چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۷
مديرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ايمنی زاهدان خبر داد
فعالیت 9 ایستگاه آتشنشانی در کلان شهر زاهدان/ گزارشی از تاخیر آتشنشانان در صحنه حوادث اعلام نشده
 
مديرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ايمنی زاهدان با بیان اینکه ماموران ایستگاه های آتشنشانی در کمترین زمان ممکن خود را به صحنه حادثه می رسانند، گفت: خوشبختانه تاکنون موردی از تاخیر آتشنشانان در صحنه گزارش نشده است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، حسین زیرکی در گفت وگو با خبرنگار زاهدانه با اشاره به تکمیل بودن امکانات و تجهیزات ایستگاه های آتشنشانی در زاهدان اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به پراکندگی و بافت جمعیتی این شهرستان با کمبود امکانات و تجهیزات مواجه نیستیم اما با درایت شهرداری و شورای شهر زاهدان مقرر شد تا از ابتدای سال جاری تجهیزات انفرادی و آتشنشانی بیشتری به سیستم آتشنشانی تزریق شود.
وی از جذب 50 نفر نیروی عملیاتی به این سازمان از ابتدای سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر 158 نفر نیرو و 9 ایستگاه آتشنشانی در سطح شهرستان زاهدان فعالیت دارند.
مديرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ايمنی زاهدان در ادامه از ایجاد یک پایگاه مخصوص آتشنشانی در مهرشهر زاهدان خبر داد و افزود: اختصاص یک بالابر 37 متری برای ارائه بهتر خدمات به ناوگان آتشنشانی از دیگر امکاناتی می باشد که قرار است با کمک شهرداری در پایگاه زیباشهر مستقر شود.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه در برخی مواقع ماموران آتشنشانی با کمی تاخیر در صحنه حوادث حاضر می شوند، بیان کرد: هر زمان که از طرف شهروندان در سامانه 125 موردی ضبط می شود ماموران ایستگاه های آتشنشانی مدنظر در کمترین زمان ممکن خود را به صحنه حادثه رسانده و عملیات اطفای حریق را انجام می دهند.
این مسئول در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: از زمانی که مکالمات ثبت سیستم می شود در عرض4-3دقیقه همکاران آتشنشانی در محل حاضر شده بگونه ای که خوشبختانه تاکنون موردی از تاخیر آتشنشانان در صحنه گزارش نشده است.
وی تصریح کرد: مکالمات ضبط شده روزانه توسط کارشناسان کنترل و مورد ارزیابی قرار می گیرند.
زیرکی در ادامه از ایجاد یک ایستگاه تا پایان سال در بخش شیرآباد و پیربخش شهرستان زاهدان خبر داد و افزود: این مهم نیز برای ارائه خدمات دهی به شهروندان در کمترین زمان ممکن ایجاد خواهد شد.
این مسئول در پایان با اشار به حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران، شهادت این غیور مردان آتش نشان را به جامعه مظلوم آتش نشانی و خانواده های صبور این عزیزان و ملت ایران تسلیت گفت.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۵۹۰
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال