شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
مسئول هلال احمر شهرستان میرجاوه از نصب 5 چادر هلال احمر در روستای گمداد خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون،به نقل از پایگاه خبری لادیز، بارش باران در شهرستان میرجاوه سبب جاری شدن روان آب ها در بخش ریگ ملک و مسدود شدن برخی مسیرهای ارتباطی این بخش ازجمله روستای تگور این دهستان شد.
یکی از اهالی روستای حاج گمداد به خبرنگار ما گفت: حجم آب در روستاهای تگور، حاجی گمداد و حاج امان الله بیشتر از حالت عادی است چراکه شیب روان آبادها به سمت این روستاهاست و مسیر اصلی رودخانه از روستاهای تگور می گذرد ، قسمت اعظم این اب از سمت خاش به سمت ریگ ملک جاری شده و مردم با تراکتورهای خود سعی کردند تا مسیر آب را طوری هدایت کنند که به منازل اهالی آسیبی نرسد.
وی ادامه داد: برخی منازل خشتی و گلی در موتور حاج گمداد و حاج امان الله آسیب دیده اند چرا که اکثر این منازل در جریان سیل سال گذشته آسیب دیده بودند اما متاسفانه هیچ اقدامی از سوی بنیاد مسکن برای بازسازی منازل روستاییان انجام نگرفت و اکنون با بارندگی های اخیر منازل روستاییان در معرض خطر تخریب قرار دارند.
  

 
هاشمزهی"مسئول هلال احمر شهرستان میرجاوه به خبرنگار لادیز، اظهار کرد: میزان بارندگی های اخبر در میرجاوه به اندازه ای نبوده است که باعث ایجاد خسارت و سیل در منطقه شود اما روان اب هایی که در مناطق کوهستانی جمع شده به سمت بخش ریگ ملک و برخی روستاهای ان از جمله تگور جاری شده و سبب انسداد راهها و ایجاد خسارت به زمین های کشاورزی شده است.
وی افزود: با توجه به وضعیت نامناسب منازل برخی روستاییان در روستای حاج گمداد به دلیل سیل سال گذشته و اسیب دیدن به دلیل بارندگی های اخیر، برای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی تعدادی چادر در مدرسه این روستا نصب شد تا در صورت لزوم اهالی روستا امشب را در چادر بگذرانند.
 

انتهای پیام/4941
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۹۱۹۷۸


ارسال