جهت خدمت به مردم بگیرند و فضا را انتخاباتی نکند و مسوولان اعم از کشوری و استانی به مردم پاسخ دهند که در این چهارسالی که در حال سپری شدن است برای مردم چه کرده اند؟

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۱۵۸


ارسال