پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
علی رغم هشدار کارشناسان هواشناسی برای وقوع بارندگی باز هم سهل انگاری برخی دستگاه های خدماتی در زاهدان مبنی بر "کنده کاری های خیابانی" به شهروندان خسارت وارد کرد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  زاهدانه، فقط کافی است یک باران شدید در شهر ببارد آن وقت مردم خدا خدا می کنند خانه ها و مغازه هایشان زیر آب نرود. باران با همه خوبی هایش برای شهروندان دردسرهایی هم به وجود می آورد که علت آن سهل انگاری برخی مسئولان در انجام وظایفی است که تاوان آن را شهروندان باید پرداخت کنند.
مانند آنچه که صبح امروز شهروندان زاهدانی را در خیابان دانش 6غافلگیر کرد؛ باران آمد و با خود بحران را به تمام خیابان ها آورد.
 

این سهل انگاری ها در حالی از سوی برخی مسئولین شهری رخ می دهد که در هفته گذشته بارها کارشناسان پیش بینی هواشناسی در سایت های خبری اعلام کرده و هشدار دادند که" هفته بارانی می شود".
علی ای خال خبر بارش باران در کلان شهر زاهدان اگرچه باعث خوشحالی مردم شد ولی ایجاد ترافیک و آبگرفتگی معابر باعث شده که در سایه غفلت دستگاه های خدمات رسان شهری بارش باران کام مردم را تلخ کند.
 

عدم دقت دستگاه های خدماتی در انجام وظایف
فرماندار زاهدان در گفت و گوی تلفنی با خبرنگار زاهدانه در خصوص اتفاق خیابان دانش6 اظهار داشت: کنده کاری های موجود خسارت بارندگی محسوب نمی شود زیرا این مهم اختلاف اجرایی بین شهرداری و اداره آب و فاضلاب است.
مجتبی خانجانی با بیان اینکه بارندگی خسارتی به شهر زاهدان وارد نکرده است، افزود: وقوع این چنین حوادثی به علت عدم دقت دستگاه های خدماتی در انجام وظایفی می باشد که به عهده آنان واگذار شده است.
 

حفاری ها بدون مجوز انجام شده است
یک منبع آگاه از شهرداری در این خصوص به خبرنگار زاهدانه گفت: کنده کاری و حفاری های موجود در شهر مختص شهرداری نیست بلکه شرکت آب و فاضلاب شهری و مخابرات هم در این زمینه نقش پررنگی ایفا می کنند.
وی در خصوص معضلاتی که برای شهروندان در دانش6 به وجود آمده است، افزود: باید از مدیرعامل آب و فاضلاب شهری پرسید که چرا صدها متر حفاری و کنده کاری را بدون زیرساخت، مرمت و آسفالت رها کرده اند.
 

این منبع آگاه با بیان اینکه حفاری خیابان دانش بدون مجوز شهرداری و غیر مجاز بوده است.
گفتنی است در خیابان مصطفی خمینی و رزمجو مقدم زاهدان نیز اگر ماموران شهرداری به کمک مردم نرسیده بودند شاید کنده کاری شرکت مخابرات باعث خسارت جانی به شهروندان هم شده بود مانند اتفاق صبح امروز که جز ماموران پلیس انتظامی، مسئول دیگری برای رسیدگی به این مشکل بر سر صحنه حاضر نشده بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۶۱۰
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال