دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ,14 October 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۷
​تکاپوی سبزپوشان برای کمک به مردم سیستان و بلوچستان:
گروه های جهادی پیشتاز در کمک رسانی به سیل زدگان/ خدمات بی‌منت سپاه و بسیج در مناطق سیل زده قابل ستایش است
 
جمعی از بزرگان، معتمدان و بزرگان طوایف بلوچ اقدام بسیج و سپاه در کمک رسانی به سیل زدگان را قابل ستایش عنوان کردند.
به گزارش عصرهامون، بارندگی شدید در روز های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان سبب آبگرفتگی، مسدود شدن برخی محورهای روستایی و محاصره روستاییان منطقه شده است.
این حادثه همچنین به اراضی کشاورزی، باغات و واحدهای مسکونی در برخی شهرستان ها و روستاها آسیب زد و  بار دیگر قصه پر غصه سیل تکرار شد.
رگبار های تند و پراکنده علاوه بر اینکه موجب شادمانی مردم شد به دلیل طغیان رودخانه های محلی بسیاری از خانواده های روستایی را در محاصره قرار داد و موجب غافلگیر شدن مردم جنوبی استان شد و یکی از مهمترین حادثه‌های سیستان و بلوچستان را رقم زد.
حادثه‌ای که منجر به آوارگی ده هزار نفر از مردم جنوب سیستان و بلوچستان شد و به بخش های زیر ساختی استان نیز خسارت های زیادی وارد کرد.
از لحظه ابتدایی این حادثه در کنار دستگاه‌های اجرایی مسئول، بسیجیان و جهادگران بسیجی نقاط مختلف سیستان و بلوچستان به ویژه بسیجیان جنوب استان لحظه‌ای برای کمک به سیل‌زدگان غفلت نکردند.
سبزپوشان سپاه و بسیجیان با حضور در روستاهای آسیب دیده شهرستانهای ایرانشهر، کنارک، دلگان، قصرقند، چابهار، نیکشهر و ... برای کمک رسانانی و بازسازی این روستا به کمک مردم شتافتند.
بر اساس گزارش عصرهامون، این بسیجیان جهادگر از ابتدای وقوع سیل در استان برای بازسازی شهرها و روستاهای سیل زده، پاکسازی رودخانه‌ای که در زمان سیل طغیان کرد و همچنین بازسازی جاده ها  و توزیع اقلام گرمایی و خوراکی در تلاش بوده و دوشادوش مردم برای رفع آثار سیل اقدام کردند.
در این سیلاب بسیاری از روستاها گرفتار سیلاب شده اند و تعداد قابل توجهی خودرو در آب های رودخانه ها گیر افتاده اند که برخی از دستگاه ها به کمک آنها شتافتند، اما در این بین برخی از روستاها بودند که دستگاهی حضور نیافته و روستائیان با مشارکت بسیجیان حاضر در روستا به کمک هم شتافته و برخی از مشکلات همدیگر را رفع کردند اما با این وجود کمک اقلامی و مالی نیز به سیل زدگان احساس می شود.

 
خدمات بسیجیان در سیلاب اخیر قابل تقدیر است

در سیلابی که طی یک هفته اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست، خسارات زیادی به برخی از روستاها وارد شد که این مشکلات همچنان ادامه دارد اما در این بین برخی ازنهاد ها بی آنکه در انتظار دستمزد خود بوده اند به مثل بسیجیان با تمام در رفع مشکلات مردم سیل زده تلاش کردند.
به گزارش عصر هامون، در این زمینه خبرنگار ما به گفت و گو با چند نفر از معتمدان و فعالان کمک به سیل زدگان در جنوب استان پرداخته است.

نقس بسیج در کمک به سیل زدگان پر رنگ بود
عضو شورای روستای بسک شهرستان نیکشهر در این خصوص گفت: نقس بسیج و سپاه در کمک به سیل زدگان جنوب استان پر رنگ بوده است و کمک آنها را نمی توانیم نادیده بگیریم.
جهانگیر حشمتی در گفت و گو با عصر هامون افزود: خارج سازی آب ورودی به منازل، بازسازی دیوارهای تخریب شده با حضور اعضای پایگاه بسیج روستا، خارج سازی خودروهای گرفتار در رودخانه و غیره از جمله اقدامات بسیجیان در طی مدت بارش باران و فعالیت سیلاب در این روستا بوده است.
وی خاطر نشان کرد: بسیاری از مردم در این بارندگی ها دچار آسیب و خسارت شده اند و انتظار دارند که مسئولان دستگاه های امدادی و مرتبط با سیلاب، به داد آنها برسند.
بسیجیان تمام تلاششان در رفع مشکلات است
یکی از معتمدان اسپکه نیز به خبرنگار ما گفت: بسیجیان نه تنها در سیلاب بلکه در دیگر بخشها به مثل جمع آوری مشارکتهای مردمی برای امور خیرخواهانه و دیگر امور حضور داشته و فعالیت می کنند.
داوود شکیبایی افزود: در منطقه اسپکه مشکلاتی به مثل گیرافتادن خودرو در رودخانه، ورود سیلاب به منازل مسکونی، تخریب برخی از قسمت های منازل مسکونی با توجه به خشت و گلی بودن خانه ها و غیره در پی وقوع این سیلاب روبرو بودیم که با حضور و فعالیت بسیجیان توانستیم بسیاری از این مشکلات را رفع کنیم.
وی ادامه داد: درست است که مشکلات با فعالیت بسیجیان که در راه رضای خدا تلاش کرده اند حل شده اما مشکلات مالی مردم باید توسط کمک دستگاه ها و نهادهایی به مثل ستاد مدیریت بحران رفع شود که امیدواریم این موضوع محقق شود.
 
بسیجیان تا آخرین لحظه پای کار هستند
یکی از بزرگان روستای کهنوک نیر در این خصوص گفت: بسیجیان در سیلاب اخیر به مثل دیگر ایام و مشکلات تا آخرین لحظه دوشادوش مردم به فعالیت و کمک رسانی مشغول بودند و از زحمات آنان بسیار قدردانی می کنم.
عبدالغنی حاجی زهی به خبرنگار عصر هامون افزود: بسیجیان و نیروهای سپاه به گونه ای کار کرده اند که زحمات آنان به هیچ وجه قابل فراموشی نیست.
وی ادامه داد: عمده مشکلات مردم این روستا در سیلاب، ورود آب به منازل مسکونی، گیرافتادن خودروها در سیلاب، تخریب برخی از دیوارها و غیره بوده است.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۶۸۷


ارسال