دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ,24 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵
مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان:
خسارت سیل در سیستان و بلوچستان محسوس است/ تخلیه 66 روستا/ در حال برآورد خسارت ها هستیم
 
مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان گفت: خسارت سیل در سیستان و بلوچستان محسوس است و ظرف روزهای آینده میزان دقیق خسارت ها اعلام خواهد شد.
غلامرضا اربابی مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در گفتگو با عصرهامون گفت: سيلاب چند روز اخير در جنوب استان ضمن آسيب 10تا 80 درصدي به هزار و 675 واحد مسكوني ، موجب مرگ يك شهروند 65ساله خاشي براثر ريزش آور شـد.
وی افزود: از این تعداد واحد مسکونی که آسیب دیده اند، 400 واحد بیش از 30 درصد دچار آسیب شد و برای واحدهای مسکونی که بیش از 30 درصد دچار تخریب شده باشد علاوه بر کمک بلاعوض 50 میلیون ریالی، در مناطق روستایی تسهیلات 20 میلیون تومانی و مناطق شهری 25 میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. 
وی خاطرنشان کرد: دبیر کل و رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور، معاون برنامه ریزی و امور روستایی وزیر راه و شهرسازی و معاون بنیاد مسکن هم با حضور در استان از مناطق سیل زده بازدید کردند.
وی ادامه داد: اما آمار دقیق خسارات وارده به بخش‌های مختلف استان تا چند روز آینده اعلام می‌شود.
اربابی همچنین به یکی از رسانه ها گفته است: 66 روستا در مسير سيلاب جنوب استان در اين مدت با جمعيتي بيش از 100خانوار به دليل حوادث احتمالي تخليه شدند و افراد ســاكن آن به مكانهاي امن انتقال داده شدند.

تخریب 600 واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان
رئیس بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان با اشاره به انسداد برخی از راههای موصلاتی گفت: از میزان دقیق خسارات اطلاع کاملی در دست نیست و در اقدامات کارشناسی انجام شده تا امروز 22 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب دیده اند.
سالاری افزود: به منظور تسریع در ساخت واحدهای مسکونی آسیب دیده با همکاری بانکهای عامل، تسهیلاتی در نظر گرفته شده که برای مناطق روستایی 20 میلیون تومان و مناطق شهری 25 میلیون تومان با کارمزد 4 درصد قابل پرداخت می باشد.
 وی گفت: افراد نیازمند تسهیلات، با هماهنگی مسئولان می توانند به ادارات بنیاد مسکن مناطق سکونت خود مراجعه کنند و تشکیل پرونده دهند.
رئیس بنیاد مسکن سیستان و بلوچستان همچنین افزود: برای تسهیل در دریافت وام، ضمانت این  تسهیلات نیز بصورت زنجیره ای است و به افراد نیازمند هم  مبلغ 3 میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.
وی در پایان گفت: 
بدنبال بارندگیهای چند روز گذشته در جنوب سیستان و بلوچستان تاکنون بیش از 600 واحد مسکونی روستایی و شهری تخریب شده است.
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۶۷۷


ارسال