سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۰
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم:
هاشمی رفسنجانی یکی از مبارزان پیشتاز نهضت انقلاب اسلامی بود
 
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری گفت: هاشمی رفسنجانی یکی از مبارزان پیشتاز نهضت انقلاب اسلامی بود، که تلاش های او در جهت پیروزی انقلاب برای همه ما قابل مشاهده است.
به گزارش عصرهامون به نقل از دلگان پرس، حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم درخطبه های نماز جمعه این بخش با اشاره به فرار شاه مخلوع در 26 دی ماه 57 از کشور، اظهار کرد: شاه وقتی تظاهرات گسترده مردم را مشاهده کرد، با سیاست و زیرکی از کشور فرار کرد.
وی با بیان اینکه با فرار شاه از کشور زمینه برای حضور امام خمینی (ره) و پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شده بود اضافه کرد: این است سرنوشت طاغوتیان و ظالمان که با چه خفت و خواری از کشور فرار کرد.
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم به درگذشت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: هاشمی رفسنجانی یکی از مبارزان پیشتاز نهضت انقلاب اسلامی بود، که تلاش های او در جهت پیروزی انقلاب برای همه ما قابل مشاهده است.
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری با تاکید بر اینکه هاشمی رفسنجانی بیش از 4 سال در زندان های رژیم طاغوت بوده است تصریح کرد: وی در این مدت که در زندان های رژیک پهلوی و زیر شکنجه های ساواک، دست از نهضت انقلاب اسلامی بر نداشت.
وی به پیام مقام معظم رهبری در خصوص درگذشت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری تاسف خود را از خبر درگذشت دوست دیرینه اش، ابراز کرد و فرمودند:" که این خبر برایش سخت و جانکاه است."
امام جمعه بخش جلگه چاه هاشم ادامه داد: نکته دیگر پیام رهبر انقلاب این بود که "هاشمی رفسنجانی نمونه ای کم نظیر از نسل اول مبارزه با رژیم ستم شاهی و از رنج دیدگان این راه پرخطر بوده است."
حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری به بخش دیگری از پیام رهبر انقلاب در خصوص درگذشت هاشمی رفسنجانی اشاره کرد و گفت: "او در آن سالها تکیه گاه مطمئنی برای همه کسانی که با وی همکار بودند و ایشان بوده است."
وی به دیدار اخیر مردم قم با رهبر انقلاب در سالروز قیام تاریخی 19 دی ماه اشاره و خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در این دیدار نکات و سخنان بسیار مهمی بیان فرمودند که چهار عنصر ایمان و معرفت دینی، قدرت علمی، اقتصاد مقاومتی و حفظ عزت ملی باعث اقتدار کشور است که آنها باید در جامعه تقویت شوند.
خبرنگار موسی بامری
انتهای پیام/8306
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۳۴۰
مرجع : دلگان پرس


ارسال