سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
اجرای طرح تکمیلی واکسیناسیون فلج اطفال در میرجاوه
 
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان میرجاوه از آغاز طرح واکسیناسیون فلج اطفال در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، حسن شهریاری در گفت و گو با خبرنگار لادیز، اظهار کرد: طرح واکسیناسیون فلج اطفال با وجود ریشه کنی در کشور به علت همجواری استان سیستان و بلوچستان با کشورهای پاکستان و افغانستان و امکان ورود بیماری از طریق مرزهای کشور در استان اجرا می شود.

وی افزود: مرحله اول این طرح از 24 تا 29 دیماه و مرحله دوم آن از 30 بهمن تا 4 اسفند در همزمان با سراسر استان در شهرستان میرجاوه اجرا می شود و در این طرح از واکسن دو ظرفیتی خوارکی استفاده و کلیه کودکان متولد ۲۵ دیماه  ۱۳۹۰ به بعد واکسینه می شوند.

شهریاری خاطرنشان کرد: بیماری فلج اطفال بیماری است که بیشتر کودکان زیر ۱۵ سال را مبتلا می کند، این ویروس سیستم عصبی نخاعی را مبتلا و فرد را تا پایان عمر فلج می کند.

وی از مردم خواست با ماموران اجرای این طرح همکاری لازم را داشته باشند و بیان کرد: از کلیه خانواده ها و شهروندان میرجاوه خواستار مساعدت با پرسنل بهداشت درمان را داریم و چنان چه خانواده ای مهمانی از هر نقطه از کشور داشته باشند که شامل گروه هدف تعریف شده سازمان باشند واکسن دریافت می کنند؛ اگر در 24 ماه گذشته در همسایگی یا نزدیکان آنها هرگونه فلجی در اطفال مشاهده شده باشد، مورد بررسی کارشناسان مرکز بهداشت قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۳۹۷


ارسال